TP-Link TL-WDR4300 incelemesi Çift bantlı kablosuz yönlendirici.

CHIP ONLINE Notu
97
  • Aynı anda çift bant yayın
  • Kablosuz ağ kapatma tuşu
  • Modem özelliği de eklenebilirdi.
Özetle

TP-Link TL-WDR4300 özellikle multimedya odaklı bir ürün. Çift bant teknolojisi ile internet ve multimedya cihazlarını ayrı ayrı ağlara dahil edebilirsiniz. Güvenliğe dair sunulan detaylar arasında kablosuz ağı kapatma tuşu da dikkat çekiyor.

Hızlı bir kablosuz ağ performansı arayanlar için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir ürün...

Ağ ortamında hızlı bir ürüne hangi şartlarda ihtiyacınızın olduğunu hiç düşündünüz mü? Verilebilecek ilk cevap hiç şüphesiz bilgisayar arasındaki büyük boyutlu dosya aktarımları için. Günümüzde HD çözünürlükteki videoların da yeterince yaygınlaştığı düşünülürse hızlı ürünler kullanmak bir lüks yerine gereklilik haline dönüşüyor. TP-Link'in TL-WDR4300 model koduna sahip yönlendiricisi hız adına tüm sorunları çözmeye aday. Standart bir kablosuz yönlendiricinin aksine üründe çift bant iletişim teknolojisine destek veriliyor ve daha da önemlisi iki bant da aynı anda kullanılabiliyor.

802.11n teknolojisini bünyesinde barındıran TP-Link TL-WDR430'da 300 Mbps ve 450 Mbps'lik hızlar ayrı ayrı destekleniyor. 300 Mbps'lik hız, yaygın olan 2.4 GHz bandı üzerinden sağlanırken üst seviye 450 Mbps'lik hızda ile 5.0 GHz teknolojisi devreye giriyor. Yeni teknolojinin tek artısı daha yüksek bir kablosuz ağ performansı değil. 5.0 GHz teknolojisini kullanan cihaz sayısı, 2.4 GHz'e kıyasla oldukça az ve böylece veriler çok şeritli bir otobandaymış gibi hızlı şekilde aktarılıyor. Benzer şekilde 2.4 GHz'lik frekansına da şehir içi trafiği diyebilmek mümkün. Kablo bağlantısı için üzerinde 1000 Mbps destekli ethernet arabirimleri bulunduran TP-Link TL-WDR4300'de ayrı bir WAN arabirimi de mevcut. Kullanıcılar arzu ettikleri takdirde yer verilen USB 2.0 arabirimlerine taşınabilir disk veya yazıcı bağlayarak ağ ortamında paylaşıma açabilirler. Taşınabilir diskler uzaktan bağlantı sırasında bir FTP sunucu gibi de kullanılabiliyor.

TP-Link TL-WDR4300 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-WDR4300
Ürün Türü Router
CHIP Online Notu 97
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
İletişim 802.11n
Bant 2.4 GHz / 5.0 GHz
Hız 300 Mbps / 450 Mbps
WAN Var
USB Bağlantı Var
Ethernet 4 x 1000 Mbps

Alternatifleri

Benzer ürünler piyasada var ancak önceliğiniz fiyatsa TP-Link TL-WDR4300 avantajlı konuma geçiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

TP-Link ürünleri her zaman ilgimi çekmiştir

fiyat hakkinda bilgisi olan

Gerçekten çok iyi bir ürüne benziyor. Bu incelemeniz çok yardımcı oldu bana. Bende bu ürünü takip ediyorum. Yakın zamanda alacağım...

Bu router ürününü kullanıyorum, TTnet in verdiği kablosuz performansı iyi olmayan modemine bağladım, memnunum. Bu ürünü almamdaki asıl amaç kablosuz olarak hd içerikli film seyretmekti. Yalnız şunu hatırlatayım; Bu ürünün usb portuna disk bağlayıp, benim gibi WD Media Player ile TV den kablosuz olarak film seyredeceğim derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız, çünkü avi ve mkv uzantılı filmlerin oynatılmasına müsade etmiyor. Daha doğrusu ürün" windows media player" neyi destekliyorsa buda onu destekliyor. WD player ın bu formatları desteklemesi bir şey ifade etmiyor. Bu router cihazı Wd player ın bu formatları okumasına müsade etmiyor. Bu büyük bir eksiklilk. TP-Link e mail olarak sorunu bildirdim, böyle bir eksiklik olduğunu kabul ettiler, "sorunu gidermek için mühendislerimiz inceliyor" şeklinde bir cevap gönderdiler. Ben de kendi çözümümü ürettim , eski minik laptop umu ağ kablosuyla router a bağlayıp laptop un harddiskini media server olarak kullanıyorum. Veya laptop un usb portuna disk bağlıyorum, film seyrediyorum. Diğer problem; Ayrıca araya 2 duvar girdiğinde kablosuz performans düşüyor. Buna çözüm olarak 2 adet "Tp-Link TL-ANT2408CL 2.4 Ghz 8dBi İç Mekan Yönsüz Anten" satın aldım, 3 antenden 2 sini değiştirdim. Performans yaklaşık %40 arttı. Şu anda kablolu ve kablosuz performanstan memnunum.

Ürünu bugün ümraniye media markt magazsindan aldm.. muhtesemm cekim gucü var. Arkadaşn dedigi gibi mkv formatli dosyalrn acilmamasi gibi bir problem yasamadim. 10 üzerinden 100 :))

@19 Oca 2013 17:23 Ben Western Digital WD TV Live media oynatıcıyla, bu cihaza takılan usb disk teki mkv formatlı filmleri oynatamadım. Siz hangi şartlarda mkv formatını okudunuz.

merhablar arkadaşlar bende internet cafeye aldım ama bir türlü ayarlayamadım yardımcı olabilecek varmı bu sorunuma

On numara router. Yeni yazılımları ile özellikleri çıldırdı. Tp linkin değişebilen harici antenli cihazları arasında sadece bu modelde çift bantlı anten var. Yani orijinal antenleri daha güçlü çift bant (2.4 ve 5ghz) antenler ile değiştirirseniz, kapsama alanı ve sinyal gücü o denli artıyor. AC alıcılı cihaz kullanmıyorsanız AC'ye boşa para vermeyin. Bu router her ihtiyacınızı ve fazlasını görür...!

Sen de yorum yaz

Turhost