Samsung CLP-610ND incelemesi Büyük ama tasarruflu

Özellikle çift taraflı baskılama yeteneğiyle ön plana çıkan Samsung CLP-610ND, ofislerde tasarruf sağlayabilecek bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek baskı kalitesi
  • Hızlı ilk baskılama
  • USB kablosu verilmiyor
Samsung'un CLP 610 ND modeli ilk bakışta göze çok büyük görünüyor. Açıkçası ürünün boyutları kadar 25,6 kg'lık ağırlığı da bu ürünün biraz "iri" olduğu konusundaki görüşümüz destekliyor. Fakat her ürünü kendi kategorisinde değerlendirmek gerek. Samsung CLP 610ND'de bir iş yeri yazıcısı olan bu boyutlarını kabul edilebilir sınırlar içerisinde tutuyor. Özellikle ürünün otomatik olarak çift taraflı baskılama yapabilme özelliği, yazıcının belki de en çok öne çıkan yanı. Bu sayede belgelerimizi aynı kâğıdın iki yanına bastırarak %50 kâğıt tasarrufunda bulunabiliyoruz ki yüksek adette baskı yapan işletmeler için bu çok önemli bir özellik. Ürünün tabii ki ağa bağlanabilme özelliği de var. Testlerimizde, ısınma süresi dâhil, siyah beyaz baskıda 21, renkli de ise 26 saniye rakamlarını elde ettik. Aynı zamanda yazıcı fazla ısınmıyor. 250 kâğıt kapasiteli tepsi ve 100 kâğıt kapasiteli besleme birimine sahip olan ürün, baskılama sırasında 51 dBA civarında gürültü oranına sahip. Bu kabul edilebilir bir oran. Aynı şekilde çalışırken 21 dBA civarında gürültü çıkartıyor. 128 MB belleğe sahip olan ürün tam dolu kartuşla satılıyor.
Özetle

Özellikle çift taraflı baskılama yeteneğiyle ön plana çıkan Samsung CLP-610ND, ofislerde tasarruf sağlayabilecek bir ürün.

Samsung CLP-610ND Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung CLP-610ND
Ürün Türü Yazıcı
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Baskı teknolojisi Lazer
Baskı hızı 20/20 ppm SB/Renkli
Baskı çözünürlüğü 2.400 x 600 dpi
Bağlantı USB 2.0
Çift taraflı baskı Otomatik
Boyut 432 x 426 x 432 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben şahsen samsung ürünlerini hiç saglam bulmuyorum kendi deneyimim ve çevremde gördüklerim hiç olumlu degil yanına yaklaşılacak bir marka degil taki kendilerini düzeltip saglam ve kaliteli ürün çıkarana kadar

Sayın ziyaretçiler,
Ürünü uzun zamandır inceliyorum. Muadil birçok marka ve model üzerinde yaptığım araştırma neticesinde, bu ürünü almaya karar verdim ve bugün aldım. (19/12/2009) Ucuz seri yazıcı alacak olsam da muhtemelen Samsung CLP 315 alacaktım. Ancak şöyle bir hesap bunu almama sebep oldu.

CLP 315 : dubleks yok,hız düşük,network yok
yazıcı ~ 300 TL (demo tonerli)
2 set toner ~600 TL,
Toplam ~900 TL
ilave toner setleri ile ~2500 baskı

CLP 610ND : dubleks var,yüksek hız,network var
yazıcı ~ 900 TL (standart tam dolu tonerli)
standart toner setleri ile ~2500 baskı

yani uzun vadede aynı paraya daha çok özellik.

Baskı kalitesi v.s. son derece tatminkar. Ayrıca yukardaki yoruma bakmayın. Samsungun çok değişik cihazlarını kullandım. Memnun kalmadığım ürün olmadı. (CRT monitör, LCD monitor, fotoğraf makinesi, video kamera, yazıcı, telefon) Ürün bazında araştırın ancak markaya tereddütsüz güvenin.

Saygılar.

Süleyman ATILGAN
atilgans@isbank.net.tr

bugun bir renkli yazacınnın fiyarı 600 tl -4 tane toner kullanır renkli 3 siyah 1 adet fiyatları bu tonerlerin 160 tl baslıyor.turkıyde insnalar et alamıyor ama bu tonerlerin sıfırlarını alıp kullanyr nedim...zengin olan alır

Sen de yorum yaz