Vanguard GH-100 incelemesi Bu ürün, esnek kullanımı sayesinde üçayağınızı yeni bir boyuta taşıyacak

Oynat Vanguard GH-100 Vanguard Avrupa Pazarlama Müdürü Christophe Regnault, Photokina fuarında GH-100'ü sizin için anlatıyor.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Özellikle yarı profesyonel ve profesyonel kullanıcıların çekimler sırasında üçayaktan çok daha iyi faydalanarak farklı açılardan kolayca fotoğraf çekmelerine izin vererek çok işe yarayabilecek bir ürün.

Doğrudan üçayağınız üzerine takabileceğiniz GH-100, aslında bir tabancaya benziyor

Kontrol sizde: Üçayak kullananlar bilir. Ayarladığınız açıyla fotoğraf çekmek kolayken, açıyı değiştirmek istediğinizde üçayağı gereken şekilde konumlandırmak ve bunun akabinde üçayak kafasını tekrar istediğimiz kadraj için ayarlamak gerekir. Dahası hızlı olmak gerekiyorsa bu saydığımız prosedür yüzünden önemli kareleri kaçırabilirsiniz. Vanguard bu problemi çözmek için özel bir üçayak kafası olan GH-100'ü piyasaya sürdü. Doğrudan üçayağınız üzerine takabileceğiniz GH-100, aslında bir tabancaya benziyor. Tetik bölümündeki mekanizmaya bastığımızda yatay ve dikey olarak hareket ettirebildiğimiz kafaya serbest hareket sağlıyoruz. Mekanizmayı bıraktığımızdaysa, o sıradaki pozisyon kilitlenmiş oluyor. Tüm kafanın hareket mekanizmasının temelinde aslında büyük bir bilya var. Bu bilyalı sistem sayesinde klasik üçayak kafalarıyla elde edilmeyecek bir hareket özgürlüğü ve kullanım kolaylığı sağlanmış.

Vanguard GH-100 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Vanguard GH-100
Ürün Türü Video Kameralar
CHIP Online Notu 68
Üretici Vanguard
Teknik Detaylar
Gövde materyali Sertleştirilmiş plastik
Yükseklik 180 mm.
Ağırlık 750 gr
Taşıma kapasitesi 6 kg
Hareket imkanı Kendi etrafında 360 derece, +35°~-90° +25°~-90°
Fiyat 170 Dolar+KDV

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost