Steganos Safe 2007 incelemesi Güvenliği elden bırakmayın

Küçük yeniliklerle güncellenen aracı yüksek kapasiteli diskleri şifrelemek için kullanabilirsiniz.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Sade arayüz, güçlü özellikler
  • Artırılan kapasite sınırı
  • Özel Outlook sihirbazı
Veri casusluğundan korunmanın en iyi yollarından biri gizlilik taşıyan dosyaları şifrelemek. Steganos Safe 2007 bu iş için 256 bit AES şifrelemesini kullanan bir yazılım. Yeni sürümle birlikte sınırsız sayıda ve 256 GB'a varan boyutlardaki sürücüyü şifreleme şansına sahipsiniz. Ayrıca güvenlik için herhangi bir USB belleğin yanısıra iPod'unuzu da harici disk ya da güvenlik anahtarı olarak kullanabilirsiniz.Kullanıcı dostu arayüzdeki değişiklikler detaylarla sınırlı kalmış. Sunulan özelliklere ise 2007 sürümüyle birlikte yenileri eklenmiş. Örneğin özel bir sihirbaz yardımıyla Outlook'u şifrelenmiş sürücüye taşıyabiliyorsunuz. Bu sayede söz konusu yazılımın güvenlik parolası olmadan çalıştırılması da engellenmiş oluyor. Ancak bu yöntem Outlook Express altında işe yaramıyor. PicPass adını taşıyan diğer yeni özellik fotoğrafik hafızasına güvenen kullanıcılar için. Bu sayede şifrelenmiş sürücülere erişmek için uzun harf, rakam ve çeşitli karakterler yerine resim dizeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Steganos Shredder adlı araçla artık ihtiyaç duymadığınız dosyaları geri alınamayacak şekilde silebilir ve istenmeyen kişilerin eline geçmesini engelleyebilirsiniz.
Özetle

Küçük yeniliklerle güncellenen aracı yüksek kapasiteli diskleri şifrelemek için kullanabilirsiniz.

Steganos Safe 2007 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Steganos Safe 2007
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 68
Üretici Steganos
Teknik Detaylar
SİSTEM Windows 2000/XP/Vista

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

harici diskleri nasıl şifreleme yöntemiyle koruyor ki

bu progamı kuruyor muyuz kuruyorsak sisteme kuruyoruzdur. Peki bu programın kurulmadığı bilgilsayarlarda harici diske ulaşmak istesek nasıl olacak.

abi ben de bunun bir önceki sürümü vardı süper bir araç ve herkez e tavsiye edebilirim

güzel bir yöntem. okul vb yerlerde şifreleme baya işe yarıyor yada laptopu olanlarda ;)

Ayrıca güvenlik için herhangi bir USB belleğin yanısıra iPod'unuzu da harici disk ya da güvenlik anahtarı olarak kullanabilirsiniz.

Bu cümleyi tam olarak ne kastediyor?

güzel bi prog.a benziyo hemen yüksek kapasiteli bi disk bulmam lazım :)

şifreleme yoluyla koruma

güzelde yinede saglıksız olup sorun yaratabilir

Steganos Safe şu anda bazı hostıng şirketleri tarafından Server ları için koruma altındadır.Başarılı bir program arkadaşlar tavsiye ederim.

bu alanda pgp nin üstüne tanımam

laz bakkal kardeş bu tip şifreleme programları kişisel güvenlik içindir yani kendi bilgi sayarında bu programı kullanara istediğin dosya film veya program setaplarını şifrelersin. boylece bu içeriklere kolay kolay kimse ulaşamaz. örnek verelim bazı ünlülerin loptpları arıza yapıyor ve bilgisayar tamiri sırasında hartdiski taranıyor ve görüntü dosyalarına ulaşılıyor ve ilginçliklerle karşılaşılabiliyor eğer bu program kullanılmış olsa boyle bir duruma düşmek mümkün değil...

outlook la senkronize olabilmesi güzel bir ayrıcalık

arkadaşlar merhaba ben bu steganos la uzun bir süre önce bir şifreleme işlemi gerçekleştim.Aradan zaman geçince pc den bu programı kaldırdım ve şifrelediğim dosyalar açılmıyor.PPENC.JPG dosyası diye bir formata girmiş dosyalarım.Şimdi kullanmayı öğrendim progarmı ama yükleyince steganos u dosyalarım yine açılmıyor.Yardım ederseniz sevinirim.yavuz288@gmail.com

aynı problem bendede var exe uzantılı panaromik resimlerim ppenc.exe olarak kayıtlı ve açılmıyor

Ben bu programı Xp işletim sistemli masaüstü bilgisayarımda sorunsuz kullanıyorum ama Vistalı dizüstümde sorun çıktı. Şimdi içinde sakladığım dosyalara erişemiyorum. Yardım edebilecek olan var mı?

SİFREMİ UNUTTUGUM IIN PROGRAMI ACAMIYORUM EĞER BU PROGRAMI PCDEN KALDIRIRSAM DOSYALARIMDA SILINIYORMU YOSA KALIYORMU COK ONEMLI YARDIM EDIN

Sen de yorum yaz