upTech Wireless HDMI Switch incelemesi Kablosuz HDMI

Kablosuz HD görüntü.

Oynat upTech Wireless HDMI Switch Aynı anda dört farklı HDMI aygıtını destekleyen upTech, HD görüntüyü arada kablo varmış gibi mükemmel bir biçimde aktarıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Yüksek çözünürlüklü görüntü ve sesi kablosuz olarak aktarmayı amaçlayan ve bu bağlamda Test Merkezimize konuk olan ilk ürün Q-Waves, beklentilerimizi karşılamaktan çok uzaktı. Yüksek gecikme süresi, 720p videolarda dahi takılmalar ve kısa mesafe ile kısıtlı çekim alanı yüzünden film izlemek bir yana, sunum yapmak dahi bir sorun halini alıyordu. Nokta elektronik tarafından Test Merkezimize gönderilen upTech'in kablosuz HDMI Switch'i ise daha ilk bakışta kullandığı WHDI teknolojisi ile dikkatimizi çekti. LG, Samsung ve Sony dahil yedi büyük dev firma tarafından geliştirilen bu teknoloji 1080p içeriği dahi sorunsuz bir biçimde aktarmak için geliştirilmiş. Vakit kaybetmeden biz de bu teknolojiyi test etmeye başladık. Öncelikle bilgisayarımızdan aktardığımız 1080p içeriğin en ufak takılma olmadan dahi HDTV'ye iletilmiş olması beğenimizi kazandı. 1 milisaniyenin altındaki gecikme süresi ile Wireless HDMI Switch'in mükemmel bir performans sunduğunu söyleyebiliriz. Blu-ray oynatıcı ile yaptığımız denemede de mükemmel akıcı videolar elde ettik. Son olarak ürünün tek eksiğinin Stereoskopik 3D örüntü aktaramaması olduğunu belirtelim.
Özetle

Aynı anda dört farklı HDMI aygıtını destekleyen upTech, HD görüntüyü arada kablo varmış gibi mükemmel bir biçimde aktarıyor.

upTech Wireless HDMI Switch Teknik Özellikleri
Ürün Modeli upTech Wireless HDMI Switch
Ürün Türü Switch
CHIP Online Notu 85
Üretici Uptech
Teknik Detaylar
Görüntü desteği 1080p 60 FPS
Ses desteği PCM, DTS, DOLBY DIGITAL
Arabirim HDMI 1.3 (HDCP 1.2)
Aktarım gücü 12dBm
Çekim mesafesi 20m açık, 10m kapalı alan
Gecikme süresi <1ms

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ortalama 700 tl fiyat şimdilik pahalı gelerek müşteri kaaçırır. fiyatın düşmesi beklenecek...

FULL HD TELEVİZYONLARIN BİLE 1.000 tl SINIRINA YAKLAŞTIĞI BİR ORTAMDA AKTARICININ 700 TL OLMASI ÜRÜNÜN KENDİNE PAZAR BULMASINDA SORUN TEŞKİL EDECETİR DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM ANCEK HERŞEYE RAĞMEN EVİNDE TADİLAT YAPMAK İSTEMEYECEK KULLANICILAR TERCİH EDEBİLİR (HİÇ BİR KABLO ÇEKME MALİYETİ 700 TL OLMASA BİLE)

Sen de yorum yaz