TP-LINK TL-WR710N incelemesi Ağınızı kablosuza dönüştürün.

CHIP ONLINE Notu
93
  • Performans (%50)92
  • Donanım Özellikleri (%25)91
  • Ergonomi (%15)97
  • Kullanım Kolaylığı (%10)96
  • Taşınabilir tasarım
  • Performans
  • USB bağlantısı
  • 1 USB portu
Özetle

Gittiğiniz her yerde kablolu ağı kablosuza hale dönüştürmek istiyorsanız rahatlıkla kullanabileceğiniz başarılı bir cihaz olan TL-WR710N, portatif ve şık tasarımıyla da etkili. Kolay kurulum özellikleri ve ağ performansı ile sevindirici olan cihaz, bu tip ağ sorunu yaşayanların beklentisini karşılayacak türde.

Kimler Almalı

Televizyon ve oyun konsolu gibi cihazlarına kablosuz bağlantı paylaştırmayı düşünen kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek olan TL-WR710N, aynı zamanda Wi-Fi ağını genişletmek isteyenler tarafından da satın alınabilir.

Kablolu ağınızı başarıyla kablosuza dönüştüren son derece portatif TL-WR710N'i inceledik!

Ağ çözümleriyle pek çok kullanıcının bu yöndeki problemlerini ortadan kaldıran firmalar arasında yer alan TP-Link, yine farklı bir ürünüyle bizlerle. Kullanışlı bir ağ ürünü olan TL-WR710N, kabaca kablosuz ağlara bağlanabilmenizi sağlayan bir router. Ancak detaylarına indikçe bunu farklı yollarla gerçekleştirdiğini gördüğümüz TL-WR710N, tasarımıyla ise oldukça küçük boyutlara sahip.

Kare biçiminde küçük bir kutudan oluşan TL-WR710N, ön yüzünde ayrılabilir bir adaptör bulunduruyor. Bu adaptör vasıtasıyla cihazı elektrik hattınıza takabiliyor ve böylece kablosuz ağ özelliğini aktif hale getirebiliyorsunuz. Yine arka yüzüne bakacak olursak burada da kablolu bağlantılarını görebildiğimiz cihazın üzerinde iki adet Ethernet girişi bulunuyor. Diğer yandan hemen yanında bir USB arabirimi de görüyoruz. Peki, TL-WR710N'nin üzerindeki bu bağlantılar ne işe yarıyor, hemen bunlardan bahsedelim.

Kabloludan kablosuza...

Kablolu ağları kablosuz hale çevirebilen TL-WR710N, bunu kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Beraberinde getirdiği Ethernet kablosuyla cihazı ağınıza bağlayabiliyor ve elektrik prizine taktığınızda, kablolu ağınızdan aldığı internet bağlantısını diğer çevre cihazlarına Wi-Fi üzerinden taşıyabiliyor. Küçük yapısı sayesinde de gayet rahat bir şekilde taşınabilir olan cihaz, böylece Wi-Fi sıkıntısına son veriyor.

5 farklı moda sahip olan TL-WR710N, modları arasında; Wireless Router mod, Client mod, Repeater mod, Access Point mod ve WISP Client Router mod bulunduruyor. Wireless Router modu zaten cihazın genel özelliği. Diğer modları arasındaki Client modu ile kablolu ağ üzerinden Wi-Fi ağ yaratabiliyor, Repeater modu ile Wi-Fi ağınızın etki alanını genişletebiliyor, Access Point modu ile Wi-Fi cihazlar için kablosuz ortam yaratabiliyor ve WISP Client Router modu ile eş zamanlı Wireless ISP erişimi ve paylaşımı yapabiliyor. Diğer yandan cihaz üzerinde bulundurduğu USB bağlantısı sayesinde de, bağlayacağınız bir sabit disk veya USB bellek içindeki verileri ağ üzerinden erişilebilir kılabiliyor. Ancak aynı anda yazıcı paylaştırmak isteyen kullanıcılar için ek bir USB portu daha iyi olabilirmiş doğrusu.

Kolay kurulum

Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan TL-WR710N, böylece hızlı bir şekilde kurulumu tamamlamanıza olanak tanıyor. Hızlı kurulumun yanı sıra gelişmiş ayar seçenekleri de bulunduran cihaz, kablosuz ağ standartları olarak IEEE 802.11 n/g/b desteği gösteriyor. Sinyal oranlarına bakacak olursak 11n ile 150 Mbps'yi gören router, 2.4 GHz frekansın sahibi. Elbette bu noktada yine TL-WR710N'ye benzer yapıda olup 300 Mbps gibi hızlarda çalışan cihazların da olduğunu söylememiz gerekli.  Fakat bu denli portatif yapıda değiller. O nedenle TL-WR710N'nin, içinde bulunduğu kategori dahilinde yeterli performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Elbette cihazda güvenlik de elden bırakılmamış. WEP, WPA ve WPA2-PSK gibi güvenlik önlemlerinin alındığı cihazda, antenlere ise dahili olarak yer verildiğini söyleyelim. Ürünü incelediğimiz tarihteki fiyatının 67 TL dolaylarında olduğunu da belirtmemizde fayda var.

TP-LINK TL-WR710N Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-LINK TL-WR710N
Ürün Türü Router
CHIP Online Notu 93
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Arabirim 10/100 Mbps WAN/LAN Port, 10/100 Mbps LAN Port
Frekans 2.4 GHz
Kablosuz Standartları IEEE 802.11 n/g/b
Sinyal Oranı 11n: 150 Mbps,11g: 54 Mbps, 11b: 11Mbps
Güvenlik 64/128/152-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
Boyutlar 85 x 75 x28 mm

Alternatifleri

TP-Link ailesinde portatif router'lar arasında 3G ve 4G bağlantılarını paylaştırabilen modeller de bulunuyor. Dilerseniz onları da inceleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bende TP LINK MR-3040 3G/4G Router var çok memnunum yalnız bataryasında problem var. TP-LINK bu konularda çok iyi.

bu cihazdan aldım ama çalıştıramadım evdeki kabloyu buna taktım ama tık yok modem dükkanda.bu nasıl çlışır yardım lütfennn

bu ürünü kablolu ağı kablosuza çevirmesi için almayı düşünüyorumda aklımda bi soru var modemin evde olması şartmı yani ben kablolu olarak komsudan çekmişim ağı. işime yararmı bu durumda

Android telefonundan usb dosya paylasimina eeisilemiyor. Dikkat!

kablosuz ağı kabloluya çevirebiliyormu

tplink modellerinden 50 adet otelimize aldık en cok çalışma sonrası kilitlenme problemleri yaşatıyor .kurumsal kullanım için uygun değil.ama ev kullanıcıları için uygun

elimde "TP-LINK 150 mbps tl-wr710n" var evimdeki internetin sinyali bazı yerlere yetersiz kalıyor. Bu cihazla güçlendirmek istiyorum. Kullanımı ingilizce ama görselindeki anlatımı ile basit görünümlü yanlız nasıl olacağını denedim ama başarılı olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Kullanımında "Repeater Mode TL-WR710N is used to extend the range of wireless signal of the existing AP or wireless router. In this mode, this device can copy and reinforce the existing wireless signal to extend th

Winn i kabloluya ceviriyormu

Arkadaslar yardima ihtiyacim var acil guvenlik kamera sistemi kuruyorum nvr cihazim 3g wifi yok evimde internetim yok 3g vinn alsam router kabloluya cevirebilirmiyim nvr cihaza arayuzune girebilirmiyim yardimci olun arkadaslar

Sen de yorum yaz