Microsoft Windows 10 incelemesi Windows 10'u A'dan Z'ye inceledik!

Yeni tasarım, yeni uygulamalar, yeni tarayıcı... Windows 10'u her yönüyle inceledik!

CHIP Test Merkezi Selçuk İslamoğlu
CHIP ONLINE Notu
95
 • Başlat menüsünün hem de oldukça şık bir temayla hem Windows 7 ve Windows 8 severleri üzmeyecek şekilde geri dönüşü
 • Xbox ve diğer işletim sistemleri entagrasyonu
 • Hem tablet hem de masaüstü için ideal platformun oluşturması
 • Ücretsiz güncelleme ile gelmesi
 • Edge'in varsayılan tarayıcı olmasıyla artık internette eski kodların azalacak olması
 • Microsoft hesabı ile tam entegrasyon
 • En çok methedilen özelliklerinden biri olan Cortana'nın (yine) Türkçe olmaması. Malesef XP'den beri Türkçe ses tanımlama yazılımları konusunda ilerleme yok.
 • Geliştiricilerin hala Mağaza'dan uzak durmayı tercih etmeleri nedeniyle, Metro (veya yeni adıyla Evrensel Uygulamaların) henüz yeterli sayıda olmaması

Windows XP'den bu yana birçok kişi Microsoft'un işletim sistemlerine mesafeli durmayı tercih etti. Özellikle Vista'nın çoğu kişide hayal kırıklığı yaratması, Windows 7'ye bile soğuk baktırmıştı. Tablet ve cep telefonlarının yükselişe geçmesi Windows 8'i getirse de, Windows 8.1 bile bu ünü kurtaramadı. Her ne kadar özenle hazırlanmış olsa da kullanıcılar büyük değişikliklere alışamadı.

Neyse ki bugünün Microsoft'u artık Windows 8'i üreten Microsoft gibi davranmıyor. Linux, iOS, OS X ve Android gibi birçok cihaz için uygulamalar üretiyor. Kullanıcıları dinliyor ve ona göre yeni ürünler sunuyor. Özellikle Windows 10 Insider programı ile gelen her öneriyi dinlemiş gibi görünüyor.

Windows 10 da artık elimize ulaşmaya başladı. Microsoft öncelikle Windows 7 ve 8, 8.1 kullanıcılarını da düşündü ve ev kullanıcıları için yükseltmeyi tamamen ücretsiz hale getirdi.

Windows 10 artık sadece 32 veya 64 bit PC'ler için bir işletim sistemi olmaktan çıkan bir sistem. Ayrıca ARM desteği ile küçük tablet ve telefonlar için de bir platform özelliği ile ortaya çıkıyor ve tıpkı XP, Vista, 7 ve 8 gibi Windows 10 da NT ailesinden.

Yasal Windows 7 veya 8 veya 8.1 sahipleri güncellemelerle gelen rezerve işleminden sonra Windows 10'a sistemlerini güncelleyebilirler.

Test Sistemi

DELL'in Windows 10 için özel olarak ürettiği ve CHIP Online'a gönderdiği sistemde ilk testlerimizi yaptık. Intel Core i5 1.6 GHz işlemciye sahip sistemde 4 GB RAM, 1920x1080 Full HD Dokunmatik ekrana sahip ve  128 GB SSD mevcut.

Sistem Gereksinimleri

Yasal Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıların ücretsiz geçiş yapabileceği Windows 10'un sistem gereksinimleri yine bu sistemlerden pek farklı değil

 • 1 GHz işlemci veya üstü
 • 32-bit için 1 Gigabyte RAM , 64-bit kullanmak için 2 GB RAM
 • 16 GB boş disk alanı
 • WDDM sürücüsüne sahip DirectX 9 veya üstü çalıştırabilen ekran kartı
 • Microsoft hesabı ve internet erişimi

Hızlı İşlem Merkezi ve Bildirimler

Bildirimler ve hızlı işlemler artık alıştıklarımız

Windows 8'in Charms menüsünün yerini alan hızlı işlem merkezi, pek çoğumuzun artık akıllı telefonlardan aşina olduğumuz bir menü ve bildirim merkezi.  Menü sağda ekranın en üstüne kadar kaplayacak şekilde beliriyor. Buradan Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarınızı açıp kapayabilir, artık ülkemizde pek çok kişinin kullanmaya başladığı VPN bağlantılarını yapabilir veya tablet / masaüstü moduna geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca bu bölümde Windows 8'de kapanıp açılan fakat bir daha asla bulamadığınız uygulamalarınızdan beliren haberleri ve bildirimleri de görebileceğinizi belirtmekte fayda var.

Dosya Gezgini Yenilikleri

Dosya gezgini ilk açtığınızda farkedeceğiniz temel şey artık Bilgisayar sürücüleri yerine "Son kullanılan dosyaları" göz önünde tutmak. En son kaydettiğiniz dosyaları çok daha rahat göz önüne çıkaran özelliğin yanında bir çok simgenin de artık değiştiğini ve modern görünüşlerle değiştirildiğini görebiliyorsunuz.

Artık sağ fare menüsü ile yapabileceğiniz bir çok şey de Ribbon menülerine girmiş durumda. Örneğin artık "Paylaş" menüsü ile dilerseniz Evrensel uygulamalarla isterseniz diğer yazılımlara dosyalarınızı gönderebiliyorsunuz.

Farkedeceğiniz bir diğer özellik ise OneDrive'ın artık işletim sisteminin bir parçası haline gelmesi. Kolaylıkla dosyalarınızı yedekleyebileceğiniz OneDrive için Microsoft hesabınızı kullanabilirsiniz.

Evrensel Uygulamalar

Windows 8'in aksine Microsoft bu kez uygulamalar için geliştiricileri düşünüp, mevcut uygulamaları Windows 10 uygulamalarına çevirebilecek araçlar da sunmuş. Örneğin Visual Studio 2015 ile iOS için Objective C ile yazılmış veya Android uygulamlarını Windows 10 uygulamalarına çevirebilecek araçlar sunuyor.

Doğal olarak uygulama mağazası da bunun için güncellenmiş durumda. Sadece telefon / tablet tarzı uygulamlarla sınırlı değil, aynı zamanda masaüstü uygulamalarının da indirilebileceği / satın alınabileceği bir platform haline dönüştü.

Geliştiricilerin tek yapması gereken uygulamalarını Uygulama Sanallaştırma (App-V) paketi içine almak ve Windows Mağazası'na göndermek.

Söylenmesi gereken bir diğer şey de, artık evrensel uygulamaların tam ekran veya kendine özgü ekranı olması gerekmiyor. Masaüstü ile birlikte çalışabiliyor. Bir yandan bilgisayarınızda işlerinizi yaparken diğer yandan da Twitter mesajlarını sağda görebilirsiniz.

Edge, gerçekten uçlarda mı?

Microsoft Edge, Windows 10'un varsayılan internet tarayıcısı

Internet Explorer nefreti çok az sayıda yazılıma nasip olmuş nefretlerden biri. IE takımı her ne kadar IE9 ve sonrasında IE6'da yapılanı toparlamaya çalıştılarsa da, IE adına olan antipatiden kurtaramadılar.

Edge işte bu yüzden varsayılan tarayıcı olarak Windows 10'da. Bir çok açıdan varolan diğer tarayıcılarla kıyaslandığında oldukça başarılı olması kullanıcılar açısından nasıl karşılanacak bunu zaman gösterecek ama şimdilik pratik ve hızlı olduğunu söyleyebiliriz. 

Diğer tarayıcıların eklentilerle desteklediği pek çok şeyi varsayılan olarak desteklese de, hala ismini tam olarak koyamadığımız eksikliklerini görebiliyoruz. Örneğin, pencereler arası geçişlerde veya tabları ayırıp birleştirirken bazı sıkıntılar göze çarpıyor. Herhangi bir şey indirmek istediğinizde varsayılan olarak size sormadan indirilenler klasörünüze indirmeye başlıyor. 

Sunspider 1.0.2 testi ile JavaScript performansını ölçtüğümü Microsoft Edge 118ms ile oldukça iyiy Firefox 37 aynı testte 260ms ve Chrome 43 ise 303 ms skor aldı.

Web Notu

Edge'in kuşkusuz en güzel özelliklerinden biri de web siteleri üzerinde kolayca eklemeler düzeltmeler yapabileceğiniz Web Notu uygulaması. Kolay çizim araçlarıyla oluşturduğunuz notları hemen paylaşmanız da sağlanıyor.  Diğer tarayıcıların Windows üzerindeki dokumantik performansları göz önüne alındığında özellikle tablet kullanıcılarının favorisi olacağı kesin.

Görev Görünümü ve çoklu masaüstü

En eski Windows sürümlerinden beri varolan ALT + TAB Görev görünümü bu kez çoklu masaüstü seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Görev çubuğundaki simgeye tıklayarak açık tüm uygulamaları görebileceğiniz ekrana ulaşabiliyorsunuz. Bu ekran sadece açık uygulamalar arası dolaşmak için değil, fare ile veya dokunup çekerek uygulamaları farklı masaüstü ekranlarına gönderebiliyorsunuz.  Çok uygulamada aynı anda çalışanlar için varolan çoklu masaüstü seçeneği ile en azından dikkatinizi belli uygulamalara yoğunlaştırabilme açısından önemli.

Her ne kadar çoklu masaüstü Windows'a özgü bir özellik olmasa da, Windows'ta da bulunması oldukça iyi olmuş gibi duruyor.

Yerleşik uygulamalar ve Sonuç

Windows 10 pek çok yerleşik uygulamayla birlikte geliyor. Pek çoğu zaten alışık olduğumuz Takvim, Posta, Fotoğraflar, Haberler, Finans, One Note, Xbox, Groove Müzik, Filmler ve TV gibi isimlerinden de anlayabileceğiniz hemen herkesin bir işletim sisteminde bulunmasından memnuniyet duyacağı uygulamalar. 

Ama özellikle dikkat çeken uygulama 3D builder. 3D Builder ile yakın zamanda oldukça popüler olan 3D yazıcılardan çıkarabileceğiniz modelleri hazırlayabileceğiniz 3 boyutlu modelleriniz oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca hem iOS , hem Android hem de Microsoft Phone telefonları sistemimizle bağlayabileceğimiz Telefon Eşlikçisi ile OneDrive, şarkılarınız, Skype, Word Excel ve Powerpoint sunumlarınız ayrıca Outlook takviminizi eşitleyebilirsiniz.

Özetle

Gerek ücretsiz yükseltme seçeneğinin bulunması, gerekse Windows 7 ve Windows 8'e göre açılma, çalışma performansının yüksek olması; gerekse Microsoft'un artık kullanıcıların neler istediğine kulak kabartmasıyla oluşmuş en iyi işletim sistemlerinden biri olduğunu kanıtlamış olan Windows 10'a geçmemek için gerçekten çok büyük bahaneler olması gerekiyor. Bizim görebildiğimiz kadarıyla böyle büyük baheneleri bulmak oldukça zor olacak. Özellikle DirectX 12 desteği ile gelecek oyunlarda nasıl performans yükselebileceğini düşündükçe oyunseverler için bile şimdiden çok şey vaadediyor.

Microsoft Windows 10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft Windows 10
Ürün Türü İşletim Sistemi
CHIP Online Notu 95
Üretici Microsoft

Okuyucu Yorumları

Toplam 222 Yorum

Oyunları çalıştırmıyor, hemen 8.1 e döndüm.

@30 Temmuz 2015 00:55 İşte bilgisayar satmadan önce sınav yapmıyorlar sonra bu oluyor.

@30 Temmuz 2015 00:55 okonuda en iyi win7 ama dx12 oyunlar senye çıkınca mecbur win10 kulanacaksın elin mahkum ........

@30 Temmuz 2015 03:25 Seneye mi :) DX 11 olmadan çalışmayan şu an dünyada 1 oyun var sadece Crysis 3. DX 12 olmadan çalışmayan oyunlar için 10 sene daha beklersin kardeş.

@30 Temmuz 2015 00:55 bende hiçbir sıkıntı olmadı sorunsuz çalıştı hepsi.e.k driverı win 7 ye ait hemde

@30 Temmuz 2015 08:44 dx11 faciasından sonra dx 12 oyunlar hızlı çıkacaktır ubi gibi firmalarda sadece dx 12 çıkarır. dual bota devam ms ye selam win7+ 8.1 di 8.1 i up win 10 yalnız dikatimi çeken araştırdım yükseltme yapan herkese aynı key veriliyor sonu 3V66T bu keyle sıfır kurulumda akive olmadığığını söylüyorlar, kişiye özel key vermiyor ms toplu lisans keyi bu beleşin suyunun suyu.

@30 Temmuz 2015 00:55 hangi oyunlar çalışmıyor?

@30 Temmuz 2015 00:55 oyunları "yönetici olarak çalıştırmayı" denedin mi acaba? bende öyle yapınca çalıştılar yani.

@30 Temmuz 2015 08:44 ama seneye d12 li oyunlar çıkınca, sen bunları d11 de açıp oynasan bile, d12 de oynayanları görünce, aynı oyunu d11 de oynadığında göreceğin kalite farkı seni düşündüğünden çok yıl önce, en çok 1.5 sene içinde, mecbur windows 10'a itecektir, emin olabilirsin.

@30 Temmuz 2015 23:19 key ile kurulmuyorki zaten :D yapacağın ilk iş yükseltme sonrasında o makineyi tanıyıp kendisi lisanlıyor

@30 Temmuz 2015 00:55 Windows 10 Pro oynayamadıgim oyun yok call of duy 2 den facry 4 é kadar her türlü oyunu oynuyor

@30 Temmuz 2015 00:55 İnanmıyorum! Konu OYUN olunca herkes hemencecik doldurmuş buraya yorumu... Senin bu beş sözcükten oluşan yorumun da çok iyi reyting yapmış. Tebrikler...

@30 Temmuz 2015 08:44 ama bunlari oyun icin yapmiyorlar bunlari gozden gecirmeyi unutmayin arkadaslar

Ya bn guncelleme yaptim sonrasında wi-fi gitti yani kablasuz aglari goremiyorum bunun sebebi ne olabilir

@BenFX aygıt yöneticisinde uyarı işareti vardı. wireless donanımı kaldır yenile bas otomatik yüklensin. ben öyle yaptım düzeldi.

@BenFX Lan la baglanarak wifi suruculerini guncelle

@BenFX Dizüstü mü kullanıyorsunuz? Büyük ihtimal sorun sürücüden. Aygıt yöneticisine git eski sürücüye dön yapınca sorun çözülüyor.

@BenFX Wifi driverların Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Daha güncel bir sürüm dene bence

@BenFX rski yorum ama windows 10 gecince wifi driverleri falan yuklenmemiş olabilir

@BenFX arama butonuna appwiz.cpl yaz çıkan pencerede realtek ethernet driver varmı diye bak yüksek ihtimal internet driverin geçiş esnasında silinmiş olabilir -

@BenFX cm ye bas ve aynı anda f 1234567890 a bas sıra ile

optik ses çıkışından 5.1 db seçince ses çalışıyor mu ?

@30 Temmuz 2015 03:24 hayır çalışmıyor realtek için 10041 de bi bozdular hem analog hem optik 5.1 i 1016xx de analog 5.1 düzeltiler okadar geri bildirim yapmamıza ramen 5.1 optik ms dan kaynaklı bozuk 1016xx deki betadaki sorunlar aynen devam ediyor bu rtm in betadan farkı yok. asıl finali nezaman verecekler:)

Merhabalar, Windows 8.1 Pro'dan geçtim, etkinleştirme ve güncelleştirme hiçbir dosya kaybı olmadan gerçekleşti ancak Windows Mağaza'sı ve eski metro görünümdeki birçok uygulama açılmıyor ve tıklar tıklamaz atıyor. PowerShell önerilerini yaptığımda ise hata mesajı alıyorum. Ne yapmalıyım?

@30 Temmuz 2015 03:30 bu yüzden sıfır kurulum yaptım

@30 Temmuz 2015 03:30 Uygulamaları indirip bilgisayara yüklemeyince bu sorun oluyor. Açılmayan uygulamaların altında gri bir çizgi var açılanlardan farklı olarak. Onu da nasıl yüklüyor ben de anlamadım. Bir gün boş bıraktım yüklemedi. Bilgisayarla uğraşırken yüklemeye başladı ama ben de bilgisayarı kapatmak zorundaydım. Yine yarım kaldı. Benim bilgisayar değildi o yüzden yükledi mi yüklemedi mi bilmiyorum. Bir Evrensel Update'e bak sistem güncelleştirme istiyor da olabilir.

@30 Temmuz 2015 03:30 Bende de aynı sorun var idi. İnternetten iso dosyasını indirerek yeni (sıfır) kurulum yaparsan sorunun çözülür.

@30 Temmuz 2015 03:30 kikllpııı

Wifi'si sıkıntılı,kablosuz ağ bağlantısı stabil değil.Artık yeni sürücüleri ve güncellemeleri bekleyeceğiz.

Dün 2013 yılında satın alınmış dizüstü bilgisayara kurdum(120gb SSD - 6 gb ramli 2 GB ekran kartlı orta seviye bilgisayar) çok fazla eksiği hataları var. İnanılmaz derece kararsız çalışıyor. Bir çok donanım parçasının driver tanımadı internette çözümü yok malesef. Allahtan yoğun olarak asıl kullandığım Masaüstü bilgisayarına kurmamışım hemen rezervasyonu iptal ettim en az 5-6 ay daha pişmesi lazım bana göre.

@30 Temmuz 2015 08:16 Masaüstü bilgisayarda bir sorun çıkmaz ona yükle, tabletlerde ucuz dandik parçalar kullanılıyor, sürücüleri olmayabiliyor ama bir kaç ay sonra onların da hepsinin sürücüleri çıkmış olur. Tablette Windows yedeğini almak neredeyse imkansız, o yüzden sorun çıkarsa hemen kurulumu iptal edip eski Windows'a geri dönmek daha doğru olur.

@30 Temmuz 2015 08:16 4GB Ram li, çift çekirdekli pentium 2117u işlemcili, işlemciden gelen Intel HD Graphics ekran kartlı bir sistemde bile rahat çalışıyor. Buda 2013 model işlemcili bir mini Asus x200ca. Bence Win 10 tamam olmuş, yüklemede ve sürücülerde bir sorun olmadı.

Ve windows 10 un .ıçışı :) Oyunlar çalışmıyor, çok kanallı sesi desteklemiyor, sırf dx12 için geçmeyi düşünen oyuncuların var olan oyunlarından ve çok kanallı sesten vazgeçmesi gerekiyor.

@30 Temmuz 2015 08:58 Beklentin oyunsa bilgisayarla ne işin var? Git kendine bir gameboy al, değil mi ama...

@25 Aralık 2015 16:50 Aynen katılıyorum. Bir dönemin atari salonu veledlerinin post modern versiyonunu temsil eden bazı tipler var. Zorlamasınlar kendilerini işetim sistemi falan. Hertarafta playstation salonları var, oralara takılsınlar bunlar.

Birkaç ay beklemekte yarar var. 300-500 yama yapılsın o zaman geçeriz.

Mağazada Çoğu uygulama indirilmiyor.... Eski uygulamaları açınca kapatıyor...Fazla beğenmedim...Windows 8.1 e geçmeyi düşünüyorum....

Macbook Pro'ma kurdum. Herşey çok güzel çalışıyor. 2560x1600 çözünürlükte bile mükemmel gözüküyor. Lol kurdum (en az Directx 9 gerektiren bi oyun) fulla çözünürlükte bile düzgün çalıştı. Wifi falan filan sıkıntı yok. Edge tarayıcısı çok hoş olmuş. Ben bir sıkıntı yaşamadım kısacası.

@30 Temmuz 2015 09:32 Niye o kadar kastin ki? MacBook a dunya kadar para verip sonra win 10 kuracagina ucte bir fiyatina ayni ozelliklerde windowslu notebook alsaydin otomatik guncellenirdi. :D :D

@30 Temmuz 2015 13:07 Bütün bilgisayarları ve sistemleri denemeye çalışmak gayet mantıklı bir hareket...

@30 Temmuz 2015 13:07 windows'u en iyi performanslı çalıştıran Apple bilgisiayarlardır

@30 Temmuz 2015 09:32 Bende bi tane macpro 2 tane de windows laptop var. 2011 yılında aldığım HP dv6 w10 la macpro dan performanslı çalışıyor. Ya ben mac i tam çözemedim ya da bu sefer windows kendini aşmış

@13 Eylül 2015 15:46 kendini kandıran adam 2000....

edge nin stabil çalışmaması haricinde bir sorun yok. ben sevdim

Yani muhteşem bir inceleme olmuş chip harikasınız:))) oyun performansı ne durumda? internette video izlerken kasma ve donma varmı?hani bu bilgiler nerde?????

tabakhaneye sey yetistirir gibi atlar da gecis yaparsaniz burnunuz seyden kurtulmaz. En az 6 ay beklemeniz gerekiyor ki aciklari vs kapatsinlar. Testler filan yapilsin.

@30 Temmuz 2015 10:40 doğru söylüyorsun başlat menüsündeki bazı yerler çalışmadı 8. e döndüm gelişmesi için beklemekte fayda var

widi win 10 da desteklemiyor ? ne yapmak gerek

@30 Temmuz 2015 10:55 Bende gayet çalışıyor. Desteklenmedigini kim söyledi! Hatta 8 ve 8.1 de surekli sorunlu idi. Simdi ne zaman istesem bağlanıyor.

Bu yorumu Edge kullanarak Win 10'dan atıyorum. Gayet güzel , hoşuma gitti açıkçası. Oyunları gayet iyi çalıştırıyor, hatta daha hızlandı sanırsam (5-10 fps arası). Güncelleme sırasında hiçbir dosya kaybı, yüklü uygulamaların silinmesi olmadı. Hatta chrome, spotify gibi uygulamalarda açık olan oturumlarımı kaldığım yerden kullanmaya devam ettim. İlk 2-3 açılışta harddisk e baya yük bindirdi ama şu an gayet güzel.

Oyunları çalıştıramadığını söylemiş bazı kişiler. Bende hiç böyle bir problem olmadı. Şu an stabil şekilde kullanıyorum. Üstüne lisansı olmayan freedos laptopumda kırık win 7 den geçtim. Şu an lisanslı ve gayet güzel çalışıyor. Hatta laptop üreticisinin kendi uygulamaları dahi kuruldu. Acer Explorer gibi uygulamalar. Performans olarak Windows 7 ile aynı seviyelerde ancak Windows 8 den çok daha iyi. Canlı kutucuklar bu sefer olmuş. Windows 8 in tablet gibi görüntüsünden Kurtulmuş.

@ALooNeBoy87 asıl şimdi android tablete benzemiş bro.

Merhaba ben henüz güncelleme yapmadım çünkü orjinal aldığım win7 yi istediğim zaman tekrar kurabileceğim dosyaları elimde mevcut ama win10 da ücretsiz güncellediğimde tekrar kurulum için bir klasör oluşturuyor mu yoksa tek kurulumluk bir şey mi bilmiyorum. Bilen var mı?

7 aydır Windows 10 kullanıyorum fakat bahsettiginiz hatalar hiç görmedim sadece ilk aylarda vardı bazı sorunlar bence yapılabilecek en iyi Windows yapılmış win 7 win 8 birleşmiş çok da iyi olmuş nvidia kartlarda driver sorunu vardi oda Yeni düzeltildi sürücüler çıktı sorun yok yani

Ben 8 dakikada ssd i5 sisteme kurdum ciddi anlamda hızlanma var ve masaüstü windows 8.1 e göre göre 3 saniye daha hızlı açılıyor.bu ana kadar fark ettiğim bir eksiklik göremedim. Ram tüketimi oldukça iyi

@30 Temmuz 2015 16:04 ssd i7 sistemime kurdum açılış 8 saniyeden 12 saniyeye uzadı kapanış tam bir felaket oldu. 6 saniyede kapanan bilgisayar tam 58 saniyede kapanmaya başladı.

Arkadaşlar 10 a yukseltince laptopun klavyesi numLk tuşu aktif oldu. Kapatamiyorum kapatinca numLk tuslari harf olarak çalışmıyor. Yardım edin

DirectX 12 (her ne kadar müthiş bir yenilik olmasa da), Edge, başlat menüsü ve uygulamaların masaüstünde kullanılabilmesi iyi olmuş ama hala çok fazla eksik ve sorun var. Tasarımı Paint bile yapılmış gibi. Hele özellikle Geri Dönüşüm simgesi! Denetim Masası ile Ayarlar birleşecekti sözde ama her ayar için bir oraya bir buraya gitmek zorunda kalıyoruz. Windows Update'den kendi kafasına göre sürücü indirip sorun çıkartıyor. Güzel yanları var ama sorunlar çözülene dek Ubuntu kullanacağım.

her versiyonda başka defo... hiç kasıt aranmaz artık...

herkese selam, Microsoft ve Realtek sorunu tespit ettik ve artık bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz inanıyoruz. Şimdilik, aşağıdaki adımları izleyerek soruna geçici bir çözüm olabilir: Aygıt Yöneticisi'ni açın, Realtek RTL8192DE Kablosuz LAN aygıtı sağ tıklatın ve seçin Güncelle sürücü yazılımını . Seçin Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat . Seçin benim bilgisayarda aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver. "Seç Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network adaptö r "ve yükleyin.

Ben işin tekniğinden anlamayan sıradan bir kullanıcıyım. Bence bu Windows10 değil de Windows 6,5 olmuş,daha geriye gitmiş.

Windows 10 ile resmen uçuşlardayım. Windows 8.1 den sıfır kurulum yaptım tüm sürücüler ve programlar tıkır tıkır çalışıyor. ha bu arada yukarıda ki beceriksiz, bilgisiz ve troll tiplerin yorumlarına sakın itibar etmeyin ve bu geleceğin sistemini kaçırmayın derim....

@31 Temmuz 2015 14:30 Sağolasın ekşisözlük ergeni ! (Şirketten aldığın parayla iyi günler)

her aılışta mavi ekrana veriyor oto restart atıp sorunsuz açılıyor 1016x builde vardı bu sorun önceki buildlerde bu sorun yoktu nasıl finalse betadan daha sorunlu resmen kazıklandık beleşetin yahnisi diğer sorunlkarda cabası

beyler bende kurmaya çalışıyorum da en başta BIOS desteklenmiyor. bu bilgisayarda windows 10 çalıştırılamaz yazıyor. bu şeylerden pek anlamayan biriyim .. yardımcı olursanız sevinirim bu problemi nasıl aşarım. gerçekten kurulum yapamayakmıyım?

@01 Ağustos 2015 00:49 windows 10 destekli anakartla değiştirirsen bios değişeceğinden kurabilirsin.

ben neden oyunlarımı oynuyorum sizce ?

Güvenlik ve gizlilik ayarlarına mutlaka göz atın.

"en iyi işletim sistemlerinden biri olduğunu kanıtlamış olan Windows 10'a geçmemek için gerçekten çok büyük bahaneler olması gerekiyor." Reklam yapıyorsunuz desek kızarsınız bide! ayrıca Windows 10`a geçmemek için bahane değil yığınla gerekçe sıralayayım istiyorsanız!

Ayarlar > Sistem > Tablet Modu'na girin Başlat Menüsü ve Masaüstü'nden kurtulun.

bence tam anlamıyla bitmiş değil, gelişimi beta sürecinden daha hızlı gerçekleşeceği malum çünkü final sürümünde ve bir çok kullanıcıya ulaştı. masaüstü uygulamalarında çok bariz hatalar yaşamadım ancak modern arayüz ve klasik arayüzde yenilenen kısımlar çok fazla çöküyor. küçük küçük güncellemelerle elbette çözülebilir, ama dediğim gibi daha tam bitmiş bir sistem değil. bu sefer umutluyum zaten bu elde de yapamazlarsa bir Mac almayı düşünüyorum.

Bilgisayar kasıyor donma çok oluyor çabuk ısıtıyor.

Grafik çipi veya ekran kartı çok kötü olanlarda problem yaratabilir. Menüler bile DirectX kullanabiliyor çünkü

Evvela şunu söyleyelim. Sadelik ve kullanım kolaylığından eser yok. Bir sürü gereksiz uygulamalarla sistemi doldurmuşlar. Kullancılar gizlilik mevzuunda tam hakimiyet sahibi değiller. Yeni ayarlar ekranı denetim masasının yerini tutmuyor. Edgeye gelince tarayıcı kapatıldığında geçmişin otomatik silinebileceği bir ayar yok. Eklenti yüklemek şimdilik mümkün değil. Eğer bir sürü uygulama ve ayarlar arasında boğulmak istemiyorsanız Windows 7'ye devam.

@14 Ağustos 2015 22:16 aynen kardeş en iyisi windows 7 hele ultımetse :D

@06 Ekim 2015 11:19 Ultimate sürümde olup, mesela, pro sürümünde olmayan hangi özelliğini kullanıyorsun ?

Bazı yazılım firmaları sırf ticari kaygı ile geliştirme ve deneme vetiresi bitmeden ham yazılımları piyasaya sürüyor. Bunlardan birisi de Microsoft. Yeni çıkan işletim sistemlerinde bir sürü sıkıntı oluyor. Sonra kullanıcılar habire güncelleştirmelerle uğraşıyor. İyice olgunlaşmadan, piyasaya çıkar çıkmaz kullanmak doğru değil.

benim bilgisayarım 7 ultimate kopyasıydı, removeWat ile hatadan kurtuldum ve (KB971033) güncelleştirmesi halen yüklü bilgisayarımda, fakat bilgisayar/sağ tık/özellikler den girdiğim takdirde halen bir ürün etkinleştirildi yazısı göremiyorum. Bu halde de windows 10 güncellemesi bilgisayarıma geldi; yüklersem bir sıkıntı yaşar mıyım; yaşarsam sorunsuz eski sürümüme dönebilir miyim?

Windows 10 çok güzel olmuş ama daha çok eksikleri var , oyunlarda ve ekran kartı sürücüsü sorun çıkarıyor biraz daha geliştirilmesi lazım , bence biraz erken piyasaya çıktı...

Windows Vistayı troller ile mafettik , Windows 8 ve 8.1 mafettik yakında sanada sıra gelecek Windows 10 kötüleyerek gözden düşürecez herkes bir gün Android ve Mac OS + iOS olacak ha ha ha Mikisoft seni kötüleyecez Vistadan bu yana başarı yakalayamayan Mikisoft ha ha Apple + Google devri defol miki

ben rezerve olarak yüklemedim direk boot üzerinden formatladım bana göre windows 8 in devamı olmuş windows 7 de efsane xp nin gelişmiş devamı ididir. windows 10 a uygun bi çok yazılım halen uyum sorunu yaşıyor ben yabancı kalmamak için yükledim bir alana gitmek için bayağı tık yapıyorum bu da alışıla olmuşluğun dışına iti yor hepsi bi arada sistemler için uygun olabilir fakat oturmamış bir yazılım benim düşüncem tabii hani xp üzerinde gelişme yapsaydı microsoft daha karlı olurdu bence....

microsoft ard arda yazılım çıkardıkça bence kullanıcı lar arasında bir segment oluşturmuyor her yazılıma bir sistem alacak kadar türk kullanıcıların parası yok. bence en efsane yazılım xp bir windows 7 ikidir diğerleri amaçların dışında bana göre eskiden bi 3210 3310 telefonlar efsaneydi şimdi android os iphone vesayre telefon cihazları var seçme şansı çok oldukça bi amaç katettirmiyor rekabet yok olan yazılımların üzerine arge çalışması yapsalar daha iyi olur. herşey paraya dökülmüş

Öncelikle en sinir bozucu şey; bilgisayarı kapatmadan önce masaüstünde diyelim ki bazı simgelerin yerini değiştirdim. (kesinlikle simgeleri kılavuz çizgisinde hizala seçeneği aktif değil) ve bilgisayarı mı kapattım. Açtığımda masaüstünde yaptığım bütün değişiklikler gitmiş oluyor. ben çöp kutusunun ekranın sağ alt köşesinde olmadan iş yapamam. Bilgisayarı açıyorum çöp kutusunu sağ alt köşeye atıyorum, sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda çöp kutusu ekranın sol tarafında diğer simgelerle

@22 Ağustos 2015 10:40 iyi akşamlar.masaüstü bendede aynı.1 aydır yoktu dün başladı.çok uğraştım olmadı.format attım düzeldi oh be dedim 2.açıp kapatmada yine aynı oldu.siz bir çözüm bulabildiniz mi?

@22 Ağustos 2015 10:40 geri dönüşüm kutusunu ben de aynı kullanıyorum ama bir sıkıntı yaşamadım. cihazınızla alakalı bir sorun olabilir mi

Gta 5 te windows 10 işletim sisteminde eski windows 7 ye göre gayet hızlı beğendim arayüz fena değil güncellemelerle daha iyi olabilir.

saçmalama kardeşim bende tüm oyunlar çalışıyor ancak çok az yani bi iki saniye bekletiyor

hayır bence sende farklı bi sorundan dolayı olabilir çünkü bende her oyun açılıyor

Bence bu sefer olmus

Rise of Nation u açıyorum görüntü gidip geliyor nerde açıyo tüm oyunları

4. millenium faciası... klavye ve tocpad ne marka olursa olsun LENOVO marka sürücü kuruyor... oyunlarda fos... çöp...

@GORT O sorunu da yaşayanlar çok. En çok da ses sistemi kullanıcılarında sorun çıkıyormuş.

Yükseltmeden sonra Klavyede bazı tuşlar basmaz oldu. Fn ile yazabiliyorum. Sorunu bilen ve önerisi olan var mı? Geri mi döneyim eskisine?

10 gectikten sonra resimler gibi eski 8,1 deki kayıtlı seyler sılınıyormu kurulum sadece ustune mı oluyor

Ben 1Ocak 2018'de Kurdum Çok işe yarıyor :D

bendeki tüm oyunlar sorunsuz çalışıyor

Çok güzel ama bana biraz tasarımlar stock androidden örnek alınmış gibi geldi.Alt bölümler filan

bazı programları çalıştırmadı mesela Microsoft Dynamic crm i çalıştırmadı

benim laptopta windows 7 nin yarısı kadar stabil çalışmadı.mecburen geri döndüm (i3,6gbram,1gb)

Adamın kafasını sikmeyin siz daha iyisini yapın ak

@09 Eylül 2015 15:55 Sorunları ortaya çıkarmak yerine "siz daha iyisini yapın.." demek sizin kafanızdaki insanların en büyük sorunu. Her zaman daha iyisi yapılabilir fakat siz yerinizde saymak ve size ne verilse yemek dışında hiç bir faliyet yapmıyorsunuz. Sizler dünyanın ilerleme hızını azaltıyorsunuz !

win8 ana ekranı başlat çubuğu menüsüne çakmışlar. Virüs trojan meselesi üzerinde hiç bir gelişme yok sanırım. Yine anti vir kurup sistemin o muhteşem hızını %50 kesicez. saçma sapan uyumsuzluk sorunları artacak. Dosya sistemi sanırım pek geliştirilmemiş 6 ayda bir format atmak zorunda kalacaz. defrag çok iş görmüyor artık. sonra dedim ki ARK Dying Lİght DOta2 gibi oyunlar Linux a çıkmış iken OpenGL4.5 var iken kim zikler dx15 i bastım formatı çaktım Ubuntuyu oooh miss.

intel widi ile başka ekrana bağlanınca özellikle tv prorramlarını denedim genellikle kanalları açmıyor açsada karşıkı ekranda çok ağır işliyor performansı çok iyi bilgiayarda denediğim halde ki başka bilgisayarımdada aynı sorun oluştu

windows 10 yapıcısı merhabe ziyaretçi oyun çalışıyor dosyalarını tek aktive edeceksin sadece okadar güle güle

Windows 10 yükledikden sonra markete qiremiyorum bu ne ya

adres çubuğuna veya herhangi bir web sayfasına yazarken sürekli tıklamak veya beklemek zorunda kalıyorum, kendi kendine donuyor. bu sorun iş yerinde ki bilgisayarımda yoktu artık onda da var.

ben hiç beğemedim bilgisayarım i5 8 gb ram 2 gb ekran kartı. kastı hemde çok kötü artı oyunlarımı da açmadı bence geliştirilmeli

En hızlı çalışan tarayıcı olarak gördüğüm Google Chrome Windows 10 üzerinde en yavaş çalışan tarayıcı oldu. 64-bit Chrome'u kaldırmak zorunda kaldım.

Türkiyede 100tl yapsın zaten %90 kaçak kullanıyor bakın o fiyata o sayı %30 a düşmezmi biraz akıllı davranmaları lazım

windows 8.1 iso formatını eklentiye gerek kalmadan destekliyordu. windows 10 sanal dvd sürücü nasıl oluşturulur ki. bilen var mı?

win10 harika beyler gta5 çözünürlük en düşükte kasıyordu win 10 yükledim full çözünürlük oynuyorum 0 kasma. Aklınız varsa win 10 deneyin

BU KADAR BERBAT BİR PROGRAM OLUR.BİLGİSAYAR KASILIYOR. ESKİ SÜRÜME ALIŞTIĞIMIZDAN DOLAYI OLSA GEREK HİÇBİR ŞEYE İSTEDİĞİMİZ ANDA ULAŞAMIYORUZ. İŞYERİMİZDEKİ BÜTÜN BİLGİSAYARLARI ESKİ VERSİYONA ÇEVİRMEYE BAŞLADIK.

@28 Eylül 2015 13:58 PROGRAM değil , mağara adamı , İŞLETİM SİSTEMİ ... Roolback takılacağına uyan ve ininden çık artık bence ... Başkalaşım kayası kıvamındaki cihazlarını da daha güncel bilgisayarlarla değiştir , kasmaz.

@09 Ocak 2016 09:03 Yeni bilgisayarların parasını da siz mi vereceksiniz acaba yada iş yerindeki elemanlara yeni sürüm hakkında siz mi ders vereceksiniz ? Gelecek sefer karşınızdakine mağra adamı demeden önce iki soru sorup da durumu hakkında bilgi almaya çalışmanızı tavsiye ederim. Karşınızdakini küçük görerek yardımcı olamazsınız.

Ekran kaydırma calısmıyor.Sony i 3 vindows 7 den yukselttim..

windows 7 den windows 10 a yükselttim fakat edge de de chrome da da internet üzerinden video oynatırken sürekli takılmalar oluyor hd video izlemek hayal oldu.

Yükledikten sonra bilgisayarın açılışı 8 saniyeden 12 saniyeye çıktı. Bilgisayarın kapanışı ise 6 saniyeden 58 saniyeye çıktı. Çok pişman oldum yüklediğime. Başlat menüsü pek pratik değil. zaman kaybettiriyor. bu yüzden yüklemeyi kaldırdım allahtan bir ay içinde 8.1 e tekrar dönülebiliyormuş

Arkadaşlar ben de birkaç aydır kullanıyorum. win 10 en iyi özelliği bence sıfıırlama seçeneğidir. Eskiden virüs temizliği yapılan bir bilgisayar kısa sürede çöküyorudu ve format atıyorduk. Win 10 ise hiç kurtarma cd bile olmadan f10 ile boot edilebilen veya masaüstünden çalıştırlabilen sıfırlama özellliği sayesinde artık formatlamaya gerek yok . :)

windows 7 ultımate en iyisi başka iyi yok !!!

pc için çok kötü olmuş :(

oyun için win7 sp1 x64 kurun

Oyunlarda sorun çıkarıyor.Ayrıca driver sorunu,format sorunu,başlat menüsü sorunu gibi pek çok sorunu var.şimdilik kullanıma uygun değil.övülecek,devrim niteliğinde,hatasız bir işletim sistemi değil.Windows 7 daha iyi şu an.Windows işletim sistemlerindeki en büyük hata exe çalışmayı durdu hatası.bunun çözümüde yok.

Dell XPS bluetooth driveri yok kasma had safhada Win 7 nin gözünü seveyim

Anakartim ddr 2 ddr3 ekran karti taktim calisiyor sikinti yok metin2 yi actigim anda pc mavi ekran acip reset atiyor kendine ekran kartini soktum board a bagladim yine ayni hatayi vrdi

Benim pc korsan vindows 7 idi ben ona vindows 10 kurdum sıkıntı yok kurmak isteyen arkadaşlara bilgi olsun. hemde Windows ları yasallaşmış olsun. saygılar

Anladığım kadarıyla Win10 sadece kendi mağzasından alınan programları çalıştırıyor. Sistem ona göre yapılandırılmış. Örnek. İnternetten indirdiğiniz programların çoğu çalışmıyor.. ayrıca işletim sisteminide bozuyor. İnternetten indirilen virüs prg. ve dos tabanlı prg. çalıştırmak hemen imkansız..

@04 Kasım 2015 22:11 :D Mağaradan ne ara çıktın birader :D Bilişim özürlü

Windows 7 ultimate den gectim( g530 intel celeron islemci,4gb 1600mhz ddr3 ram,islemciye gomulu dahili ekran karti, gigabyte hm61m anakart). Son derece stabil ve hizli calisiyor.Biraz kurcalayip incelerseniz w7 den daha kullanisli oldugunu gorursunuz. 14 yillik hp 1010 laser yazicimi dahi sorunsuz calistirabiliyorum. Kopya w7 den w10 gecip tekrar w7 ye gecerseniz tekrar aktivasyon istiyor.

cumartesi yükledim. ck guzel islerken eskiden girmis oldugum bir kaç internet sitesine edge girmemeye ve programı kapatmaya basladı. win.7.1'e dönüp actığımda çalıştı. pazar günü tekrar aynı siteler üzerinde çalıştım ama hep kapandı. bu sitede güvenlik sorunu var diyip işleyiş duruyor. ama aynı site win. 7.1 de açıyor. beğendiğim halde geri donus yaptım. sorun ne olabilir sizce?

hocam eline emeğine sağlık çok güzel bir tanıtım yapmışsın :D

Hocam Ellerine Sağlık Güzel bir açıklama olmuş Ama Benim EKran kartındamı sorun var Ozaman Win7 de AionOnline oynar iken Ekran kartımın Özelliklerini Full Effeck kullanıyordum Ama Win10 da ise Ekran kartımı güncellememe rağmen efecklerini düşürdüğüm taktirde bile Donarak oynatıyor idi neden olabilirki ?? yardım eder misiniz ... AMD Radeon HD 6800 Series Ekran kartım var

bende yukluyorum ama kac saat surer bılen varmı

@18 Kasım 2015 19:05 Ben indirdim yaklaşık 3 saat sürdü

YARDIMA İHTİYACIM VAR 8.1 SİNGLE LANGUAGE DEN WİNDOWS 10 A YÜKSELTTİM AMA CAPSLOCK TUŞU GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ HEP BÜYÜK HARFDE KALIYOR 8.1 DE ÇALIŞIYORDU TUŞ KOMUT VERİYOR AMA AKTİF DEYİL CİHAZIM ACER V3-572G-7335

@18 Kasım 2015 20:20 tek çözüm 8.1 geri yükleme...

Denemek icin kiyida duran PC'ye yukledim. Defender'i kapatmak ve OneDrive i iptal etmek icin yarim saat ugrastim. Baska antivirus yukleyince kapaniyor diye atlamayin, anti virus kurmak istemiyorum. Ustelk magazadan kendi kendine uygulama yukluyor. Nefret ettigim Candy Crash i kurmus. Guncellemeleri kapatinca magazanin calismamasi da enteresan. Win7 yi rahat calistiran bilgisayar Win10'da ayni anda iki islem yapamiyor. Su an icin yuklemeye gerek yok. PC icin gereksiz, ugrasilmaz.

Geçen hatfa bi tane Mac pro aldım. Windows 10 la çalışan iki tane laptop um var. w10 da arama bölmesinin çalışmaması dışında her haliyle mac e basıyor bence. Ya da kullanmayı henüz tam çözemedim. Ama artık mac le windows10 birbirine acaip yaklaşmış.

Crysis 3 windowa10 da çalışmıyor ses var ama görüntü yok ne yapabilirim

Bilgisayarım crysis3 için bütün gerekleri sağlıyor fakat windows10 yüklü oyun açılmıyor ses var görüntü yok ne yapabilirim

Ben yükselttim pişman değilim ve kasım güncellemesiyle çoğu sorunu çozüldü

Pencere renkleri varsayılan olarak Beyaz,Renk değiştirmeye kalktığında ,istediğin renklerin ara tonunu ayarlıyamıyorsun.Ayrıca bazı proğramların arayüzündeki yazı renklerini,kendi rengine çeviriyor,böylece araç çubuklarındaki yazılar okunmaz hale geliyor.Alel acele piyasaya sunulmuş bir versiyon olduğundan Windows 7'ye devam.

@07 Aralık 2015 23:14 Böyle bir şey söylediğiniz an şekilde görüldüğü gibi MS botları tarafından eksileniyorsunuz.

merhabalar benim bilgisayarımda windows 8 var ancak lisanslı office 2016 yok windows 10 a yükselttiğim zaman word 2016 yı kullanabilecek miyim içinde olacak mı ücretsiz olarak. sadece yazı yazmak için kullanacam win 10 a yükseltirsem bu olacak mı. bir an önce cevaplarsanız sevinirim.

@24 Aralık 2015 00:55 Gelmiyor ama Office'i edinin diye uygulama geliyor. O uygulamadan Office 2016'yı indirebilirsin.

Yükseltme ile kurulum yapıldığında, eski sistemden kalan uygulamalarda sorun olabiliyor ancak sıfır kurulumunda hiçbir sorun yok. Bir zahmet, sıfırdan kurup uygulamaları da tekrar kuruverin. Driverlerde sorun yaşadığını söyleyenlere de şaşırdım. Tanımadığı bir şey yok gibi. Sanırım cihazları tarihi eser statüsünde... Bir de oyunlar noktasında eleştiri var gördüğüm kadarı ile. Paraya kıyabiliyorsanız playstation alın, yok kıyamıyorsanız gidin milyoncudan bir tetris alın. PC yada Windows neyinize.

@25 Aralık 2015 16:20 baba sert çıkma ya :-)

win7'den 10'a geçtim. hem notebook hem ben, 3 gün dayanabildik. win7 sıfır kurulum yaptım. hem notebook hem ben, rahatladık... one drive, windows hesabı vs... bunlar gizliliği tamamen yok eden uygulamalar.. one drive'a yüklediğiniz özel ve mahrem şeyler, artık özel ve mahrem değil... anonim... artık gizli ve özel değilsiniz... internette geçirdiğiniz her vakit, sizin adınıza kayıtlı.. ip no gerekmez..

çok salakça bişey java yı desteklemiyor yaw inanmıyorum geri dönecem diyom win. 7 ye dön yazısı yok

arkadaşlar wind 10 a geçtim yaklaşık 3 saat önce kadar filan 0 kasması olan bilgisayar donmaya filan başladı.takılmasız oynadığım oyuna giriyorum donuyo giremiyorum filan sizce ne yapayım?? y

telefon eşlikçisinin yandex veya gdrive desteklemesi de gerekirdi

Windows 10 Home Single Language v1511 64-bit sürümünü kullanıyorum. Geçen cumartesi bilgisayarımı sıfırladım ve çok memnun oldum. Bilgisayarımın performansı hem çok hızlı hem de uygulamaları tık diye giriyor. İnternete Microsoft Edge'den giriyorum. İnternetimin veri kullanımı şu anda 20 GB. Bu arada Cuma günü Mağaza'dan 78 tane uygulama ve oyun indirdim. Yarın ise 80 yeni uygulama ve oyundan 48 tanesini indirecem. Yaklaşık 185 tane uygulama ve oyunu başlat menüsüne sabitledim. Hepsi bu kadar!

Olum siz manyak mısınız? 8.1 kraldır kral

@13 Ocak 2016 00:39 Yalan konuşuyorsun Windows 8.1 o kadar da hızlı değil bak ben Windows 10 kullanıyorum her şey daha hızlı. Microsoft Edge'den İnternet'e giriyorum o kadar yavaş yani Chrome'u yükledim ve Chrome'dan İnternet'e giriyorum o kadar hızlı giriyor ki var ya. Sen de dene. Windows 8.1 niye kullanıyorsun? Derhal Windows 10'a yükselt bayarım seni

ben bu windows 8, 8.1, 10 a ayar oldum sizi bilmem ama ben hiç beğenmedim. android falan yokmu pc için windows tan tamamen kurtulmak lazım artık.

Merhaba Windows 10 kulaaniyorum masa üstü pc de wifi ye bağlanıyordum 3 gün sonra bağlandığı ağı görmüyor format attım 2 gün kullandım tekrar aynı şekilde kullandigim ağı görmüyor diğer bütün ağları görüyor fakat benim baglandugim ağı görmüyor yardım ederseniz sevinirim

ben yükselttim donuyo

4. millenium faciası... çöp oğlu çöp...

win 7 den win10 a sıfır kurulum yaptım.cracladım. bir çok uygulamada administir vb.kayıt hataları verdi. görsel olarak güzeldi , pc yi kasmıyor ama çok uyarı mesajları verdiği için bıktım win7ye döndüm.En basit oalrak jpg leri explorerde görüntülemiyor illaki program indircen. bence saçmalamışlar , ne istesen program kur diyor bıktım. 15 gün sonra win7 ultimateye döndüm.

Windows 10'um dün gece itibariyle çöp oldu... Güncellemeden sonra yazı yazmıyor, uygulamalara girmiyor, araçlar çalışmıyor... Bilgisayarımı sıfırladım hata verdi bilgisayarımı yeniden başlattım sadece Casper yazısı çıkıyor, noktalar dönmüyor ve böylece bilgisayarım açılmıyor... Pazar günü bilgisayarcıya götüreceğiz artık... Yardım edin lütfen... Bilgisayarım hep çöktü gitti... Ben gidiyorum.

Ben kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

merhaba iyi akşamlar windows 7 starteri ücretsiz yükseltme ile windows 10 home"a yükseltim. ancak yüklenen oyunlar yavaş oynatılıyor. sanki yavaş çekimde oynatılıyor.mağazadan yüklediğim oyunlarda bu şekilde oynatılıyor. bunun çözümü nasıldır acaba yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin.

Windows 10, yüklü sürücüleri adapte ederek çalışıyor. Ancak yeni bir cihaz takar, yeni bir sürücü yüklemeye kalkarsanız veya yeni bir program yüklemeye kalkarsanız açılışta mavi ekran veriyor. Bu durumda eski sisteminize geri de dönemiyorsunuz. Tek çare olarak format kalıyor.

Ben win7 ultimate kullanıyorum gayet memnunum fakat win10 tam sürümünü yüklemesi de bedavaymış, hemen geçesim geldi sonra bu incelemede hevesim daha da arttı daha sonra yorumları okudum şimdi tam ortadayım sizce n'apmalıyım yükleyim mi ? Pc eski benim ama antika değil.

@12 Mart 2016 14:20 ben de aynı durumdayım :S

dell windows 7 dizüstü bilgisayarıma indirdim ama bilgisayarın kendi faresi çalışmıyor kablolu fareyle idare ediyorum windows 7 ye dönmeyi düşünüyorum

pencereleri yan yana göster dediğimde masa üstünü göstermemek için ne yapmalıyım??

Bilgisayara format attım ama hata verdi bende usbye windows 10 yükledim ama bilgisayara kurulmuyor usbyi cikartıp bikgisayarıaçmaya calışıyorum ama acılmıyor ekrana bir yazı geliyor oda "ctrl+alt+delete" diyor yaptım olmadı usbyi taktim onarmaya calistim yine olmadi ne format atabiliyorum nede onarma veya sifirlayabiliyorum yardimcı olur musunuz

windows 10 da güvenlik ms nin keyfinde.. metro arayüz yinede benim için sorun oldu. pc ayarları için çalıyı dolan dur.. bilgisayarlarda ileri ayarları değiştirme ihtiyacı duyan ve gizliliği ön planda tutan kullanıcıların şu an tek çaresi win 7 bence

windows 10 yükledim kapatma sorunu çıktı acaba kasadan mı windows 10 dan mi

Ben bunu yükledikten sonra c deki dosyalarım silinmiş... Nasıl geri bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.. geri dönüşüm kutusunda filen yok..g.d. kutusuna bak diyenler felan olur diye söylüyorum..Kısacası bana yaramadı bu 10..Saygılar..

@26 Mart 2016 08:19 Yorum - Parça:1 Eğer kurulumun üzerinden 28 gün geçmemişse veya herhangi bir şekilde silmediyseniz (disk temizleme araçlarıyla veya elle) sistem diskindeki (Değişiklik yapılmadıysa C diski olarak adlandırılmıştır.) "Windows.old" klasörünün içerisine de bir göz atın. Dosyalarınız kurulum sonrasında oraya taşınmış olabilir.

@26 Mart 2016 08:19 Yorum - Parça:2 Eğer bir şekilde bu klasör de silinmişse; piyasada bulabileceğiniz ücretli yada ücretsiz veri kurtarma araçlarıyla dosyalarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz fakat bu yöntemle tüm dosyalarınızın sorunsuz olarak kurtarılma ihtimalinin düşük olduğunu da hatırlatmak isterim. Eğer verileriniz çok önemli ise veri kurtarma konusunda çalışan özel firmalara da başvurabilirsiniz. İyi günler dilerim. Bilge Baykuş

win10 kesinlikle saçmalık bir sürü hata var bilgisayarı kapatırken bile mavi ekran hatası aldım.bilgisayar bi ara kafayı yedi. kısacası win10 tam oturmadı ben şahsen aylardır win10dayım ama bugün canıma tak etti win7ye geçtim win10 önce hatalarını düzeltsin ama temmuza kadar tekrar kurmak mecbur çünkü daha sonra ücretli olacak ama gerçekten çok hatası var

Bilgisayarımın özellikleri: 8gb ram 2 gb ekran kartı(nıvedıa520m+intel3000)+54gb ssd(sandisk) 06.05.2016 tarihinde yükledim win 10 u.İlk izlenimler:1.si çok çok güzel tasarımı var başlat menüsü vs bunları anlatmanın pek bi manası yok bu konuda hepsinden iyi.2. olarak:Benimde aklımı krcalayan yüklemeden önce kapsamlı araştırmama rağmen daha fazla karışan biri olarak :) yükleyelim deneyelim dedim.Sonuç gerçekten muhteşem stabil,hızlı açılıp kapanma.Eksik sistemleri kendi bulup yüklüyor.

Windows 10'u çöktükten tam 1 ay sonra kurdum... İşletim sistemi güzel ama açılma süresi uzadı, kapanış sorunu çıktı... Başka sorun da yaşamadım. Windows 10, şimdiye kadarki en iyi Windows oldu. 2 sorundan diğer sorunlar da açılırken Fotoğraflar uygulamasında sorun oluyor ancak bir süre sonra düzeliyor, Masaüstü görev çubuğu biraz geç açılıyor. Toplam 4 sorun. Windows 7'den kendi ellerimle Windows 10'a yükselttim. Bir sorun daha var ama bilgisayarın sağlığı biraz kötü. Toplam da 5 sorun.

@17 Mayıs 2016 00:20 iyi mi oldu koto mü

@21 Mayıs 2016 00:45 Biraz iyi işte. Bilgisayarımın şu anki İS derlemesi: 10.0.1511.10586.318. Öncekinde 10.0.1511.10586.104 idi. Birkaç sorun da vardı, artık o sorunlarla da karşılaşmıyorum. Sadece bilgisayar açılırken geç açılıyor ve kapanırken kapanmıyor. Bir sorun daha var; o da uygulamaların açılmaması. Başka sorun yok.

Güç seçeneklerinden Hızlı Başlatmayı Kapa.. Hızlı başlatmada Kapamada Kapatılan Uygulamalardan Dosyaları yedekleyip Hafızaya atıyor ve kapamayı uzunlaştırıyor Ben Kapattım başlatmada hiçbir aksaklık olmadi kapama 3 saniye içerisinde oluyor.

pc az önce kendı kendını wındows 10 yukseltti ne demek oluyo kı bu hanı cözmüşlermiş sorunu.

Arkadaşlar windows 10 da autocad 2007 ile ilgili sorun yaşayanlar programı kurup uyumluluk sorununu düzeltsinler sonuç alacaklardır.Denedim sorunsuz çalıştı.Ayrıca oyun ile ilgili sorun yaşayanlar oyunları yönetici olarak çalıştırmayı denesinler sonuç alacaklardır pes 2016 oynamayı denedim sorunsuz çalıştı.

Arkadaş hemen geçince engelliyor diye bir şey yoktur. Daha sonra güncellemeyle engellenecek orijinal olmayan program ve oyunlar..

gençlerin ağzından oyundan başka şey çıkmıyor demek ortaçağ karanlığına doğru dörtnala gitmemiz pek de boşuna değilmiş.

bilgisayarım dün kendi kendine windows 10 a yükseltti. bilgisayarımın windows 10'nda herhangi bir sorun yaşamayacağını zaten satın alırken de söylemişlerdi ben oyun oynamıyorum ama sormak istediğim tek şey şu solidworks 2012 programı aktivasyon şifresi istiyor uyumluluk ayarlarını da değiştirip tekrar kurdum ama hiç bir şey değişmedi şimdi 2016 kurmayı deneyeceğim acaba ilerleyen zamanlarda başka programlar yüklerken bu gibi sıkıntılarla karşılaşır mıyım eğer öyleyse tekrar windows 8 e döneceğim

Windows 10'u daha bir ay önce kurdum. Her şey daha iyi. Fakat uygulamaların açılmaması sebebiyle, Insider'a geçiş yapmıştım. Kurduğumdan beri, 3 derleme değiştirdim. Önce 10.0.1607.14361.0 idi. Sonra da 10.0.1607.14366.0 oldu, en sonunda da Insider derleme türünü Hızlı yaptım. Sonra da cuma, en son derlemem 10.0.1607.14372.0 oldu. Bilgisayarımdan gayet memnunum. Ayrıca başlat menüsü, yakında reklamlarla dolacak taşacak. Fakat Anniversary Update ile birlikte, uygulamalarda, başlat menüsünde re...

Tekrar için kusura bakmayın. Çözüm bekliyorum. Win 7 den win 10 terfi ettim. Fakat belli bir süre kullandıktan sonra win 7 dönmek istedim. Format attım WIN 7 kurdum. Fakat win 7 artık hiç bir şekilde win 7 update den güncelleme yapmıyor. İnternet de bilinen tüm çözüm önerilerini denedim nafile. Fikri olan bilirsin.

Windows 10 kayda değer bir yazılım olsa bedava dağıtmazlardı olaya bir de burdan bakın. Tamam windows 7 ye göre daha hızlı ama çok da abartılacak kadar değil ayrıca programları kapatmaya çalıştığınızda durduk yere kilitenmeler oluyor. Oyunlarda çözünürlük değeri masaüstündeki kullandığınız çözünürlük değeriyle farklı olduğunda sorun çıkartıyor. Windows 7 deki stabillik yok. Gereksiz uygulamalar da cabası. Ve tabiki Windows'un yetersiz destek sistemi. Windows 7 gibisi yok :)

VİBE P1 WİNDOWS 10, u destek liyormu

Ses kalitesini inanılmaz derecede arttırdı. Windows 8 'de ses ayarlarıyla oynarken bu sürümde hiç bir şey yapmama gerek kalmadı. Yalnız kötü bir özelliği var belli bir süreden görev çubuğu deyim yerindeyse iptal oluyor, başlangıç - ara - öğeler kısmını kullanamıyorum. Arama özelliği kolaylaştırılmış. Fazla dolaşmadan istediğiniz yere hemen ulaşabiliyorsunuz. Bildirimleri beğendim. Seçtiğiniz haber kaynağı ve ilgilendiğiniz bir şey varsa haberiniz oluyor. İlerde daha iyi hale gelecektir eminim

4K filmler Win 8 de sıkıntısız oynuyordu ama 10 da çok yavaş vetakılarak,duraklayarak oynuyor

arkadaşlar power tuşuna basıp makineyi açıyorum fakat oturum açma ekranı yerine koruyucu ekran geliyor oturumu nasıl açabilirim

İyi yada kötü Windows 98 den sonra severek kullandığım bir arayüz ile karşıma geldi buda yeter.

windows 10 bing ne dimektir bana bunu açıklayabilecek bir babayigit var mı acebağ

Windows 10'u daha şimdi güncelledim. Şimdi nasıldır, güzel midir bilmiyorum ama arayüz çok değişti galiba.

Win 10 da,win defender'i kapatamıyorum ne yaptımsa olmadı,çok gıcık oldum.Win 7 ye geri dönüş yapacağım galiba :(((((((

Yahu eskiden windows çıktı mı herkesin kurduğu aynı olurdu, Şimdi kurulum yaptığımız windows yapısında her ay değişiklikler mi yapılıyor? Herkesin win 10 kurulu bilgisayarında windows yapısı ve özellikleri daha önce kuranlara göre farklı mı yani?

Wındows 10 kurulumundan sonra klavyede karakterlerın yerı degıstı ya da hıc kullanılmıyor.Mesela soru ısaretı vırgul oldu Internet adresındekı ısaret hıc cıkmıyor nokta ısaretı o oldu vs Nasıl duzeltebılırım acaba

Dünyanın sonu gelse yinede windows 10 na geçmem oyun için al playstation bak keyfine biz iş için kullanıyoruz bu aleti bize işletim sistemi lazım. sistemlerimizi yazılımlarımızı maximum hızda işletecek bir yapı lazım. windows 10 bunlara çok uzak

Merhaba. Bilgisayar sorunlarından pek anlamayan bir bayan olarak sormak istediğim video kartı hatası ve ekran kartı hatası olan ve bilgisayar açıldığında enaz bir saat beklediğim bilgisayarıma Windows 10 yüklersem bu sorunlar ortadan kalkarmı

@15 Mart 2017 22:36 %15 ihtimalle kalkabilir.

Windows 10 şu ana kadar kullandığım en berbat işletim sistemi. Yapmış olduğu bir çok yenilik güzel yanlız son güncellemelerden sonra bilgisayarda aşırı bir yavaşlama oldu, bildiğin bilgisayar donuyor, birde son zamanlarda yaşadığım bir sıkıntıda bilgisayarımın RAM'inin bozulması acaba işletim sisteminden kaynaklı olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Yani anlayacağınız bilgisayarı kırmadan önce İŞLETİM sistemini değiştirsem iyi olacak :).

Sanırım Yorumlarda karakter sınırlaması var. Acaba Windows oyunlarını ve programlarını çalıştıran farklı bir işletim sistemi mevcutmu ?

Şu metro uygulamalarına ne kadar takıldınız mis gibi bir sürü exe uzantılı oyun ve program var zaten.

bendede windows 10 var ama windows xp'yi arıyor insan

Salm arkadaslar konumuzla alakali degil ama Ben windows 10 pro yukledim nedense cok yavas

Arkadaşlar eviniz deki işyerinizdeki bilgisayarlara mutlaka windows 10 yükleyin. Microsoft geleceğin en iyi işletim sistemini yapmış. Bende windows 7 kullanıyordum. Arkadaşım beni uyardı windows 10 a geç göreceksin nasıl mükemmel bir işletim sistemi olduğunu anlayacaksın dedi. Bende hemen evdeki tüm bilgisayarlara windows 10 kurdum. Haklıymış. Öyle ayrı ayrı driver/sürücüler indirmeye gerek yok. Windows 10 herşeyi görüyor. Çok eğlenceli bir işletim sistemi.Tavsiye ederim.

Windows 10 RedStone 5 i makinanıza kurun. Ben şu anda makinamda Windows 10 Pro RedStone 6 yı test ediyorum. Yani Windows 10 Pro İnsider programına katıldım. İki senedir üzerinde çalışıyorum. Windows 10 Pro REDSTONE 6 arkadaşlar windows 10 nun bir sonraki derlemesini çalıştırıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Windows 7 2020 den sonra ücretli güncelleştirmeli olacak. Güncelleştirmeler için Para ödeyeceksiniz. Windows 10 çok güzel harika bir işletim sistemi. Herşeyi tıklamayla hallediyorsunuz.

Windows 10 nu makinanıza yükledikten sonra windows update assistanı indirin ve çalıştırın.

Merhaba değerli windows kullanıcıları. Bizim ofise bir arkadaş geldi.Yanında bilgisayarı da vardı. Bilgisayarını açtı ve çalışmaya başladı. 10 dakika sonra mavi ekran çıktı. Bilgisayar kapandı. Açmaya çalıştı ama açamadı. Bende aldım baktım açamadık. windows 10 kuralım dedim. Düşündü kabul etti. Hemen Windows 10 nu kurdum. Office 2019 da kurduk.Güncellemeleri indirdik. İstediği programları da kurduk. Bilgisayarın karşısına geçti şöyle bir saat sonra iyi ki Windows 10 kurmuşuz dedi.

Hiç beğenmedim. Donanım gayet iyi olmasına rağmen donup duruyor. Berbat

Win 7 Ultimate kullanıcı olarak WİN 10 Pro sürümüne geçtikten sonra işlemci ısısı artış oldu bu artış nedeniyle ve bazı win 7 çalıştırdığım uygulamalar hata verdi powershell ayaları da cabası sistemim çift çekirdek işlemcili 4 gb DDR2 Ram destekli bilgisayar öyle övünülecek bir yanını göremedim Windows 10 saygılar

Microsoft windows 7 ye geçen aylarda dx12 desteğide getirmişti bi süre daha kullanmaya devam

Bırakın allah aşkına win 10 a bukadar yüksek not verilirmi

Windows 7 den sonrası hiç iyi olmadı. Geçenlerde eski sürüm lerde Adobe çalışmayacak haberi duydum. 10 a yükselttim ama hatalarla dolu 7 ye

Windows 7 den sonrası hiç iyi olmadı. Geçenlerde eski sürüm lerde Adobe çalışmayacak haberi duydum. 10 a yükselttim ama hatalarla dolu fotoğraf önizleme yok aç komutu kullanılmıyor, internetten fotoğraf farklı kaydet çalışmadı, laptop kamerası ters görüntü veriyor. Yazıcı programı yüklenmedi.

Windows 7 kullanıyorum. Microsoft Windows 7 lere güncellemştirme yüklemeyi 14 Ocak 2020 de bitiriyormuş. Olsun Windows 7 her zaman iyiydi. Devam.

abi güzelde ısınma sorunu nasıl düzelecek 'S_IR" uyumlu 'X_IR' sistemde, sonuc yok en sondur o isletim sistemi ... Bill Gates oraya kadar bence ... Mutlu Yıllar "Bugün OCAK1"

Kusura bakmayın ama microsoft tarafından fonlanıyor izlenimi vereb bir yazı bu windows ne zamandan beri 10 üzerinden 10 alacak bir yazılım oldu

İyi günler dilerim herkese. Akşam bir arkadaşım geldi işyerine. windows 10 home single language kurdurmuş makinasına. Office 2013 de yükletmiş ama bir şeyleri unutmuşlar. Windows su ve ofisi aktive etmemişler. Hemen arkadaşı uyardım. Ve windows 10 nu normal anahtarla aktive ettim. Güncellemeleri aldık. Sonra yine normal anahtarla ofisi aktive ettim. güncellemeleri aldık. Sonra driver larını yükledim. MAkina acaip iyi çalışmaya başladı. Arkadaşım hepsi için çok teşekkür etti.

Windows 10 kullanıyorsanız mutlaka son güncellemeleri alınız çünkü açılırken çökme olmuyor artık. Diyelim ki siz normal şekilde kapatmadınız. Düğmeye bastınız kapandı PC. Ve açtığınızda windows sisteminiz kendini onarmaya çalışıyor şeklinde bir yazı çıktı. Son güncellemelerle bu yazı artık çıkmıyor. Ancak siz yine de normal şekilde kapatınız. HDD yi bozabilirsiniz. Windows 10 1909 sürümüne güncelleyiniz. Nisan da 2004 güncellemesi gelecek. Window İnsider a üyeyim. 2004 sürünümünü kullanıyorum.

WINDOWS 7 DESTEKLENMİYOR. YENİ PROGRAM VE GÜVENLİK YAMALARI ALAMAYACAK. WINDOWS 10 A YÜKSELTEBİLİRSİNİZ. KORSAN AKTİVASYON YAPILMIŞ WİNDOWS 7 LER BİLE WİNDOWS 10 A YÜKSELTİLEBİLİYOR . WİNDOWS 7 NİZİ TEKRAR AKTİVE EDİNİZ VE WİNDOWS 10 YÜKLEME ARACINI PC NİZE İNDİRİN VE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞITIRIN.WİNDOWS 10 YÜKLEYİN. WİNDOWS 7 DE YÜKLÜ OLANLARLA BİRLİKTE WİNDOWS 10 A ÇIKABİLİYORSUNUZ. WİNDOWS 10 HERŞEYİ ÇALIŞITIRIYOR. MİNİMUM SİSTEM 1 GB RAM 500 MB EKRAN KARTI EN AZ 150GB HDD HERŞEY MÜKKEMMEL.

@20 Ocak 2020 09:12 Nasıl Microsoft'un sahibi gibi konuşulur sorusunun cevabı.

WINDOWS 10 2004 ÖZELLİK GÜNCELLEŞTİRMESİNİ YÜKLEDİM VE KABLOSUZ FAREMLE KABLOLU FAREM DEVRE DIŞI KALDI. ÇALIŞMAZ OLDU. BU YÜZDEN ESKİ SÜRÜME GERİ DÖNDÜM. DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARIMIN MOUSE PAD İNİ KULLANARAK GERİ DÖNDÜM.

Sen de yorum yaz