TP-Link TL-SC4171G incelemesi TP-Link TL-SC4171G: Gece gündüz

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi
Özetle

Hareket algılama özelliği sayesinde sadece gerektiğinde kayıt yapabilecek şekilde de ayarlanabilen TL-SC4171G, çok başarılı bir IP kamera.

Kızılötesi görüntüleme özelliği ve 354 derece dönebilmsiyle dikkat çeken bir IP kamera.

TP-Link'in Test Merkezi'mize konuk olan yeni kamerası TL-SC4171G öncelikle ev, ofis, mağaza veya güvenliğe hem gece hem de gündüz ihtiyaç duyan diğer mekanlar için düşünülmüş bir ürün. Duvara veya tavana kolayca monte edebileceğiniz TL-SC4171G, hem yata hem de dikey hareket edebilmesiyle çok geniş bir alanı kapsıyor. Yerleştirilen konumdan canlı görüntü almanızı sağlayan ürüne internet üzerinden cep telefonunuzu kullanarak bağlanabilmeniz ise takdire şayan. TP-Link bu bağlamda Blackberry ve iPhone ile doğrudan izleme yapabileceğinizi bildiriyor fakat bu sistemler gibi kapalı olmayan Android için de bir çözüm bulmak zor değil. Zira Android Market'te ufak bir arama ile hemen Net Eye Camera adlı ücretsiz bir yazılıma ulaşıyoruz. Son olarak 54Mbps kablosuz ağ desteğinin yanında Ethernet girişi de bulunan ürünün kızılötesi görüntü alabilmesiyle çok karanlık ortamlarda dahi mükemmel performans sunduğunu belirtelim.

TP-Link TL-SC4171G Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-SC4171G
Ürün Türü IP Kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
Algılayıcı 1/4" CMOS, 640 x 480
Hareket kabiliyeti 354 ° yatay, 125° dikey
Yakınlaştırma 10x dijital
Video biçimi Motion JPEG; MPEG-4, 30fps @ 640x480
Ses iletişimi Çift yönlü, Full Duplex
Çift yönlü, Full Duplex 802.11 b/g

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sayın chıp forum elemanları bu kamera türkiyede sanırım henüz satışa sunulmadı ve bir şey sormak istiyorum bu kamera dış ortama sıcaklık farkının gece ile gündüz arası 10 derecyi rahat bulan bir dış ortamda kışın -20 görebilen bir ortamda kullanılması cihaza zarar verir mi?

Selamlar,

Ürünü herhangi bir tp-link satan bilgisayar firmalarından talep edebilirsiniz. Ürün distribütör firmalara gelmiş durumda. Kısa bir süre içerisinde hepsiburada gibi online satıs merkezlerinde ise ürünü bulabileceksiniz. Bu ürün iç kullanım amacı ile üretilen bir cihaz. Dis ortamda yağmur, rutubet ve toz gibi cevre şartlarının etkilediği ortamlarda kullanmak Dogru olmayacaktır.

Saygılar,

Ben Iohone 4G de kullanmak istiyorum. bir turli ayarlamarini yapamadim. yardimci olabilirmisiniz.

Kesinlikle sadece ev icin

Sen de yorum yaz