3COM TP-Link TL-WR2543ND incelemesi TP-Link TL-WR2543ND: Ağ Ürünü

450 Mbps desteği ile kablosuz ağ hızında rakip tanımayın.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • 450 Mbps kablosuz ağ hızı
  • USB üzerinden paylaşım
  • Arabirim Türkçe değil.

2.4 GHz ve 5.0 GHz olmak üzere çift bant yayını destekleyen TP-Link TL-WR2543ND, sinyallerin en iyi şekilde karşı tarafa ulaştırılabilmesi için bünyesinde üç adet anten bulunduruyor. Antenler sökülebilir yapıda olduğu için sonradan daha güçlü olan modellerle değiştirilebiliyor. 5.0 GHz teknolojisinin avantajı özellikle ağ içinde kablosuz olarak HD videoların aktarımı sırasında ön plana çıkıyor. Kesintisiz bir aktarım için artık 5.0 GHz bandı büyük önem taşıyor. Aktarım için diğer seçenek ise 1000 Mbps destekli ethernet girişleri. Böylece teorik olarak NAS cihazlarıyla saniyede 125 MB'lık bir hız sağlanıyor. TP-Link TL-WR2543ND'in arkasında bir adet USB arabirimi de mevcut. Arabirim sayesinde USB destekleyen herhangi bir yazıcı, ağ ortamındaki kişilerin paylaşımına açılıyor. Daha da önemlisi takılacak bir taşınabilir disk veya USB bellek de sanki bir NAS gibi çalışmaya başlıyor ve ağ ortamında görülebilir hale geliyor. TP-Link TL-WR2543ND'nin en önemli avantajlarından bir diğeri de fiyatı.

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Özetle

TP-Link TL-WR2543ND, kablolu ve kablosuz ağlarda günümüzün en yüksek hızlarına ulaşmak isteyenler için ideal bir ürün. Piyasadaki benzer özelliklerdeki Linksys E4200 ve ZyXEL NBG5715 gibi modellerle karşılaştırıldığında uygun fiyat avantajı ile öne çıkıyor.

3COM TP-Link TL-WR2543ND Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM TP-Link TL-WR2543ND
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Fiyat 429 TL

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

TP-Link in bu ürünün bilemiyeceğim ama ben TP-Link in Switch ini kullanıyorum ve çokda memnunum. Hiç bir problemini görmedim şimdeye kadar. TP-Link in kablosuz modemlerinin de bu derece güzel ve kullanışlı olacağını tahmin ediyorum. ARabiriminin türkçe olmayışı bel ki bir dezavantaj ama, normal internet kullanıcılarının da modem arayüzünde pek de bir işleri olmasa gerek... Normal bir internet kullanıcısının rahatlıkla alması gereken bir cihaz diye düşünüyorum.

Ürün güzel duruyor... TP-Link genelde başarıl ürünler çıkartıyor.. Bende usb kablosuz ağ adaptörü var 2 senedir tık demedi...

Bu cihaz nasıl kuruluyor arkadaşlar. Mutlaka bir modem mi olması lazım yanında.Tek başına internete bağlanamaz mı?

@13 Eyl 2012 15:55 bu cihaz bir multimedia tarzı cihaz internet olmadıktan sonra nasıl kullanarak dışarıdan erişmeyi düşünüyorsun merak etmedim değil ama ofis yada şirket içinde internet bağlantısı olmadanda ofline olarak özelliklerini kullanabiliyorsun. bu tarz bir cihazı rt 211 ile kullanmaya çalışanlar bile var tam bir komedi.

Sen de yorum yaz