Renault Link (R-Link) sistemi mercek altında

Yeni Clio ile aynı yüze kavuşan yeni Megane'daki akıllı R-Link sistemini inceledik!

CHIP Online Notu 90
  • Geliştirilebilir R-Link sistemi
  • R-Sound ile daha eğlenceli sürüş imkanı
  • Visio Sistem ile şerit takip asistanı
  • Yeni tasarım anlayışını yansıtan yeni yüz
  • Kör nokta uyarı sistemi yok

Makyajlanarak Renault'un ilk defa Clio'da gördüğümüz modern ve dinamik yeni tasarım yüzüne kavuşan yeni Megane'ın içinde yer alan R-Link sistemi, internet bağlantısı gerektirmeden canlı trafik bilgisi sunan navigasyon sisteminden multimedya oynatma özelliklerine, tweet, e-posta ve RSS kaynaklarındaki bilgileri hem ekrana getirip hem de Türkçe olarak okuyabilen sosyal eklentilerden telefon aramaları için de kullanılabilen ses tanıma sistemine kadar çok başarılı bir akıllı sistem.

R-Store üzerinden yeni uygulamalar da ekleyebileceğiniz sistem, R-Sound gibi kullanıcıya istediği motor sesini seçmesine imkan tanıyan eğlenceli ve ilginç uygulamalara da sahip. USB'nin dışında sd-kart ve AUX girişlerine ek olarak Bluetooth desteği ile sistemin multimedya özelliklerinden çok daha rahat yararlanılabiliyor.

Yeni Megane GTLine serisinde dahili olarak yer alan sistem istenirse Touch serisine de opsiyonel olarak eklenebiliyor. İnceleme videomuzu yukarıdan izleyebilirsiniz.

Özetle

Yenilenmiş yüzü ve R-Link ile şerit takip asistanı dahil yeni sürüş teknolojileri ile yeni Megane, daha akıllı bir otomobil isteyenlerin beklentilerini rahatlıkla karşılıyor.

Kimler Almalı

Aracını sadece bir yerden bir yere gitmek için değil zevk için de kullananlar, araç içinde akıllı bir asistan ile daha fazla konfor arayanlar için ideal bir sistem.

Alternatifleri

Sadece sesli arama ve navigasyonun yeterli geleceğini düşünenler Fiat'ın Blue&Me sistemine de bir göz atabilirler.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Renault Megane R-Link
Ürün Markası Renault
CHIP Online Notu
90
Okuyucu Yorumları