Renault Megane R-Link incelemesi Renault Link (R-Link) sistemi mercek altında

Yeni Clio ile aynı yüze kavuşan yeni Megane'daki akıllı R-Link sistemini inceledik!

CHIP Test Merkezi Mahmut Karslıoğlu
CHIP ONLINE Notu
90
  • Geliştirilebilir R-Link sistemi
  • R-Sound ile daha eğlenceli sürüş imkanı
  • Visio Sistem ile şerit takip asistanı
  • Yeni tasarım anlayışını yansıtan yeni yüz
  • Kör nokta uyarı sistemi yok

Makyajlanarak Renault'un ilk defa Clio'da gördüğümüz modern ve dinamik yeni tasarım yüzüne kavuşan yeni Megane'ın içinde yer alan R-Link sistemi, internet bağlantısı gerektirmeden canlı trafik bilgisi sunan navigasyon sisteminden multimedya oynatma özelliklerine, tweet, e-posta ve RSS kaynaklarındaki bilgileri hem ekrana getirip hem de Türkçe olarak okuyabilen sosyal eklentilerden telefon aramaları için de kullanılabilen ses tanıma sistemine kadar çok başarılı bir akıllı sistem.

R-Store üzerinden yeni uygulamalar da ekleyebileceğiniz sistem, R-Sound gibi kullanıcıya istediği motor sesini seçmesine imkan tanıyan eğlenceli ve ilginç uygulamalara da sahip. USB'nin dışında sd-kart ve AUX girişlerine ek olarak Bluetooth desteği ile sistemin multimedya özelliklerinden çok daha rahat yararlanılabiliyor.

Yeni Megane GTLine serisinde dahili olarak yer alan sistem istenirse Touch serisine de opsiyonel olarak eklenebiliyor. İnceleme videomuzu yukarıdan izleyebilirsiniz.

Özetle

Yenilenmiş yüzü ve R-Link ile şerit takip asistanı dahil yeni sürüş teknolojileri ile yeni Megane, daha akıllı bir otomobil isteyenlerin beklentilerini rahatlıkla karşılıyor.

Kimler Almalı

Aracını sadece bir yerden bir yere gitmek için değil zevk için de kullananlar, araç içinde akıllı bir asistan ile daha fazla konfor arayanlar için ideal bir sistem.

Renault Megane R-Link Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Renault Megane R-Link
Ürün Türü Sürüş destek sistemi
CHIP Online Notu 90
Üretici Renault
Firma Renault Türkiye     (212) 444 62 47

Alternatifleri

Sadece sesli arama ve navigasyonun yeterli geleceğini düşünenler Fiat'ın Blue&Me sistemine de bir göz atabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

amma çok eee'ledin be birader :)

@18 Mar 2014 18:54 İdolümüz rahmetli Mehmet Ali Birand abimiz olduğu için onun yolundan ilerliyoruz :) Şaka bir yana daha önce alışık olmadığınız Antalya gibi kimin ne yapacağı belli olmayan bir trafikte hem emanet bir arabayı sürüp hem de ne diyeceğinizi düşünüp bir yanda da sunum yapınca oluyor o kadar arkadaşlar, mazur görün işte :)

PSA nın yeni araçlarında bulunan SMEG+ Asistanı bunun 2 katı özelliğe sahip , teneke renaulttan bi iş olmaz

@18 Mar 2014 19:07 hiç kimse peugeot'dan PSA gibi kurumsal bir dille bahsetmez. kesin peugeot grubunda çalışıyor bu arkadaş galiba :) ikisi de fransız otomobili sonuçta ama renault candır. peugeot gibi ikinci eli değersiz değil en azından üstelik yedek parça sıkıntısı da yok. yeni tasarımı da çok çekici olmuş

güncelleme yapabilmem için r-link seri numarası istiyor,bu numaraya nasıl erişebilirim?

r-link benim arabamdada var ve novigasyonu 10-15 yıl öncesinde olan yolları tanımıyor arabam 2015 11 ayında kadjar aldım..güncelleme ,ç,n yaklaşık 150 tl para isteniyor...çok eski bir novigasyonu kullanıyoruz...bu yüzden benim hoşuma gitmedi...arabayı aldığım yıl olan 2015 yılı itibaryla güncellenmiş olarak satın almış olmalıydım....bu yüzden renault araba tavsiye etmiyorum kandırıldığımı düşünüyorum...

Sen de yorum yaz

 

Son Sürüş destek sistemi İncelemeleri