Sony NWZ-S544 incelemesi Uzun uzun dinleyin

Ses kalitesi, ekranı ve kapasitesiyle başarılı bir ürün.

Oynat Sony NWZ-S544 Ses kalitesi, ekranı ve kapasitesiyle başarılı bir ürün.
Ürüne içerik aktarabilmek için Media Player 12, iTunes® veya Windows Gezgini'ni kullanabiliyorsunuz.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Uzun pil ömrü
  • Geniş video desteği
  • Yüksek kapasite
Sony'nin geçtiğimiz aylarda incelediğimiz NWZ-E443 modelinden sonra firma bu ay test merkezimize daha fazla kapasite, daha fazla pil süresi ve daha yeni özellikler sunan NWZ-S544 modeli ile konuk oldu. 2.4" ekranı ile artık daha başarılı bir video izleme performansı sunan NWZ-S544, 8 GB hafızası ile 128 Kbps ile 1.850 adet parça depolayabilirken 384 kbps değerinde 30 saat video depolamasına olanak tanıyor. Önceki modelde de olduğu gibi Clear Stereo, Clear Bass ve DSEE dijital ses geliştirme teknolojilerini barındıran ürün yine ön tanımlı Heavy, Pop, Jazz,Unique ve bir de kişiselleştirilebilir ekolayzır seçeneği ile müziklerinizi istediğiniz şekilde dinlemenize olanak tanıyor. PC ile eşleştirme konusunda da başarılı bir tablo çizen ürün, beraberinde gelen yazılım sayesinde sürükle bırak yöntemi ile istediğiniz içeriği kolayca hafızasına aktarabilme ve video dosyalarını otomatik dönüştürme özelliğine sahip. Ayrıca ürüne içerik aktarabilmek için Media Player 12, iTunes® veya Windows Gezgini'ni kullanabiliyorsunuz. Son olarak ürünün 42 saat müzik dinlemenize ve 6.5 saat video izlemenize olanak tanıyor.
Özetle

Daha geniş ekranı, daha büyük kapasitesi ve daha çok biçim desteği ile gelen NWZ-S544, ideal bir MP3 çalarda aranan tüm özelliklere sahip.

Sony NWZ-S544 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony NWZ-S544
Ürün Türü MP3 Çalar
CHIP Online Notu 68
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Kapasite 8 GB
Ekran 2.4" TFT QVGA
Ses biçimleri MP3, AAC WMA (DRM) ve L-PCM
Video biçimleri H264/AVC, MP4, WMV, MPEG-4
Şarj / Pil süresi 2.5 Saat / 42 Saat Müzik 6.5 Saat Video
Ekolayzır 5 Bant

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

sony yapıyosa iyidir

çoğu mal artık çinde üretilmeye başlandı e tabi buda kaliteyi etkiler oldu ancak sony gerçekten kaliteli bir firma çok güzel ürünleri var

8 yıldır çoğu sony ürünlerini beyeniyorum ve alıyorum geçen gün sony monitörüm lcd televizyonum bozuldu 30 iş gününü geçti aradım hemen 2 üstünü gönderiyoruz dediler lcd nin garanti ve bakım ve kalitesinden ödün vermeden sony diyorum..:)

fiyatı nekadar

arkadaslar benim daha önce Creative ZEN mp3 playerim vardı sesi gayet güzel yüksek çıkıyordu 25 kademe ses seviyesi vardı, arıza verdi değiştirdim şimdi Sony NWZ-S544 ses seviyesi 30 kademe ama yüksek ses vermiyor ne yapmam gerek /birde Türkçe menü yükleniyormu

arkadaslar benim daha önce Creative ZEN mp3 playerim vardı sesi gayet güzel yüksek çıkıyordu 25 kademe ses seviyesi vardı, arıza verdi değiştirdim şimdi Sony NWZ-S544 ses seviyesi 30 kademe ama yüksek ses vermiyor ne yapmam gerek /birde Türkçe menü yükleniyormu

bende ilk yoruma katılıyorum. benımde samsung kucuk bır mp3um vardı sesı cok yuksektı 40 levele kadar cıkıyordu. bunda ıse ses cok kısık 30 leveldekı ses dıgerındekıne gore 23 gıbı bı levele takbul edıyor.

kullanıyorum memnunum gayet güzel bir ürün

kullanıyorum memnunum gayet güzel bir ürün

sony den şaşma derim

öncelikle, ürün ses kalitesi olarak gayet tatmin edici. ancak navigasyon olarak çok beğenmedim, daha pratik olabilirdi; mesela bir sanatçının şarkılarını dinleyip bitirdiğinizde duruyor, bir sonraki sanatçıya yada albüme geçmiyor. küçük de olsa bir eksiklik bu, önceki samsung'umda yaptığım gibi baştan başlatıp sonuna kadar kesintisiz dinleyemiyorum.
hoparlörü var, ancak vasat bir telefon hoparlöründen daha iyi değil, sesi çok fazla çıkmıyor, eq ayarlarını değiştirerek biraz yükseltilebiliyor ama bu sefer de seste bozulmalar oluyor. hoparlörden pek bir şey beklememek lazım...
radyosu olması artı bir özellik, ancak radyosu böyle bir ürün için çok vasat kalmış bence. radyo kanallarını sadece frekans olarak görebiliyorsunuz, isim olarak göremiyorsunuz. 30 kanal kaydedebiliyorsunuz ama onlarda da sadece frekans görebiliyorsunuz.
şarjına gelince; 42 saat yazıyor olsa da, ben o performansı alamadım, belki benimkinde bir problem var. max. 20'leri görebiliyorum, özellikle radyo daha hızlı tüketiyor pili. (kötü demiyorum, 20 saat de çok iyi bir rakam ama 42 saat yazılınca büyük beklentilere kapılmıştım sadece)
özetle;

artıları:
+ ses kalitesi
+ geniş ve kaliteli ekranı
+ radyodan kayıt yapabilmesi
+ birazcık büyük olsa da şık görünümü

eksileri:
- menüsü daha kullanışlı olabilirdi
- radyo kanallarının isimlerini göstermemesi
- türkçe karakter desteği olmaması (burda satılanları bilemiyorum, benimki amerika'dan gelmişti)
- şarjı söylendiği kadar uzun gitmiyor (bu çok göreceli aslında, pek bir şey demek istemiyorum)

sonuç olarak; bazı ufak tefek eksileri olsa da kaliteli ve güzel bir mp3 player, rahatlıkla tavsiye edebilirim.

dipnot: eğer kaliteli bir kulaklığınız varsa sorun yok, ama yoksa gidin bir tane alın, çünkü içinden çıkan kulaklıklar insanı müzikten soğutur.

cihaz harici çıkıştayken menüden buit in sp optimizer modunu on yaparsanız daha güçlü ses elde edersiniz....refurbıshed ürünlerde şarj sorunu var.şarj süresi çok kısa bunada çok dikkatedin alırken..

Ne kadar Bu Sony NWZ-S544

Sen de yorum yaz