Western Digital WD My Book World Edition 1 TB incelemesi WD My Book World Edition 1 TB: Gigabit hızında

Gigabit Ethernet arabirimine ve kullanışlı arayüze sahip.

Oynat WD My Book World Edition 1 TB İçerisinde kendi yazılımı bulunan ürün dosya indirme amaçlı olarak da kullanabileceğiniz çok kapsamlı ve yüksek kapasiteli bir ağ sürücüsü.
Aktarım hızında rakiplerini geride bırakıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek kapasite
  • Basit arabirim
  • Türkçe yok
Test merkezimize konuk olan Western Digital'in My Book World Edition sabit diski 1 TB kapasiteye sahip ve hem USB 2.0 hem de gigabit Ethernet arabirimine sahip. Cihazı ağa dahil etmek için beraberinde gelen ethernet kablosunu kullanarak yönlendiricinize bağlamanız yeterli. Bu işlemden sonra yine cihazın kutusundan çıkan CD'yi bilgisayarınıza takıp gerekli yazılımını kurmanız gerekiyor. CD içerisinde üç adet yazılım mevcut. Bunlardan ilki ağa bağlı olan diski tespit etmeye yarayan WD Discovery Tool yazılımı, ikincisi verileriniz yedeklemenize yarayan WD Anywhere Backup yazılımı ve sonuncusu ise WD'nin dosyalarınıza istediğiniz yerden erişmenize olanak tanıyan MioNet servisine ait yazılım MioNet Services yazılımı. Cihazın aktarım hızına baktığımızda daha önce test ettiğimiz Maxtro CentraAxis ve QNAP TS109'dan daha yüksek bir hıza sahip olduğunu gördük. USB bağlantısından diğer diskleri de bağlayabileceğiniz ürünün arabirimi ise herkesin kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanmış fakat maalesef İngilizce. Son olarak ürün yazılımını kendi içersinden güncelleyebildiğinizi de belirtelim.
Özetle

İçerisinde kendi yazılımı bulunan ürün dosya indirme amaçlı olarak da kullanabileceğiniz çok kapsamlı ve yüksek kapasiteli bir ağ sürücüsü.

Western Digital WD My Book World Edition 1 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD My Book World Edition 1 TB
Ürün Türü Sabit Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Kapasite 1 TB
LED Gösterge Var
Arabirim Gigabit Ethernet, USB
Boyut 17.461 x 15.931 x 10.4 cm
Ağırlık 1.09 kg
Diğer Ethernet kablosu, Yazılım CD'si

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz