WinDVD 7 incelemesi Bilgisayarınızdaki Sinema

WinDVD, bilgisayar üzerinde DVD oynatmayı sağlayan bir yazılım. En son sürümde yüksek tanımlı (HD) videolar da destekleniyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
65
Günümüz bilgisayarlarının güçlü ses ve görüntü yetenekleri ve gelişmiş ses sistemleri sayesinde, harika bir film keyfi elde etmek mümkün. WinDVD, bilgisayar üzerinde DVD oynatmayı sağlayan bir yazılım. En son sürümde yüksek tanımlı (HD) videolar da destekleniyor. H.264 ve MPEG-4 (DivX) kodlamasıyla hazırlanan videolar kadar, farklı ses ve görüntü işleme teknolojilerinden de yararlanılmış. Arayüzü basit olmasına rağmen işlevsel ve çoğu işleve kolayca erişiliyor. DVD çalarlara benzetilen programda, DVD yönetim tuşları ana pencerede hemen tıklanabilecek şekilde hazırlanmış. Kullanılan TrimensionDNM hareketli video sahnelerinde yaşanabilecek bulanıklaşma sorununu ortadan kaldırıyor ve ünlü sahnelerin (Şikago Tiyatrosu, Sidney Tiyatrosu vb.) akustiğini simüle ederek farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Yeni özellikler arasında donanımlardan aşina olduğumuz UpnP de farklı ağ cihazları üzerindeki multimedya içeriğe erişim sağlaması açısından başarılı. Ayrıca bazı eklentilerle Sony PSP, PDA gibi mobil cihazlar için de içerik hazırlayabiliyor.
Özetle

Sahip olduğu yeteneklerle sadece DVD göstermenin ötesine geçen, başarılı bir yazılım.

WinDVD 7 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli WinDVD 7
Ürün Türü Medya Yazılımları
CHIP Online Notu 65
Üretici Windvd

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

biraz abartmissiniz

win dvd mi kaldı ya

Açıklama tamamen doğru olmuş sen gerilerden geliyosan söylecek birşeyim yok.Digital bi ses sisteminiz varsa ses konusunda daha iyi stream yapabilecek başka bir player sözkonusu bile değildir.Gerçek Dolby Digital™ ve gerçek SRS™ tadını yaşatabildiği için teşekkürler WinDVD

Sen de yorum yaz