Thermapak HeatShift 15" incelemesi Fansız soğutma

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Soğutucu fanları kullanamayacağınız kanepe ve diz üstü gibi alanlar için ideal olan HeatShift, soğutmaya da katkı yapıyor.

Fansız soğutma

Thermapak'ın patentli HeatShift teknolojisini kullanan dizüstü bilgisayar soğutucusu, içerisindeki soğutma kristalleri ile dizüstü bilgisayarların oluşturduğu ısıyı emerek azaltmayı amaçlayan bir ürün. Dizüstü bilgisayarların sıklıkla yatakta, kanepede veya dizlerin üstünde kullandığını düşündüğümüzde soğutucu fanların bu yerlerde kullanılmasının zor olduğunu fark ediyoruz. HeatShift ise çalışmak için elektriğe veya herhangi bir mekanik parçaya gerek duymuyor. Ürünün içerisindeki kristaller ısıyı emdikten sonra jel şeklinde eriyor ve emmiş oldukları bu ısıyı dağıtarak etkisiz hale getiriyorlar. Dizüstü bilgisayar kullanılmadığında veya soğutma işlemi sona erdiğinde erimiş olan jel tekrar katı hal alıyor. Yaptığımız testlerde 60 derecede çalışan dizüstü bilgisayarımızın ısısını 54 dereceye indirebilen ürün, patentli teknolojisinin işlevselliğini kanıtladı. Çoğu dizüstü bilgisayarın soğutma için havayı alttan aldığı ayrıntısını da gözden kaçırmayan HeatShift, girintili çıkıntılı yapısıyla dizüstü bilgisayarın kendi soğutmasını da engellemiyor. Ürünün özellikle dizüstü bilgisayarınızın ısıdan dizlerinizi yakmasına bir son vereceği kesin.

Thermapak HeatShift 15" Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Thermapak HeatShift 15"
Ürün Türü Dizüstü Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici Thermapak
Teknik Detaylar
Uyumluluk 15" dizüstü PC'ler
Soğutma 10 dereceye kadar
Materyal Isı emici kristal
Kaplama Kadife, Naylon
Boyutlar 13.8 x 0.4 x 11.8 İnç
Ağırlık 680 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Dün satın aldım bugün sıvılar akmaya başladı ürün diğer soğutuculardan pahalı olmasına rağmen görevini tam manasıyla yapmıyor tavsiye etmiyorum.

Sen de yorum yaz

Turhost