Samsung SMX-F70 incelemesi Kamera

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Özellikle üçayakla yapacağınız çekimlerde tatminkar sonuçlar elde edebilirsiniz.

Samsung SMX-F70, ilk kez CMOS teknolojili algılayıcısı sayesinde ortaya daha gerçekçi bir görüntü kalitesi koymayı hedefliyor.

Samsung SMX-F70 ilk kez bir SD kameraya uyarlanan CMOS teknolojili algılayıcısı sayesinde ortaya daha gerçekçi bir görüntü kalitesi koymayı hedefliyor. Siyah renkte satışa sunulan ürünün malzeme kalitesi yeterli düzeyde. 1 / 3,2 inç'lik algılayıcı boyutu ve başarılı tasarımı sayesinde gövdesinde tam 52x optik yakınlaştırma yapılabilmesini sağlayan üründe desteklenen en yüksek kayıt çözünürlüğü 1280 x 720. Günümüz koşulları için pek yeterli olmasa da fiyat göz önünde bulundurulduğunda cömert görünüyor.

Depolama alanı için özel olarak tahsis edilen dahili bir ortam yok ancak SD / SDHC ve SDXC standartlarının tümüne destek veriliyor. Ekonomi sınıfındaki bir ürün olduğu için görüntü sabitleme sadece elektronik olarak sağlanabilirken sunulan ekranın da çözünürlük olarak doyurucu olduğunu söylemek pek mümkün değil.

Samsung SMX-F70 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung SMX-F70
Ürün Türü Video Kameralar
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Algılayıcı 0.92 MP
Optik Yakınlaştırma 52X
Ekran 2.7 inç / 230.000 piksel
Görüntü Sabitleme Elektronik
Depolama SD / SDHC / SDXC

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

1280*720 çözünürlük hd değil sanırım.

Full HD değil ama 1280*720 HD'dir. Standart çözünürlüğe göre (SD) 2,5 kat daha detaylıdır.

SD kamera olarak geçiyor (makina üzerinde HD yazmıyor diğerleri gibi)ama HD 1280.720 kayıt yapıyor diyor bazı sitelerde HD 720.576 kayıt özelliği var diyordu bu da biraz kafa karıştırıyor neyse gidip görmek lazım. birde bu f70 serisinde 16 gb dahili hafıza vardı ama şimdi yok gözüküyor, donanımdan mı kırpmışlar nedir.

1920x1080p çözünürlük FULL-HD dir , 1280x720p çözünürlik HD dir : )
Tüm HD TV kanalları 720p yayın yapar.
FULL-HD kaynaklar ; blueray ,bazı oyun konsolları , video kameralar .v.b. dir.

çekim kalitesi dış mekanda iyi ama iç mekanda pek iyi değil.

görüntü kalitesi iyi olan bir marka/model söyleyebilir misiniz? mesela samsung sony veya canon kalitesinde midir yoksa samsung'u direkt elemek mi gerekir?

Sen de yorum yaz

Turhost