TomTom Start incelemesi TomTom Start: Yön bulmanın ötesinde

Oynat TomTom Start Güncel harita desteği ve zengin özellikleriyle navigasyon konusunda uzman bir ürün.
Start'ı rakiplerinden ayıran en büyük farkı sunduğu yazılım desteği oluyor.
CHIP ONLINE Notu
85
  • En güncel harita garantisi
  • Harita düzeltebilme
  • TomTom Home yazılımı
Özetle

Bir navigasyon cihazındaki en önemli etken olan harita konusunda daima en güncel bilgiyi sunabilen TomTom, Start modeli ile çok başarılı.

Güncel harita desteği ve zengin özellikleriyle navigasyon konusunda uzman bir ürün.

TomTom'un 3,5 dokunmatik ekranlı ve sesli yol tarifi yapabilen navigasyon cihazı Start'ı rakiplerinden ayıran en büyük farkı sunduğu yazılım desteği oluyor. TomTom Start'ı bilgisayarınıza bağladığınızda doğrudan içerisinde kendi yazılımı ile geldiğini göreceksiniz. Burada çok akıllı bir sistem düşünen TomTom, yazılımın tam sürümünü cihazın içine yerleştirmek yerine, tıkladığınızda, sisteminize en uygun sürümün kendi sitesinde indirilmesini sağlıyor. Türkçe dil desteği de olan ve kullanımını son derece basit bulduğumuz TomTom Home 2'yi kurduktan sonra ürünü kullanacağınız ülkeyi seçiyorsunuz. Daha sonra varsa TomTom hesabınıza giriş yapmanız isteniyor. Hesabınız yoksa da yeni bir hesap alıyorsunuz. Satın aldığımız cihazı yazılımla eşleştirdikten sonra sistemin hemen yeni harita güncellemesi olduğuna dair uyarması ise TomTom'un satış sonrası destek konusundaki başarısını simgeliyor adeta. Normalde 34.95 Euro olan bu haritayı ücretsiz indirip cihazınıza yüklüyorsunuz. İsterseniz MapShare servinse katılarak hem kendiniz yol bilgisi sağalaybilir hem de 12 ay boyunca harita güncellemelerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.Okurlarımızın dikkatine: Bir okurumuzun harita güncelleme konusunda sıkıntı yaşadığını ve bu konunun TomTom teknik servisi tarafından da kabul edilmiş olduğunu belirtelim. TomTom müşteri hizmetleri bu sorunu çözene kadar bu durumu sizlere bildirme gereği duyuyoruz. Sorun çözüldüğünde yine burada gerekli bilgi verilecektir.

TomTom Start Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TomTom Start
Ürün Türü Navigasyon
CHIP Online Notu 85
Üretici TomTom
Teknik Detaylar
Ekran 3,5 inç TFT LCD dokunmatik
Çözünürlük QVGA 320x240 64.000 renk
Boyutlar 94 mm x 81 mm x 20 mm
Ağırlık 125 gram
Hafıza 2 GB dahili
Pil Lityum iyon, 2 saate kadar

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ben aldım ama uşak haritasında çok yanlışlar var sokakların 2 yıl önce isimleri değiştiği ama hala daha düzeltme yapılmadı haritam güncel olmasına ragmen. Memnunum ama haritalarda çok yanlış var

Ben gps almadan önce çok araştırdım.Ve en iyisinin Nokşa 6710 Navigator olduğunu anladım.Tavsiye ederim. Kullandığı işlemci (arm 11 600Mhz) birçok navi sisteminden üstün. Ömür boyuda güncelleme sesli navigasyonda bedava

bende bie aydır kullanıyorum tomtom u cadde ve sokak araması yaparken en bilinen caddeleri bile bulamadığını gördüm

TomTom XL Europe-Türkiye 4.3" olan modelini 3 hafta önce aldım. İstediğiniz yere yolu çok uzatsa da götürüyor.

yeni aldığım start modelinin harita güncellemesi için indirme yaptıktan sonra cihaz kilitlendi. "harita bulunamıyor" yazısı çıkmakta ve alet açılmamakta. sorunu tomtom'a ilettim. doğruladılar ve üzerinde çalıştıklarını belirttiler. maalesef reset atıp eski haline de dönmedi. bu çok ciddi bir sorun. daha vahimi sorunun çözümü için net tarih de veremiyorlar.

start cihazını aldığım günden beri güncelleştirme yapamadım. hiç ama hiç menmun değilim.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost