Xilence Hard Disk Cooler incelemesi Serin ve Sessiz

Oynat Xilence Hard Disk Cooler Sabit diskini daima serin tutmak isteyenlere
İki adet ısı algılayıcılı
CHIP ONLINE Notu
68
  • Başarılı soğutma
  • Isı algılayıcılar
  • LED gösterge
Özetle

Sabit diskinizi komple kaplayıp başarılı bir biçimde soğuturken işlemcinizin ısı değerini de gösteren Xilence'ın tek eksiği şık olmaması.

Sabit diskini daima serin tutmak isteyenlere

Eğer siz de bilgisayarınızdaki her bileşenin sıcaklığını dakikada bir kontrol eden, soğutmaya aşırı önem veren kişilerden bitiyseniz, özellikle sessiz soğutma konusunda başarılı ürünleri olan Xilence'ın alüminyum sabit disk soğutucusuna göz atmanızda fayda var. İncelemeye başlamadan önce firmanın Xilence ismini İngilizce sessizlik manasına gelen Silence kelimesinden aldığını belirtelim. Uğrunda bir adet 5.25"lik yuvanızı feda ederken bir adet 3.5"lik yuvanızı geri kazandıracak olan ürün etkili bir soğutma için tamamen alüminyumdan oluşuyor. Sabit diskler aşırı bir ısınma göstermediği için üzerinde herhangi bir fan yer almayan ürün buna karşın iki adet ısı algılayıcısına sahip. Algılayıcılardan biri disk kutsunun içinde yer alırken diğerini işlemci ile soğutucu fanın arasına yerleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra algılayıcılar, tespit ettikleri ısı verileni cihazın ön kısmında yer alan LCD ekrana gönderiyor. Burada isterseniz algılayıcıyı kuzey köprüsü gibi farklı konumlara da yerleştirebilirsiniz. Isı dağılımını en iyi şekilde ayarlamak için içerisinde termal pad bulunan Xilence yine bu sayede diski serin tutarak dolaylı olarak ömrünü artırıyor.

Xilence Hard Disk Cooler Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Xilence Hard Disk Cooler
Ürün Türü Disk kutusu
CHIP Online Notu 68
Üretici Xilence
Teknik Detaylar
Soğutma Pasif
Boyut 5.25"
Disk desteği 3.5"
Renkler Siyah, Gümüş
Ağırlık 0.9 Kg
Garanti 2 Yıl

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

şık değil sadece soğutması başarılı

En kestirmeden gidip aşırı ısınma yapmayan bir hard disk alırsın olur biter. Arayan ve soranlar için bir çok farklı marka var.Dizüstü soğutucularından sonra bir de bu çıktı....Yakında ADSL modemler, yazıcılar, höparlörler ve hatta mönitörler ve dahi kulaklıklar için (!) soğutucu çıkartırlarsa şaşmamak gerekecek gibi.

bir harddiskin hata yapması yıllardır içine biriktirdiğiniz binlerce özelin bir anda uçup gitmesi demek. bilgisayarın içinde en kontrolsüz ısınan ve varlığını ancak insert boot disk yazısını görünce anlayacağınız ve tesadüf olurda birgün bilgisayarı açtığınızda dokunursanız içinizi cızlatacak kadar ısınmış bir parça için neden yatırım yapmayım ?

Sen de yorum yaz