Samsung Sens SF511 incelemesi Her alanda iyi

Mükemmel derecede şık bir tasarıma sahip.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Yaklaşık 2 yıl önce Samsung'un ilk dizüstü bilgisayarlarından biri olan R522 Test Merkezimize konuk olduğunda firmanın bu konuda ilkleri gerçekleştirip performans ve taşınabilirliği bir arada sunduğuna şahit olmuştuk. 2011 yılına geldiğimizde ise Samsung'un bir kez daha çıtayı yükselttiğini görüyoruz. Firmanın en son ürünü SF511, 15.6" boyutlarına karşın pil dâhil sadece 2.395 gram ağırlığında. LED arka aydınlatmalı HD Ready ekran ile gelen üründe Sandy Bridge mimarili Core i5 2520M işlemci yer alıyor. Performans konusunda bütün ihtiyaçları karşılayan bu işlemcinin yanında Samsung'un üründe NVIDIA'nın en son serisinden GT 520 ekran kartı kullandığını görüyoruz. Bu ekran kartı ile piyasadaki bütün oyunları kabul edilebilir ayarlarda oynayabilirsiniz. SF511, performansın yanında pil ömrüne de önem veriyor. Bu bağlamda üründe günlük işlemleriniz için bir adet de dâhili Intel grafik yongası yer alıyor. NVIDIA Optimus teknolojisi sayesinde her iki ekran kartı arasında otomatik olarak geçiş yapan Samsung, 4 saatin üstündeki pil ömrüyle de beğenimiz kazandı. Son olarak ürünün mükemmel derecede şık bir tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.
Özetle

Samsung bir kez daha dizüstü bilgisayarlardaki çıtayı yukarı çekerek performans, pil ömrü ve taşınabilirliği bir arada sunuyor.

Samsung Sens SF511 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Sens SF511
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i5 2520M
Bellek 4 GB DDR3 1333 MHz
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 520
Sabit disk 500 GB SATA
İşletim sistemi Windows 7 Professional
Ağırlık 2.39 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu ürünü denemek isterdim. görünüşü ve özellikleri iyi duruyor.

ekran kartı giriş seviyesi kartıymış. Asus'un GT 550M kartlı notebookları daha iyi bence.

Kanımca o zamanki çıtası o zamanki teknolojiye göre iyiydi ama bugunki teknolojiye göre çıta pekte aşılmış değil..
i7 işlemcili, yüksek performanslı, ekran kartıyla, harddiskiyle, ram'ile olsun fiyat ve performans olarak daha iyi bir çıta beklerdik. çok yavan olmuş bu...orta seviye...ye göre bir çıta varsa işte onun tam ortası bu...

arkadaşlar burda samsung erkan kalitesiyle rakiplerinden ayrılmayı amaçlamış...

Sen de yorum yaz