Xilence V12 incelemesi Xilence V12: Sessizlik

Oynat Xilence V12 Sessiz ve etkili bir dizüstü soğutucusu arayanlar için ideal.
Xilence V12 ile 7" ila 12" dizüstü bilgisayarlarınızdaki ısınma sorununu gidermeyi amaçlıyor.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Ayarlanabilir çift fanı ve dört adet USB yuvası ile netbook'lar için ideal oran Xilence V12, bu yaz size serin bir kullanım sunabilir.

Xilence V12 ile 7" ila 12" dizüstü bilgisayarlarınızdaki ısınma sorununu gidermeyi amaçlıyor.

Sessiz ve etkili bir dizüstü soğutucusu arayanlar için ideal.

Yaz geldi, havalar ısındı ve biraz serinlemek istiyorsunuz. Aynı ihtiyacı Netbook'unuz da hissediyor olabilir. Dizüstü bilgisayarınızın ateşi çıktıysa, Xilence V12 ile 7" ila 12" dizüstü bilgisayarlarınızdaki ısınma sorununu gidermeyi amaçlıyor. Rahat bir şekilde kullanılabilmesi için üretilen Xilence, yine ürünün dayanıklılığını ve hafifliğini garantileyebilmek amaçlı tasarımda alüminyum malzeme kullanmış ve dizüstü bilgisayarınızın soğutucu üzerinden kaymaması için cihazı kauçuk ayaklarla desteklemeyi unutmamış. Üretici firmanın adından da anlaşılacağı gibi üründe "sessizlik" hedef alınmış ve gürültü oranı 26db'ye indirgenmiş. Üzerinde bulunan 2 adet 60mm'lik fanların hız seviyesi isteğe göre ürünün sağ tarafında yerleştirilen tekerlik üzerinden yönlendirilebiliyor ya da üzerinde bulunan aç-kapat tuşu ile tercihe göre aralıklı çalıştırılabiliyor. Yine V12'nin üzerinde USB portu az olan netbooklar için 4 adet USB girişi bulunuyor. Ekstra bir özellik de fazla kabloları ortadan kaldırmak amaçlı keşfedilen, sağ üstte bulunan ve basınca yuvasından çıkan kablo yuvası.

Xilence V12 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Xilence V12
Ürün Türü Dizüstü Soğutucu
CHIP Online Notu 68
Üretici Xilence
Teknik Detaylar
USB girişi 4 adet
Fan 2 x 60mm, Ayarlanabilir
Netbook desteği 7"-12"
Gürültü Seviyesi 26dB
Malzeme Alüminyum
Aydınlatma LED ışıklı güç düğmesi

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Güzelmiş... Fan hızının ayarlanabilmesi hoşuma gitti... Fakat 15.6 kullanıyorum :( büyük boyu yok mu bunun

hayır anlamıyorm neden şu soğutma sistemlerini genelde küçük aletler için yapıolar onların ne donanımı warki ne kadar ısıncaklar ;)

Büyük boyu var 12-15.4 e göre olanı hatta 17" de var. Ben de 15.4 lüğü geçenlerde aldım fakat pek bi performans alamadım sanki, başka bi soğutucu denemediğimden pek bi karşılaştırma yapamıyorum. Ama normalde 57-52 civarı olan sıcaklığı min 44-40 a düşürdü. Ortalama düşürdüğü sıcaklıksa 48-44 derece civarı. Tamam buraya kadar güzel duruyor. Tabi bu işin işlemci boyutu.
Gelelim oyundaykenki duruma, asıl sorunum bu olduğu için soğutucu arayışındaydım ve süper bi yarar göremedim. Gpu sıcaklığını düşürmede pek başarılı değil gibi. Mass Efect - DoW2 gibi oyunları yüksek detayda oynadığımda laptop' a el değmiyor. :)Yine de kendini kapama seyrekleşti. De söylediğim gibi karşılaştırma yapamam, laptop' umdan da kaynaklı olabilir.

Sen de yorum yaz

Turhost