Sony Vaio VGN-NW130J/S incelemesi Mac şıklığı

CHIP ONLINE Notu
68
  • Şık tasarım
  • İdeal performans
  • Hafif değil
Özetle

Windows 7 yükseltme seçeneği ile gelen Vaio VGN-NW130J/S, performanlı bileşenleri ile dikkat çekerken hafiflik konusunda kaybediyor.

Şık tasarımının yanında tatminkar bir performans sunuyor.

İstanbul Bilişim tarafından test merkezimize gönderilen Sony'nin yeni dizüstü bilgisayarı ilk olarak sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken bir ürün. Mac benzeri tasarımı PC kullanıcılarının beğenisine sunmayı amaçlayan Sony, bu bağlamda son kullanıcıya tamamen gümüş rengi bir ürün sunuyor. Ürünün klavye tasarımına bu farklılığı yansıtan firma, tuşlar arasındaki mesafeyi artırarak hızlı yazarken yanlış yapma ihtimalinizi düşürüyor. Buna karşın klavye tuşlarının basımının biraz sert olduğunu belirtmemizde fayda var. Donanım özelliklerine baktığımızda Core 2 Duo T6500 model 2.1 Ghz frekansında çalışan işlemcisinin yanında 4 GB DDR2 800 Mhz'de çalışan bellek ile geldiğini görüyoruz. Sabit disk olarak 320 GB kapasitesi ile gayet başarılı bulduğumuz ürün, orta sınıf HD 4570 ekran kartı ile de birçok rakibinden ayrılıyor. 3 adet USB, kuklalık ve mikrofon, firewire, HDMI, VGA ve Ethernet portları mevcut olan üründe eSata bağlantısının olmaması bizi hayal kırlığına uğrattı. Her zaman kendi standartlarını dayatan Sony'nin bu defa Memory Stick kartların yanında bir de SD kartlar için okuyucu koyması ise beğenimizi kazandı.

Sony Vaio VGN-NW130J/S Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Vaio VGN-NW130J/S
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Ekran 15.5" WXGA 1366 x 768
İşlemci, Bellek C2D T6500 2.1 GHz
Sabit Disk 320 GB SATA 5400 RPM
Kablosuz erişim Intel 802.11b/g/n
İşletim sistemi Vista Home Premium (7 Upgrade)
Ağırlık 2.7 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

VGN-FW 180EH kullanan biri olarak açıkca söyleyebileceğim tek şey vgn serisinin kasa kalitesinin Sony kalitesi olmadığı, hatta kasanın kalitesiz olduğu.
VGN-FW kullanan 2 arkadaşım da da bende de 4-6 ay sonra kasaya elinizi koyduğunuzda sağından solundan sesler tık tıklar gelecektir.

size katılıyorum kalitesiz bir kasası var bende nw130j kullanıyorum 4 aydır ama performansından memnunum yanlız sizin dediğiniz gibi kasadan ses falan gelmiyo biraz hor kullanmışsınız sanırım ama kabul ediyorum kalitesiz bir kasası var

9 yıldır kullanıyorım tık yok. taş gibi bilgisayar çıktı

Sen de yorum yaz

Turhost