Transcend StoreJet 25M3 500 GB incelemesi Hızlı ve öfkeli!

Hızlı ve öfkeli

Oynat Transcend StoreJet 25M3 500 GB Tek USB portu ile çalışabilen StoreJet 25M3, StoreJet Elite yedekleme yazılımı ve tek tuşla yedekleme özelliğiyle mükemmel bir ürün.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi
Bir sabit disk nasıl hem hızlı hem de öfkeli olabilir demeyin. Transcend'in Test Merkeiz'mize konuk olan USB 3.0 destekli taşınabilir sabit diski StoreJet 25M3, SuperSpeed USB arabirimini sayesinde performans konusunda USB 2.0'a nal toplatıyor. Yaptığımız okuma testlerinde saniyede 55 MB hızına ulaşan 25M3, yazma testinde de saniyede 52 MB ile USB 2.0'dan 2 kat daha yüksek bir performans ortaya koydu. Gecikme süresinde de 21 ms değerini sunan diskin, mekanik ve taşınabilir disklere göre gayet başarılı bir sonuç elde ettiğini söyleyebiliriz. Ürünün hız kısmını test ettik. Peki StoreJet'i bu kadar öfkeli yapan ne? Piyasadaki sabit diskler inanılmaz kapasiteler sunuyorlar fakat tüm bu veriler, parmaklarınızın yanlış bir hareketine bağlı. Amerikan ordusunun standartlarına göre düşme testine tabi tutulan ürün 1.5m'ye kadar düşmelere dayanıklı. Yine üründe yer alan şok emici plastik dış kaplama ve gelişmiş dahili sabit disk süspansiyon sistemi, düşme esnasında verilerinizin zarar görmesini engelliyor. Hatta ürünün uyku modu sayesinde diskiniz düştüğünde okuma yazma kafasının park halinde olması da büyük bir ihtimal ki veri kabına neden olan en büyük şey hareket halindeki bu kafa.
Özetle

Tek USB portu ile çalışabilen StoreJet 25M3, StoreJet Elite yedekleme yazılımı ve tek tuşla yedekleme özelliğiyle mükemmel bir ürün.

Transcend StoreJet 25M3 500 GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Transcend StoreJet 25M3 500 GB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Transcend
Teknik Detaylar
Arabirim USB 3.0
Kapasite 500 GB
Okuma hızı 55 MB/s
Yazma hızı 52 MB/s
Erişim süresi 21 ms
Ağırlık 204 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

USB 2.0 ile de çalışır mı acaba. o zaman hızı ne olur?

USB 2.0 ile de çalışır mı acaba. o zaman hızı ne olur?
--------
Calismasi gerekiyor sonucta geriye dönuk olmasi gerekiyor. 30/35MBs dolaylarinda olur sanirim.

USB 3.0 da çalışması için gerekli donanım ve yazılımlar nelerdir?Buna değinilse.Biraz aydınlansak....

bütün teknoloji donanımları geriye uyumlu olurlar.o yüzden içiniz rahat olsun.

aynı harddiskin storejet modeline bakın şuanda bende var ve test ettim okuma 50mb/sn yazma 5 gb/sn 50 mb/snye bakmayın önemli olan yazma ben normal harddiskten kopyaladığım için 50 mb ta attı

üzerindeki düğmeyi nasıl kullanıyoruz acaba. bilgi alabilirmiyim bende aynı markanın 500 gb usb 2,0 olanı mevcut ama tuşu kullanmadım.

Sen de yorum yaz