TTAF SCART kablo 96061 incelemesi Altın kaplama

Bağlantı noktaları 24 ayar altın kaplama olan ürün bu sayede mümkün olan en yüksek veri aktarım hızına ulaşıyor.

Oynat TTAF SCART kablo 96061 Eğer kendinize mükemmel bir ses ve görüntü sistemi kurmak istiyorsanız TTAF'ın scart kablosunu mutlaka listenize eklemelisiniz.
İletkenliği en yüksek madde olan altın ile kaplı bağlantı noktası sayesinde kabloda zamanla dış etkenlerden dolayı oluşabilecek bozulmaların da önüne geçilmiş.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • 24k altın
  • Esnek yapı
  • Metal kaplama
Eğer kablolu yayın hizmeti veren kuruluşlardan birine aboneysenizyayın kalitenizi daha da arttırmak isteyebilirsiniz. Evinizde bir DVD oynatıcı bulunuyorsa, arada köprü görevi gören kablonun ne kadar önemli olduğunu farkına belki de hiç varmadınız. Fakat daha kaliteli bir kablo sizin görüntü kalitenizi arttırmada aslında oldukça etkilidir. Geçen ay HDMI'dan HDMI'a sinyal aktaran kablosunu incelediğimiz Ttaf'ın bu defa da scart kablosunu test ettik. Bu kablonun da tıpkı HDMI gibi bağlantı noktaları 24 ayar altın kaplama. Bu sayede en yüksek veri aktarım hızı sağlanmış. İletkenliği en yüksek madde olan altın ile kaplı bağlantı noktası sayesinde, kabloda zamanla dış etkenlerden dolayıoluşabilecek bozulmaların da önüne geçilmiş. Ürünün yapısı tipik tünel tipi kablo yerine yassı olarak düşünülmüş. Bu yapı, kabloyu sererken biraz zorluk çıkartabiliyor. İki metrelik uzunluğu kablonun televizyonunuzun etrafındaki tüm aygıtlara kolayca takılabilmesini sağlıyor. Ayrıca bağlantı noktalarının etrafı da metal ile kaplanarak dayanıklılığı arttırılmış. Bu aynı zamanda kablonun ağırlığına da katkıda bulunuyor.
Özetle

Kalitesini Test Merkezi'mizde kanıtlayanTtaf kablo, görüntü kalitenizi arttıracaktır.

TTAF SCART kablo 96061 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TTAF SCART kablo 96061
Ürün Türü DVD Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici TTAF
Teknik Detaylar
Kablo tipi Scart'tan scart'a
Uzunluk 2 m
Boyut 29 mm genişlik, 3 mm kalıklık
Bağlantı noktası 24 k altın kaplama
Uyumluluk DVD oynatıcılar, uydu alıcılar, dijital TV kaydediciler

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben o firmada çalıssam o kabloyu cukka yapma ihtimali % 80 felandır :D

Sadece kablodaki pinlerin altın kablama olması yetmez sanırım.Tam verim için bunların takılacağı yerlerin de altın kablama olması gerekir.Geçen yıl Philips marka altın kablama kablonun fiyatını görünce dudak uçuklamasına maruz kalmış ve sonuçta Migrostan 5.-TL ye normalini alıp işimi halletmiştim.Bence bu tarz kabloların tek işlevi daha iyi sonuç almaya çalışanları teselli edip aynı anda ceplerini boşaltmak.Baştan da yazdığım gibi.Takılacağı soketler de altın kablama değil ise sonuç olarak avutmadan ileri gidemez.

Editörün notu:
Pinler takılıp çıkartıldığı için kaplama çok önemli, devamlı tak çıkar olmasa bile şöyle düşünün: kablonun içi tek parça ve aktarım harika ama temas eden kısımda normal uçlarla kayıp daha büyük. Yani kablonun içi altın olmasa da ucunun altın olması kaliteye gerçekten yansıyor.

ben şu anda digi de seyrediyorum tabiki plazmada gerçekten fark var dsmarta da alıcam birtane deneyin

Sen de yorum yaz