Tomtom XL incelemesi Hoşgeldin Tomtom

Tomtom XL, sahip olduğu özelliklerle GPS pazarını daha da kızıştıracak!

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Kullanımı kolay arayüz
  • Boyutları küçük
  • Yürüyüş ve bisiklet rotası verebiliyor
GPS ürünlerinde dünyada lider firmalardan birisi olan Tomtom en sonunda ülkemize de geldi. Güncel haritaları ile kullanıcılarının güvenini kazanmış olan marka, özellikle kullanıcılarından gelen bilgileri kullanarak kurduğu sistem sayesinde müşterisinden geleni gene müşterisine sunuyor. Test Merkezimize gelen XL ürünü ilk bakışta 4.3 inç ekranıyla kolay bir kullanıma sahip olduğunu gösteriyor. Ürünün Türkçe arayüzü son derece hızlı ve kullanmaya alışmak için çok zaman harcamanız gerekmiyor. Sesli yönlendirme yapabilen ürünün ekranı, üzerindeki alıcı sayesine çevrede bulunan ışığa göre parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor.Ürünün en hoşumuza giden özelliklerinden birisi de yalnızca araba kullananlar için değil herkes için üretilmiş olması ve farklı modlar içermesi. Örneğin bir yere gideceğiniz zaman önünüze en hızlı, en kısa, otoyollardan kaçın, yürüyüş rotası, bisiklet rotası ve sınırlı hız gibi seçenekler sunuluyor. Hava durumu bildirme gibi farklı servisleri de olan XL yalnızca bir GPS değil, katma değere sahip bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
Özetle

Sahip olduğu özelliklerle GPS pazarını daha da kızıştıracak olan Tomtom XL, markanın ününe yakışan bir ürün.

Tomtom XL Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Tomtom XL
Ürün Türü Navigasyon
CHIP Online Notu 85
Üretici TomTom
Teknik Detaylar
İşlemci 266 Mhz
Pil ömrü 3 saat
Ekran 4,3 inç
Boyutlar ve ağırlık 118 x 83 x 25 mm, 186g
Arabirim Mini USB, SD/MMC kart
Diğer Oto sabitleme sehpası

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Piyasada Fiyat Performans Çok daha iyi ürünler var.
Bluetooth, Mp3 - Video Oynatma , Artırılabilir Hafıza gibi özelliklerin hiç biri yok. Gerçekten hiç şansı yok. Tek İyi Tarafı Yazılımı olabilir.

TOMTOM cok iyi fakat haritalari guncellemiyor belli bir sure sonra. Guncel haritayi ucretle almaniz gerekiyor.

ben hayatımda bu kadar iğrenç bir navigasyon cihazı görmedim.yalovada yaşıyorum bu cihazlardan birtane aldım (xl 30)
şehrin yüzde 90 nını göstermiyor.Koskoca şehrin heryerini boş tarla gibi gösteriyor. müşteri hizmetlerini aradım bana cihazı geri iade alamayacaklarını çünkü haritayı kullandığımı söylediler. E kardeşim haritayı kullanmadan nerden anlayacağım nasıl çalıştığını.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.sakın yanından bile geçmeyin.

bu cıhazı sızın gıbı usta ınsanlar ınceleyıp nasıl olumlu sonuc verıyo hayretler ıcınde kalıyorum bır sene oldu alalı bıldıgım yolu bıle kaybettırdı bana kesınlıkle alınmaması gereken bır cıhaz suan ıphone 4 IGO kullanıyorum mukemmel otesı saygılar

Pil ömrü çok yetersiz

Sen de yorum yaz