Sandisk Ultra backup incelemesi Tek tuşla 32 GB

Tek tuşla yedek alabiliyor.

Oynat Sandisk Ultra backup Tek tuşla 32 GB veriyi tamamen istediğiniz şekilde yedekleyebilen ve şifreleyebilen ürün veri güvenliğine önem verenler için piyasadaki en iyi taşınabilir çözüm.
Donanımsal AES şifreleme yapabiliyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Tek tuşla yedekleme
  • AES Şifreleme
  • Ek yazılım gerektirmiyor
Günümüzde artık flash belleklerin boyutu ciddi anlamada büyümeye başladı fakat bu bellekler arasında bazıları kendine has özellikleriyle diğerlerinde ayrılıyorlar. İşte bunlardan biri de test merkezimize konuk olan SanDisk'in 32 GB kapasiteye sahip Ultra Backup modeli. Ürünün adından da anlaşılabileceği gibi daha çok yedekleme amaçlı olarak üretiliyor. Fakat ürünü piyasadaki diğer yedekleme ünitelerinden ayıran en büyük özellik Dünya'nın ilk tek tuşla yedekleme yapabilen flash belleği olması. Bilgisayarınıza ek bir yazılım kurmaya gerek kalmadan, Windows XP ve Windows Vista altında çalışan ve kendi U3 tabanlı yazılımı ile kolayca yedekleme yapabilen ürün aynı zamanda donanımsal AES şifreleme de yapabiliyor. Üzerindeki tuşa bastığınızda belleğin kendi içindeki yazılım devreye giriyor ve belleği ilk defa taktığınızda belirlemiş olduğunuz klasörlerin otomatik olarak yedeğini alıyor. Yaptığınız ayarlar dâhilinde isterseniz yedeklenen verileri donanımsal olarak hızlı bir biçimde AES yöntemi ile şifreleyebiliyorsunuz.
Özetle

Tek tuşla 32 GB veriyi tamamen istediğiniz şekilde yedekleyebilen ve şifreleyebilen ürün veri güvenliğine önem verenler için piyasadaki en iyi taşınabilir çözüm.

Sandisk Ultra backup Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sandisk Ultra backup
Ürün Türü USB Bellek
CHIP Online Notu 85
Üretici Sandisk
Teknik Detaylar
Kapasite 32 GB
Arabirim USB 2.0
Şifreleme Donanımsal AES
İşletim sistemi Windows XP, Vista (Yedekleme ve Depolama), Windows 2000, Mac OS X v10.1.2+ ve Linux** (Sadece Depolama)
Hız 22 MB/s Okuma ,12 MB/s yazma
Diğer Tek tuşla yedekleme

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

oldukça hoş görünümlü ve performanslı bi flash bellek

güzel bir sandiske

merhaba kunun kullanım videosu yokmu yahya_yb@hotmail.com bilen varsa şu adrese göndersin

Ürün hala Windows 7 ye destek vermiyor bu da tüm iyi yanlarını 1 kerede siliyor alacak arkadaşlara tavsiyem, Win7 ile kullanmayı düşünüyorsanız almamanız yönünde.Tabi bir diğer tercih alıp Win7 ye destek vereceği günü bekleyebilirsiniz.

Bende bu ürünün 16GB kapasiteli olanı var ve işletim sistemim Windows7 Home Premium. Son derece sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tek tüş özelliği de çalışıyor. Herkese tavsiye ederim.

bende aldım ama yanlışlıkla biçimledim. sitesinde buldum ama evde vistada oldu işyerimde XP de çalışmıyor. ne yapmam lazım bilen varmı ?

Sen de yorum yaz