3COM Sunbeam Rheobus Extreme incelemesi Fanlar Elinizde

Bilgisayarınızdaki fanları kontrolünüz altına alın!

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • 30W, 6 kanal
  • LED aydınlatma
  • Zengin kutu içeriği
Bu incelememizi okumadan önce bilgisayarınızdaki fanların kontrolünün otomatik olması yerine sizin elinizde bulunmasının, bilgisayarınızın çok ısınarak donanımınızda zararlar oluşabileceğini bilmelisiniz. Bu yüzden yalnızca profesyonel kullanıcılar ve hız aşırtma meraklılarına hitap eden Rheobus'un giriş seviyesinde kullanıcılar için olmadığını belirtmeliyiz.Bilgisayarınızdaki 6 adet fanın dönüş hızlarını kontrol etmenize yarayan bu ürün öncelikle piyasada bulunan ve en çok 4 fana kadar komuta edebileceğiniz rakiplerine göre büyük bir avantaj taşıyor. Ürünle beraber gelen zengin kablo çeşidi sayesinde hem fan kontrolü hem de anakarttan fanınızla ilgili bilgilerin aktarımı sağlanıyor.Üründe mavi LED aydınlatması var. Hem kumanda anahtarında bulunan bu LED'ler sayesinde dönüş hızını arttırdıkça ışığın şiddeti de artıyor. Tabiî ki ürününü kullanırken fanlarınızın ayarını düşürdüğünüzde bilgisayarınızın gürültüsü de azalıyor. Aynı şekilde tüm bilgisayarınızı yük altına alacaksanız, örneğin oyun oynayacaksanız, bu durumda da fanların dönüş hızını arttırarak bilgisayarınızda tam performanslı bir soğutma olmasını sağlayabilirsiniz.
Özetle

Rheobus, 30W'lık 6 kanallı düğmeleri ve LeD aydınlatmasıyla fanlarınızın tüm kontrolünü ele alabileceğiniz bir ürün.

3COM Sunbeam Rheobus Extreme Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Sunbeam Rheobus Extreme
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Uyumlu yuva tipi 5,25
Kontrol edilebilir fan adedi 6
Gerilim ayarlama aralığı 0 - 12V DC
Max. güç Kanal başına 30 watt
Çalışma voltajı 4-pin molex (12V)
Boyutlar 148 x 42 x 82 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ürünün üstündeki heatsink için de bir fan gerekebilir mi acaba

üründeki heatsink için ekstra bişey gerekmiyor, ben aldım kullanıyorum ve verdigim parayı sonun kadar haketti. süper bi alet, kasadaki tüm fanları ona bağladım, artı kalan kontrollerede kasadaki ışıkları bağladım; geceleri hem sesi kısıyorum hemde ışıkları kapatıyorum film izlerken vs. güzel oluyor ;)

Bende Aynı ürünü kullanıyorum aca buraya bağladığım 6 tane kasa fanımın hazlarını nasıl ölçebilirim bunun bir yolu varmı.

Fanlardan tekini anakart üzerinden bağladım ama o zaman fanın kontrolü aletten çıktı direk anakarta kaldı.

Kontrolörün güç kaynağını anakartta bağlayınca bu seferde hiç bir fanı görmüyor program

Not: Program SpeedFan

Sen de yorum yaz