Techsmith Snagit 6 incelemesi Ekranda Gördüğünüz Herşey

TechSmith'in SnagIt programı, basit anlatımla, kullanıcılara ekran görüntüsü yakalamada yardımcı olabilen bir araç. Daha önceki sürümlerinde de oldukça güçlü özelliklere sahip olan program, bunlara yenilerini de eklemiş.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
66
6.sürümünde, Microsoft’un DirectX teknolojisini kullanan oyunlardan ve DVD filmlerinden de görüntü alabilmek mümkün oluyor.P rogramın web yakalama aracı ise, belirli bir web sayfasındaki ya da sitedeki tüm resimlerin indirilmesini de sağlayabiliyor. Tüm ekranı, bir menüyü, tek bir pencereyi ya da tamamen serbest bir şekli yakalayabilen SnagIt, bu resimlerin basılmasına ya da e-mail olarak gönderilebilmesine de yardımcı olabiliyor. Resim formatı olarak ise BMP, GIF, JPEG, PCX, PNG, TGA ve TIF destekleniyor. Ayrıca yeni sürümde, bu özelliğe bir ön izleme penceresi de eklenmiş. Hataların düzenlenmesi için SnagIt Studio, resimlerin kesilmesi, döndürülmesi, üzerlerine efekt uygulanması ve diğer düzenleme işlemleri için gerekli temel araçları da sağlıyor. SnagIt'in video yakalama fonksiyonu ise ekrandaki hareketleri AVI dosyası olarak kaydedebiliyor.
Özetle

Ekranda gördüğünüz her görüntüyü yakalayabiliyor. Ancak, daha önceki sürümlerden birini kullanıyorsanız, güncellemeye çok da gerek yok.

Techsmith Snagit 6 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Techsmith Snagit 6
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 66
Üretici Techsmith

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz