Turkcell Connect 3G/EDGE USB Stick incelemesi Her yerde internet

Internete her yerden bağlanmıza olanak veren, asıl işlevi 3G ile başlayacak bir ürün.

Oynat Turkcell Connect 3G/ED GE USB Stick E-postalarımızı kontrol edip internetten rahatlıkla dosya indirebilmemize yardımcı olan, asıl işlevi 3G ile başlayacak bir ürün.
Internet erişiminizi 5 dakikadan kısa bir sürede sağlayabiliyorsunuz.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kolay kurulum
  • USB bellek olarak kullanılabiliyor
  • Kesintisiz bağlantı
Turkcell'in Connect Card'ı kısaca bilgisayarınızın USB yuvasına bağlayarak her yerden internete erişmenizi sağlayan bir ürün. İçerisinde SIM kart yuvası bulunan ürün aynı zamanda Micro SD kart girişi ile 2GB'lık bir USB bellek gibi kullanılabiliyor. Ürünü bilgisayarınızın USB yuvasına taktıktan sonra yazılımı çalışıyor ve ürün kısa sürede kuruluyor.SIM kartınızın PIN numarasını girip bağlan tuşuna basarak Internet erişiminizi 5 dakikadan kısa bir sürede sağlayabiliyorsunuz. Ürünle beraber gelen yazılım veri aktarımınızın istatistiğini tutarak size bilgi verirken bir yandan da SIM kartınızdaki isim listesine erişerek kolayca SMS atabilmenize olanak sağlıyor.Yaptığımız testlerde www.download.com adresinden 10 MB'lık bir dosyayı 7,13 dakikada indirebildik ve 1,76 MB'lık bir dosyayı ise Yahoo adresinden elektronik posta atmak için 3,36 dakikada gönderebildik. Ayrıca World of Warcraft oyununa girerek Almanya'da bulunan sunucumuzla aramızdaki paket alışverişini kontrol ettik ve ortalama 1000 ms'lik bir sonuçla karşılaştık. Bu arada hiçbir kesintiyle veya yavaşlamayla karşılaşmadık.
Özetle

E-postalarımızı kontrol edip internetten rahatlıkla dosya indirebilmemize yardımcı olan, asıl işlevi 3G ile başlayacak bir ürün.

Turkcell Connect 3G/EDGE USB Stick Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Turkcell Connect 3G/EDGE USB Stick
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 68
Üretici Turkcell
Teknik Detaylar
Bağlantı USB
SIM kart yuvası Dâhili
Yazılım Var
Genişleme yuvası MicroSD kart girişi
Boyutları 85 x 25 x 11 mm
Diğer USB Uzatma kablosu

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

sonyericsson üretiyor zaten bunu da 3g ne zaman gelcek

bu veriler edge uzerinden sağlandığı için 3G performansının yakınından bile geçemez.avantajlı fiyatlar sunarsa coğu kullanıcı ttnet yerine herzaman yanında taşıyabileceği bu cihaza terfi edecektir.3G yi sabırsızlıkla bekliyorum.

birde kullanım fiyatlarını açıklamanızı beklerdim. evde 1 Mpbs sınırsız kullanıma indirimli 46 tl verirken bu connect 3G/ED GEUSB Stick ürününü kullanırken ne kadar vereceğiz onu anlatın. biliyorsunuz kriz ortamındayız.

çok pahalı

bunun yerine netbook verse içinde 3g si olan

Bireysel Paket Hacmi Faturalı Hatlar Hazır Kart Kullanıcıları Faturalı Hatlar Paket Aşımı/MB KOD Kısa Numara
Günlük 30 MB 1,04 TL 10 kontör 0,53 TL 1 2260
Haftalık 50 MB - 25 kontör - Hafta
Aylık 1 100 MB 9,38 TL 75 kontör 0,53 TL Ay
Aylık 2 1 GB 40,65 TL 400 kontör 0,13 TL Abone 1 GB
Aylık 3 3 GB 61,50 TL 600 kontör 0,13 TL Abone 3 GB

Arkadaşlar yurtdışındaki operatörlerin 3G fiyatlarına bakarsanız hiç de ucuz olmayacağı kesin. Hele bir de turkcell ise daha da pahalı olur..

Cihazların fiyatları yada üyelik fiyatları kriz ortamında doların oynamasına göre her an farklılık göstermektedir. Yada satılan yerler veya üretici firmalar farklı seçenekler sunarak yapacakları kampanyalara göre farklı fiyatlar verir yada talabe göre her an değişiklik yapabilmektedirler. Bu durumlar baz alındığında fiyat vermek yanıltıcı olabilir. Örnek verirsek biz cihazın fiyatına 200TL dedik bir ay sonrasında 100 TL ye düştü bu durumda burada haberi okuyan şahıs "aa çok pahalıymış" diyip cihazdan direk vazgeçebilir. Bunun yerine satışının yapıldığı sitelerde o anki güncel fiyatları incelemeniz daha uygun olacaktır. Bu noktada bir fikir: sizde bilirsinizki yeni teknolojileri taşıyan cihazlar ilk aşamada herzaman hak ettiklerinden daha pahalı olur. Çok nadirdirki yeni bir teknoloji ilk sürümünde uygun fiyatıyla boy göstersin.

Bence yurdışından seyahatte sadece maillerini kontrol eden birisi için ideal.çünkü daha kolay ve ekonomik bir yolu yok.tamam turkcell cokda ekonomik değil ama dışarıda bu işler inanın daha zor oluyor.

World Of Warcraft 1000msDemekki Wow Oynanmaz O kart ile xD

Merhaba arkadasım aldı maalesef hala kuramadık baglan kısmı sönük driverlar tanıtıldıgı halde (zaten kendisi kurulumu yapıyor) azimliyiz kuracagız

Bu konuda bilgi edinmek isteyen arkadaşlara ; Ocak 2009 da bu aletin bir benzerinin fiyatı 250 TL. idi. Faturalı Telefon kartınıza "internet paketi" tanımlatmanız gerekiyor, aksi halde yüksek fatura ile karşılaşabilirsiniz. Tarifeler : 1GB aylık kullanım fiyatı 49 TL. , 18 aylık abonelik için bu cihaz bedava veriliyor.
3GB aylık kullanım fiyatı 74 TL., 12 aylık abonelik ile cihaz bedava. Cihazı satın alırsanız kullandığınız kadar ödeme yapabiliyorsunuz ve kullanmayacaksanız aboneliği iptal ettirmeniz gerekiyor. Ayrıca kontörlü kart ile de kullanmak mümkün.
Bağlantı hızına gelince, ADSL de bir laptop wireless ile 54 Mbps ile internete bağlanırken, Turkcell Connect ile 7 Mbps hızında internete bağlanıyorsunuz. Biraz sabırlı olursanız işinizi her yerden halledebilirsiniz. 3G teknolojisinin devreye girmesiyle hızın artacağı söylenmektedir. Hayırlı günlerde kullanmanız dileği ile.

Turkcell yetkılılerı lutfen bu urunu sabıt fıyatlı deyip,insanları kandırmayın. 49 lıralık abonelıge on gunluk bır kullanım sonucunda 227 lira oduyorum ve ne dosya ındırme var nede yukleme sadece msn ve face koullanımında ustelık onuncu gun arıza yapıyor ve ay boyunca bıdaha kullanılmayan bır cıhaza odenen para bunun ıcın benı aydınlatırsanız sevınırım.

temmuz 30 da tüm türkiyede turkcell başlatıyor 3g yi bu arada connect kard zaten 3g için tasarlanmıs bişey piyasa erken düşmesinin sebebi edge de desteklemsi herkese tavsiye ederim zaten 3 geden sonra piyasa altüst olucak herkeste connect kard olucak aylık ücret 59 lira 3 gb 12 boyunca tahahüt ederseniz cihazda bedava veriliyor.cokta pahalı deil adsl zaten fiyatı böle bide 3 den sonra 59 lira hiç bişey... 3 ge geldiginde fiyat gene aynı degişmiycek oda bilginize....

bu arada Vista işletim sistemini destekliyor mu? bu konuda farklı duyumlar aldım da...

BEN KULLANIYORUM... TURKCELL'IN EN KALIN KAZIKLARINDAN BİRİSİ... AMAN DİYİM...

ben turkcell connect almayı düşünüyordum ailem pek istemedi sizin yorumlarınızı okuyunca tamamen vazgeçtim

alsammı almaammı kararsızım ne olacagı belli deil en iyisi 2010 unu bklemek :)

bana 474 TL fature geldi ultima online oynuyordum sadece turkcelldeki yetkililer oyunu çok oynadığın yüzünden aşmışsındır dedi ultima denen oyun 2D çok eski bie online oyun nasıl aşarım hiç bilmiyorum ve elime fatura geçmedi

turcell connect'in kotasına nereden bakılıyor lütfen cevab yazınnnn acilll !!

474 tl çok para. ya bir yanlıslık var yada bilgisayarında trojan vs virüs var. internetini kullanan

ben counter oynuyorum online olarak okadar gelmedi hiç

bilgisayarında birşey vardır. ben interneti kullanmadıgım halde ağ baglantı durumu sürekli gelen giden ler byte olarak artıyordu kullanmadıgım halde birşeyler indiriyordu

Sen de yorum yaz