Sony Vaio VPCW12Z1T/T incelemesi Bravo Sony

Oynat Sony Vaio VPCW12Z1T/T 720p HD Ready ekranı ile netbook'larla çalışmak Sony ile artık mümkün.
720p HD Ready olan bu ekran ile artık netbooklarda çalışmak bir kabus olmaktan çıkıyor.
CHIP ONLINE Notu
85
  • HD Ready Ekran
  • Kolay kullanım
  • Şık tasarım
Özetle

130 dakikada tamamen şarj olan Vaio, 180 dakikalık pil süresi ile herkesi tatmin etmese de ekranı ile kesinlikle yeni bir çağ açıyor.

720p HD Ready ekranı ile netbook'larla çalışmak Sony ile artık mümkün.

Netbook'ların gelişimini çıktıkları ilk günden beri CHIP Test merkezi olarak takip ediyoruz ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu ufak ürünlerin klavye ve touchpad sorunları zamanla çözüldüyse de en büyük sorun, web sayfalarını görüntülerken, ofis yazılımlarıyla çalışırken veya en basitinden bir film izlerken karşımıza çıkan çözünürlük sorunuydu. Bu ay test merkezimize gelen Sony Vaio VPCW12Z1T/T ise 1366 x 768 çözünürlüğü ile tüm bu sorunların üstesinden gelmeyi başarıyor. 720p HD Ready olan bu ekran ile artık netbooklarda çalışmak bir kabus olmaktan çıkıyor. Windows 7 Starter ile gelen üründe Intel'in Atom N280 işlemcisi yer alıyor. 250 GB sabit diske sahip olan üründe 1 GB bellek mevcut. Burada netbookların aslında SSD disklere geçmesinin vaktinin geldiğini de söyleyebiliriz. Bu sayede Atom işlemcinin işlemlerdeki yavaşlığı kullanıcıya hissettirilmeyecektir. Ürünün giriş çıkışlarına bakacak olursak iki adet USB, Ethernet, VGA ve ses giriş çıkışlarını görüyoruz. Vaio'nun klavyesinin de elden geçirilmiş olması yazı yazmayı çok daha kolay hale getirmişken touchpad de gayet geniş.

Sony Vaio VPCW12Z1T/T Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sony Vaio VPCW12Z1T/T
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Sony
Teknik Detaylar
Ekran 10,1 LED 1366 x 768 16:9
İşlemci, Bellek Atom N280 1.66 Ghz
Sabit Disk 250 GB SATA 5400
Kablosuz erişim 802.11a/b/g/n
İşletim sistemi Windows 7 Starter
Ağırlık 1,34 Kg Pil Dahil

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ilk ve son bilgisayarımdır

Sadece 1 GB RAM mi destekliyor?

Çok şık,hatta şık ötesi :D

3 saat gerçekten az. 1gb ram yetersiz.

VPCW21M1E modelinini aldım. İnanılmaz şık ve kaliteli.
Bir o kadar da yavaş ve çileden çıkarıcı. Çok sinir bozucu.

Ekran çözünürlüğü güzel,hafif malzeme,küçüklüğü artıları iken,
Yetersiz kalan ram'in iyice ağırlaştırdığı beraberinde gelen yüklü programları dahi açarken kağnı hızı sizi rahatsız etmezse ergonomik şık hafif bir cihaz çocuğunuzun eğlenmesi ve eğitimi için ideal.

berbat birşey

1 gb ram ve 3 saat batarya ömrü yetersiz.

bu urun gercek ten ber bat yavas icindekı programlar zate yavaslatıyordu sidim yanlız silmekle yetınmedım 1 gb remvardi 2 gb yaptıgım halede cok yavas x.p kurdum gayet ıyı yınede mutlu degılım

slm benimde sony vaio vpcw21me1/t model var format attırdıktan sonra vıreless bluetooth çalışmadı format atan şahısta geri kuramadı servise gittim cd belçikadan gelmesi lazım dediler 15 de anca olurmuş üstelik pc garantili oldu halde 75 ytl ücret istediler bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun lltfn

Sen de yorum yaz

 


İlginizi çekebilir
Turhost