Oynat Mirrors Edge: 2. fragman Enteresan grafik tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Mirrors Edge oyununun yeni bir fragmanı çıktı...

Mirrors Edge: 2. fragman

Enteresan grafik tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Mirrors Edge oyununun yeni bir fragmanı çıktı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bu çizgi film grafiklerimi kullanılmış yoksa benmi yanlış görüyorum

oyunun normal grafikleri böyle değil

oyunun grafikleri zaten böyle değil. trgamer veya herhangi bir oyun sitesini takip ediyorsanız bunun story fragmanı yani oyunun hikayesinin anlatıldığı bir ön fragman olduğunu anlarsınız ;)

gzlmi oyn ..

Mükkemmel oyun!!! Avrupa'daki gençlerin yaptığı jump(parkour) adlı spordan yola çıkılarak yapılmış....Oyunun gerçek görüntüleride böyle değil... Şiddetle tavsiye ederim
Saygılar...

OYUNU ALIP YÜKLEDİM 3 GÖREV SONRA OYUN DAHA İLERLEMİYOR DEMO MU NE :S 2 DVD

AMA OYUN TEK KELİMEYLE HARİKA İCİNE DÜSÜLCEK BİOYUN

3. bölümden sonra nıye ılerleyemıyorum

3. bölümden sonra ilerliyemiyorsanız, oyunun orjinal exe'sini tekrar yerine koyup yamasını yükleyin ve yeni yamanın ilacini bulup orjinal exe'siyle değiştirin. Bu arada hep oyun oynamayın, biraz kitap okuyun , dil kursuna filan gidin :)

PROLOGUE

Oyuna başladığınız ilk dakikalarda karşınıza hiç düşman çıkmıyor fakat bu durum ilerleyen anlarda değişecek. Önce almanız gereken çantayı bulmalısınız. Eğer Hard zorluk seviyesinde oynamıyorsanız, gitmeniz gereken yerler size kırmızıyla gösterilecek. Karşınızda duran halattan kayarak karşı tarafa geçin ve koşmaya devam edin.

Bir sonraki platforma geçtiğinizde karşı tarafa ulaşabilmeniz için önünüzdeki kırmızı ile gösterilmiş borudan yürümeniz gerekecek. Faith?i boru üzerinde dengede tutmanız gerekiyor. Bunu sağlamanız ise çok basit. Sağ-Sol yön tuşları ile karakterinizi dengede tutun ve bir sonraki platforma ulaşın.

Karşı tarafa geçtiğinizde aşağıya atlayın ve sol taraftaki açıklıktan devam edin. Şimdi ilerleyebilmek için ?duvar yürüyüşü-wall ride? yapmanız gerekecek. Sarı renkli duvardan yürüyerek karşı platforma ulaşmanız lazım. Faith ile bulunduğunuz çatının bittiği noktaya kadar hızla koşun ve duvara doğru space tuşuna basılı tutarak duvar yürüyüşü yapın. Eğer çok erken basarsanız aşağıya düşebilirsiniz. Oyunda, doğru zamanda tuşları kullanmak çok önemli.

Karşı tarafa ulaştığınızda, yolun sonunda, bir sonraki binada yan yana yine kırmızı renkte belirtilmiş iki tane boru göreceksiniz. Burası oyundaki ilk zorlu kısım. Genelde ilk denemelerde tutturmak biraz zor oluyor. Karakterinizi yeterli mesafede geriye çekin ve koşmaya başlayın. Burada zamanlama çok önemli. Platformun en son noktasına kadar koşun fakat geç kalmayın. Eğer geç kalırsanız aşağıya düşebilirsiniz. Bulunduğunuz çatının son kısmına geldiğinizde zıplama tuşuna basın ve sağ taraftaki boruya doğru zıplayın. Son anda tutunacaksınız. Sonuna kadar tırmanın ve sol tarafınızdakine atlayın. Platforma tırmanın ve kırmızı renkle işaretlenmiş kapıdan içeri girerek bölümün bir sonraki aşamasına geçiş yapın.

Şimdi kırmızı merdivenlerden son hız yukarı doğru çıkın. Bu aşamada sürekli yukarı doğru gideceksiniz. En son çatıya ulaşacaksınız.

Yolda karşınıza ilk ?Runer Bag?lerden bir tanesi çıkacak. Bunu almanız polisleri peşinize takmanıza neden olacak. Çantayı aldınız ve koşmaya devam ettiniz. Çatı katına ulaştınız. Burada gideceğiniz yol yine belli. Kırmızı sütundan karşı tarafa atladınız. Karşı platforma ulaşmanız gerek (Peşinizden gelen polislere aldırış etmeyin). Duvar yürüyüşü yaparak karşı platforma geçiş yapın. Şimdi de peşinize bir adet helikopter takılacak. Helikopter havadan size ateş açmaya başladığı zaman zikzak çizerek koşun. Şimdi bulunduğunuz platformdan sağ tarafa dönün ve kuvvetli bir zıplayışla karşı tarafa ulaşın. Bulunduğunuz tarafta yangın merdivenleri var. Bu merdivenlerden yukarı çıkın. Helikopterin karşınızda durduğunu göreceksiniz. Hem arkanızdan gelen polisler tarafından hem de önünüzde duran helikopter tarafından kıstırıldınız. Şimdi gerilerek koşun ve atlayın. Helikopterin ayağına tutunduğunuzda araya sinematik girecek.

CHAPTER 1

Kardeşinizin bir cinayetle ilgili olduğunu telsizden öğrendiğiniz anda hemen olay yerine gitmeniz gerekiyor. Kendinizi yine bir çatı katında buluyorsunuz. Sol Alt tuşuna basarak nereye ulaşmanız gerektiğini görün. Şimdi devam etmeniz gerek fakat karşınızda duran teller elektrikli olduğu için hemen yanınızda bulunan havalandırmalara tırmanın ve gerilerek üzerinden atlayın. Tellerin diğer tarafına geçtiğinizde yanınızda duran cam binanın balkonuna atlamanız gerekecek. Dikkatli baktığınızda sonunda kırmızı bir kapı bulunan balkonu göreceksiniz. Şimdi o balkona atlayın ve kırmızı kapıdan içeri girin. Asansörü bulmanız gerekecek. Biraz dolaştıktan sonra(gitmeniz gereken tek yön var) asansöre ulaşacaksınız.

Tam Çözüm: Kilitli kapı kalmasın, hepsi açılsın

Asansör sahneleri biraz uzun sürebiliyor. Ulaşmanız gereken kata geldiğinizde ofise girerek kardeşinizi görün. Masada bir ceset var. Kardeşiniz ile kısa bir konuşmadan sonra polislerin geldiğini göreceksiniz. Şimdi tam gaz, arkanıza bakmadan koşmaya başlayın. Burada ki polisler size yetiştiği zaman ölebiliyorsunuz. Bu kısım biraz zor.

Uzunca bir süre koşturduktan sonra kırmızı ile belirtilmiş kapıya geleceksiniz. Buradan çıktığınız zaman bulunduğunuz cam binanın eğimli kısmına erişmiş olacaksınız. Şimdi peşimizde yine bir helikopter var. Bu eğimli yere atlayarak kaymaya başlayın. Yolun sonundan karşı taraftaki platforma ulaşmanız gerek. Zamanlama yine çok önemli. Doğru anda zıplama tuşuna basarsanız, aşağıya düşmezsiniz. Karşı platforma atlandığınızda birbiri sıra binaların çatılarından atlayarak devam edin.

Tekrar bina içine ulaştıktan sonra plaza sonuna geleceksiniz. Kovalamacanın sonunda camdan aşağıya düşeceksiniz. Başka bir koşucu arkadaşınız sizi kaldıracak ve bölüm
sonlanacak.

CHAPTER 2

Bölüme başladığınız anda sağ tarafınızdaki borudan tırmanın. Daha sonra sol tarafınızdaki çubuklardan atlayarak dikenli tellerin üzerinden atlayın. Doğruca koşun ve kanala girin. Hızınızı kesmeden bu yolda devam edin, çünkü arkanızdan gelen bir adet sniper ekibi ve helikopter var. Eğer koşarken yaralanırsanız, kanalın sağ ve sol tarafındaki eşiklere sığınarak canınızın dolmasını bekleyebilirsiniz.

Yolun sonuna geldiğinizde sağ taraftaki kapıdan içeri girin. Vanayı kapatıp gazı kesin ve karşınızdaki borulardan tırmanıp, havalandırmadan içeri girin. Kapıdan dışarı çıktığınızda vinçteki demirlerin üzerine atlayın. İkinci platform aşağıya düşecek bu sebeple üzerinde fazla durmayın. Sol tarafınızdaki çubuklardan aşağı doğru inmeye başlayın. Sürekli sol taraftaki yolu takip edin. Aşağı indikten sonra acil çıkış kapısını açmak için kırmızı ile belirtilmiş butona basın. Kapı açıldıktan sonra sola doğru ilerlemeye devam edin. İçeri ulaştığınızda duvardan sekerek merdivene tutunun. Karşınızdaki boruya atlayarak bir sonraki platforma ulaşın. Önünüze bir acil çıkış butonu daha gelecek. Bu düğmeye de basın ve kapıyı açın. İçeri girdiğinizde merdivenden tırmanın ve karşı platforma atlayın. Sol tarafınızdaki kutulardan yukarı zıplayın. Demirin üzerinden karşıya geçin ve diğer tarafa geçiş yapın. Sağ taraftan devam edin. Tekrar karşınıza çıkacak olan kutulardan bir üst kata ulaşın. Burada çabuk olmalısınız çünkü içeride keskin nişancılar sizi bekliyor olacak. Koşmaya devam edin ve bir sonraki platforma atlayın. Demirin üzerinden karşıya geçin ve sağ tarafınızdaki merdivenlerden tırmanın. Bir üst kata ulaştığınızda, hemen karşınızdaki keskin nişancının silahını alarak diğer polisleri etkisiz hale getirin. Keskin nişancılardan kurtulduktan sonra yukarıdaki kolonlara atlayın. Yolunuzdan sapmadan devam edin ve ipe tutunarak karşıya geçin. Kapıyı açan butona basın, yukarı tırmanın.

Suyun aktığı yerden aşağı doğru kayın ve duvardan yürüyerek orta platforma ulaşın. Acil çıkış kapısını açın. Burada elinizi çabuk tutun çünkü kapı kısa bir sürede kapanıyor. Vincin üzerinden en yakın panele atlayın ve borulardan yukarı tırmanmaya başlayın. Asansörün üzerine çıkın ve tekrar boruya tutunup yukarı çıkın. Merdivenlerden tırmanarak vanayı kapatın. Çubuklardan karşı tarafa atlayın ve borulardan geçin. Asansörü çağıran butona basın. Yukarı ulaştığınızda dört adet eli pompalı tüfekli polis sizi bekliyor olacak.

Polisleri etkisiz hale getirdikten sonra, kamyonların arkasındaki paketlerin üzerine çıkarak duvar yürüyüşü ile kutuların ardına ulaşın. Kapıdan içeri girdikten sonra asansörü çağırın. Asansör üst kata ulaştığında kapıdan dışarı çıkın. Dışarı çıktığınızda Jacknife'ı kovalamaya başlayacaksınız. Sizden çok uzaklaşmasına izin vermeyin yoksa checkpoint?ten yeniden başlamak zorunda kalacaksınız. Asansörden çıktıktan sonra Jacknife karşıya atlarken yere düşecek ve bayılmış konumda sizi bekleyecek. Sol tarafınızdaki direklerden atlayarak borulara tırmanın. Arka tarafınızda kalan binaya atlayın. Aralık bir tel kapıdan girdiğinizde Jacknife ile konuşmaya başlayacaksınız.

Tam Çözüm: Kilitli kapı kalmasın, hepsi açılsın

CHAPTER 3

Düz bir şekilde yolunuza devam edin. Sol tarafınızdaki Apartmanın üzerine atlayarak borulardan tırmanın. Binanın tepesine çıkın. Havalandırma borusunun üzerine atlayarak aşağı doğru inin. Duvardan zıplayarak demire tutunun ve karşıya atlayın. Merdivenden çıkın ve karşı binanın çatısına atlayarak kapıdan içeri girin. Duvardan sekerek havalandırma borusuna girin. Havalandırma borusundan çıktıktan sonra duvarla boruların arasından geçin. Merdivenlerden çıkın ve kontrol odasına ulaşın.Odaya girdiğinizde tavandaki havalandırma borusuna girin. Ropeburn'u telefonla konuşurken dinlediğiniz bir video izleyeceksiniz.

Odadan çıkın ve yukarı doğru tırmanmaya başlayın. Camı kırın ve odadan içeri girin. Duvar yürüyüşü yaparak karşı kata ulaşın. Kutuların üzerinden zıplayarak bir üst kata ulaşın. Karşınıza çıkan iki polis memurunu etkisiz hale getirin. Kapıdan çıktığınızda hiç beklemeden koşmaya devam edin. Kutuların üzerinden atlayarak karşı tarafa geçin ve kapıdan girin. Asansörü çağırmak için butona bastığınızda kapı zar zor açılacak. Asansör bozuk olduğu için borulardan aşağı kaymanız gerekecek. Kapıdan çıkın ve iple karşıya geçin. Sağ tarafınızdaki borulardan tırmanın. Tuğlaların üzerinden atlayarak karşı apartmana atlayın. Karşınıza komandolar çıkacak. Komandoları etkisiz hale getirdikten sonra borulardan tırmanın. Karşı apartmana atlayın ve kapıdan girin. Asansörü çağırın ve yukarı çıkmaya başlayın. Asansörden çıkınca sağ tarafınıza doğru ilerleyin. Dışarı çıktıktan sonra plakalar üzerinden karşıya atlayın. Duvar yürüyüşü ile bir sonraki apartmana geçin. Şantiyedeki merdivenlerden aşağı inin ve demirden karşıya geçin. Şantiyenin tepesine ulaştığınızda vincin yakınına geleceksiniz. Karşınıza çıkan polisleri etkisiz hale getirin. Büyük kutunun üstünden vinci çevreleyen dikenli tellerin üzerinden atlayın. Vincin tepesine tırmanıp karşı tarafa atlayın ve bölümü bitirin.

CHAPTER 4

Elektrikli tellerin yanından karşı tarafa atlayın. Daha sonra tahtaların olduğu yerden karşı binaya geçin. Borudan tırmandıktan sonra elektriği kesin. Tellerdeki yüksek gerilim kapandıktan sonra artık tırmanabilirsiniz.

Tekrar yukarı ulaştığınızda tahtalardan havalandırma borusunun üzerine tırmanın. Borudan aşağıya inin ve kapıdan girin. Sol taraftan ilerleyin. Kutuların üzerinden tavana çıkın ve havalandırma borusuna girin. Havalandırma borusundan indikten sonra duvar yürüyüşü ile karşı platforma ulaşın. Çubuğa atlayarak merdivenden tırmanın. Aşağı inin ve gazı kesin. Merdivenden yukarı çıkın ve kapıdan girin. Sinematik geçtikden sonra karşı platforma atlayın ve merdivenden tırmanarak dışarı çıkın.

Ropeburn burada sizi yakalayacak ve üstünüze koşacak. Sağ fare tuşu ile onu etkisiz hale getirmeniz gerekiyor aksi halde sizi aşağı atacak. Zamanlama yine çok önemli. Sinematik geçtiğinde kapıdan girin ve peşinizden gelen polisleri atlatmaya çalışın. Buradan itibaren dümdüz vaziyette koşun ve peşi sıra binalardan atlayarak devam edin. Peşinizden gelen polislerden kurtulun ve bölümü bitirin.

CHAPTER 5

Bölüm başladığında karşınızdaki borulardan kayarak sokağa inin. Mecburen yüksek bir yerden atlamak zorundasınız. Karakterinize zarar gelmemesi için shift tuşuna basarak düşüşünüzü hafifletin.

Şimdi karşınızda duran halattan kayarak bir sonraki platforma ulaşın. Daha sonra yine kırmızı ile belirtilmiş rampadan atlayarak diğer binaya geçin. Burada dikkatli olun çünkü peşinizde silahlı adamlar var. Durduğunuz takdirde hemen ölebilirsiniz. Vakit kaybetmeden yolunuza devam edin. Biraz devam ettikten sonra tren yoluna ineceksiniz. Orta yoldan arkanıza bakmadan koşmaya devam edin. Bölümün bu kısımlarında durmanız ölmenize neden olabilir. Şimdi sağ tarafınızda bulunan kalaslardan karşı tarafa atlayın ve ulaştığınız binanın kapısından geçerek bu bölgeden ayrılın.

Tam Çözüm: Kilitli kapı kalmasın, hepsi açılsın

Kısa bir süre kapalı alanda koşturduktan sonra tekrar açık bir çatı alanına ulaşacaksınız. Burada, hemen karşınızda tırmanmanız gereken bir boru var. Buradan yukarı çıkmaya başlayın. Çatı katına ulaştığınızda sizi tam teçhizatlı polisler ve helikopter bekliyor olacak. İstiyorsanız polislerin elinden silahlarını zamanı yavaşlatma özelliğiniz ile alabilirsiniz yada koşarak kaçarsınız. Her halükarda direk karşı tarafa ulaşmanız gerek. Ulaştığınız noktada bir boru daha göreceksiniz. Bu borudan aşağıya doğru kayarak bir altınızdaki binanın çatısına ulaşın.

Burada hızlı davranmalısınız. 2 bina ötenizde ulaşmanız gereken bir kapı var ve çevre civarlarda hayli fazla sayıda keskin nişancı sizi arıyor. Havalandırma panellerinin arasında koşarak kolay hedef olmaktan kaçının. Kapıya ulaştığınızda tekrar kapalı bir alana geleceksiniz. Durmadan koşmaya devam edin. Geldiğiniz yer büyük bir alışveriş merkezi. Burada yapacağınız şey çok basit. Durmadan sağ taraftaki yolu takip ederek aşağı kata ulaşın. Zemindeki camı kırarak bir alt kata düşün. Sinematikten sonra chapter bitmiş olacak.

CHAPTER 6

İlk odadan çıktıktan sonra karşınızdaki platforma ulaşmanız gerekiyor. Burası gizli bir panel. Buradan da tekrar aşağı atlamanız gerekecek. Daha sonra karşınızda bulunan iplerden kayarak bir sonraki platforma ulaşın.

Geldiğiniz yerin hemen karşısında bulunan turuncu renkli binanın merdivenlerinden yukarı doğru çıkmaya başlayın. Bu binanın en üst katına ulaşmanız gerek fakat merdivenler yolun sonunda bitiyor. Hemen karşınızda bir su borusu olacak. Tutunarak yukarı tırmanın. Binanın çatı katına ulaştığınızda önünüzde diğer binaya geçmek için halatlar bulunacak. Kayarak diğer platforma ulaşın. Yalnız elinizi çabuk tutmanız gerekecek çünkü halatlardan kayarken hemen bir önceki platforma keskin nişancılar konuşlanıyor. Eğer vakit kaybederseniz ölebilirsiniz. Nişancıları da atlattıktan sonra kapıdan çıkarak bir sonraki bölgeye geçin.

Girdiğiniz bina bir fabrika ve içerisi düşmanlarla dolu. Burada hemen bulunduğunuz kargonun yanındaki merdivenlerden yukarı çıkarak kenar boşluğundan dengenizi kaybetmeden yürüyün. Diğer platforma ulaştığınızda devam etmeniz gereken bir yol, bir adette oda göreceksiniz. Bu odaya girmeyin çünkü içeride beş adet silahlı düşman sizi bekliyor. Es geçerek yolunuza devam ettiğinizde de peşinize takılıyor. Düşmanları etkisiz hale getirmek zor olduğundan dolayı onları es geçin. Şimdi direkt karşınızdaki yoldan devam edin ve demire tutunarak kendinizi diğer panele doğru fırlatın. Kapıdan geçip diğer depoya ulaşın.

Burada aşırı buharlı bir ortamda bulunacaksınız. Buhar kaçaklarına dikkat ederek ilerleyin. Karşınızda bulunan iki büyük buhar tankerine ulaşmanız gerek. Duvar yürüyüşü, hemen ardından zıplama tuşuyla bu tankerlere ulaşın. Şimdi fabrika şefinin odasına gireceksiniz. Odadan çıktıktan sonra beyaz bir koridora geleceksiniz. Burası polislerle dolu olacak. Bölümün son kısımlarındasınız. Biraz zorlanacaksınız fakat yine elinizi çabuk tutmanız gerekecek. Sıkı bir koşuşturmacadan sonra yolunuza silahlı düşmanlar çıkacak. Bunlardan kaçmanızın yolu olmadığı için zamanı yavaşlatma özelliğiniz ile etkisiz hale getireceksiniz. Devam ettikten sonra sinematiği izleyerek bölümü sonlandırın.

CHAPTER 7

Burası oyunun en kısa bölümü. Bu aşamada ulaşmanız gereken bir gemi var. Bunun için ilk önce kamyon kasasına girmeniz gerek. Kasaya girdiğinizde sadece bekleyin.

Garajın derinliklerine doğru ilerlediğinizde açık yeşil bir alana geleceksiniz. Bu alanda yol almaya devam ederseniz, karşınızdaki makineli tüfek tarafından öldürülebilirsiniz. Bu yüzden yan taraftaki kamyonların arkasına saklanarak ilerleyin. Bu kısmı geçtikten sonra karşınıza bir SWAT polisi çıkacak. Silahını zamanı yavaşlatma özelliğiniz ile alın ve polisi etkisiz hale getirin. Burada zamanlama yine çok önemli. Eğer geç kalırsanız polis sizi öldürebilir.

Devam ettiğinizde karşınıza açık bir otopark çıkacak. Burada sayıca fazla düşman var. Bir tanesini etkisiz hale getirerek elindeki silahı alın ve diğer düşmanları hızlıca öldürün. Sol tarafınızda, ileride bulunan vanayı çevirerek kapıyı açın ve devam edin.

Tam Çözüm: Kilitli kapı kalmasın, hepsi açılsın

Geminin güverte bölümüne çıkın. Size ateş eden maskeli birisi var. Onu takip edin. Sizden kaçmaya başladığı anda izini kaybettirmesine izin vermeyin. Sizin kadar çevik dövüşebilen ve hızlı koşabilen birisi. Geminin dışına kadar kovalayın ve konteynırların üzerine çıktığında dövüşerek etkisiz hale getirin. Bu kişi training bölümündeki arkadaşınız çıkıyor.

CHAPTER 8

Bu bölümde ulaşmanız gereken bir bina var. Varacağınız yeri görebilmek için alt tuşuna basın. Şimdi karşınızdaki binaya atlayarak devam edin. Fakat hızlı olmanız gerek çünkü binalarda konuşlanmış polislerle karşılaşmanız mümkün.

Soldan devam edin ve karşınıza çıkan kalaslardan atlayarak diğer platforma geçiş yapın. Sağ taraftan koşun ve karşınızdaki binaya atlayın. Şimdi koşucu polislerle tanışmaya hazır olun. Bu polislerden kurtulmanız çok güç baş etmeye çalışmayın, koşmaya devam edin. Yolunuzda kırmızı ile belirtilen kalasları takip edin. Bulunduğunuz binanın çatısına ulaştığınızda sağ tarafınızdaki tellerden tırmanın ve koşun. Hemen sağ tarafınızda bulunan tahtalar kırmızı ile belirtilmiş olacak buradan duvar yürüyüşü yapın ve önünüzdeki platforma tırmanın. Sağ tarafınızdaki kutulardan zıplayarak karşınızdaki çatıya çıkın. Sol taraftaki havalandırma panelinin üzerinden aşağıya atlayın ve yumuşak zemine düşün. Solunuzdaki kapıdan girin ve asansöre ulaşarak yukarı çıkın. Çatı katına ulaştığınızda karşınızdaki kapıdan çıkarak yolunuza hızlı bir şekilde devam edin çünkü arkanızda koşucu polisler hala gelmekte. Sol taraftaki havalandırma paneline tırmanın ve sağ taraftan ilerleyerek bir sonraki binaya geçiş yapın. Duvardaki boruya tutunarak aşağıya kayın ve sağ taraftaki binaya atlayın. Kapıdan çıkan polisi zamanı yavaşlatma yeteneğiniz ile etkisiz hale getirin. Arkasından gelen polisi de yerden aldığınız silahla öldürün. Sağ tarafınızda bulunan borudan tırmanın ve tellerden atlayarak havalandırma panellerinin üzerine çıkın. Sol tarafınızdaki binanın duvarlarında bulunan borulara ulaşın. Sol tarafınızdaki vinçten duvar yürüyüşü yaparak diğer konteynıra geçin ve çatıya atlayarak kapıya girin. Asansörle yukarı çıkın.

Geldiğiniz yer şantiyeye benzeyen bir tadilat alanı. Bu alanın en tepesine ulaşana kadar tırmanın. Geldiğiniz yerde bir havalandırma borusuna gireceksiniz. Yolun sonuna geldiğinizde aşağı atlayın ve borunun üzerinden yürüyerek karşı tarafa geçin ve daha sonrasında yine aşağı atlayarak cam kenarındaki dürbünlü tüfeği alın. Burada kız kardeşinizi taşıyan konvoya ateş edeceksiniz ve yoldan çıkartacaksınız. Aksiyon başladığı anda hiç vakit kaybetmeden sol taraftaki kapıdan geçerek kaçmaya başlayın. Bulunduğunuz binanın alt katına inene kadar bir çok polis size eşlik edecek. Etkisiz hale getirdiğiniz her polisin üzerinden silahını almayı unutmayın. En alt kata ulaştığınızda kapıdan çıkaran bölümü bitirin.

CHAPTER 9

Artık final bölümündesiniz. Bu aşama çok kolay ve basit. Geneli aksiyon unsurlarıyla bezeli ve yönünüzü kaybetmeden kolayca çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sürekli ilerlemek, bulduğunuz asansörlere binmek ve karşınıza bolca çıkan düşmanları etkisiz hale getirmek diyebiliriz.

Binanın zemin katında bölüme başlayacaksınız. İlerlediğinizde karşınıza bir adet vana çıkacak. Bu vanayı açıp hemen yolun sonundaki, sol taraftaki boşluğa girin. Patlama yaşandığı anda vananın tam karşısındaki kapı kırılmış olacak. Oradan geçin ve binanın otoparkına çıkın. Hummalı bir çatışmaya girmeye hazır olun. Burada oyun boyunca karşılaştığınız bütün düşman tipleri bulunuyor. Her etkisiz hale getirdiğiniz düşmanın silahını almayı unutmayın.

Bulduğunuz asansörle tekrar yukarı çıkmaya devam edin. Ulaşmanız gereken yere doğru giderken bir kapıdan geçeceksiniz. Burada yediğiniz yumrukla yere yığılacaksınız. Daha sonra Teğmen Miller sizi kurtaracak. Verdiği kulaklıkla size yön verecek. Yolunuza devam edin. Son bölümün ikinci aşamasına geçtiniz. Burası en basit kısım. Sadece çatışmalar çok fazla. Yapmanız gereken ilk şey makineli tüfek taşıyan düşmanı etkisiz hale getirerek silahını almak olsun çünkü bu silah çok kuvvetli ve sayıca fazla mermisi var. Tekrar asansöre ulaşın ve yukarı doğru çıkmaya başlayın.

Çatı katına ulaştığınızda keskin nişancılar etrafı sarmış olacak. Bir tanesini etkisiz hale getirip silahını aldıktan sonra diğerlerini de haklayın ve gelen takviye birliklerini temizleyin. Yolunuzun sonunda, karşıda bulunan balkona atlayın ve kapıdan geçerek devam edin.

Ulaşmanız gereken kata geldiniz. Burası sizi zorlayabilir. Düşmanlar bu sefer sayıca daha fazla. Düşmanları temizledikten sonra etraftaki sunucu kutularını vurarak yukarıya uzanan merdivenlerin sonundaki kapının açılmasını sağlayın. Çatıya ulaştığınızda sinematik girecek. Jack ve Faith?in kız kardeşini helikopterle götürecekken siz geliyorsunuz. Dialoglardan sonra helikopter havalanacak. Arkanızda duran düşmanları görmemezlikten gelip helikoptere doğru koşun. Doğru zamanlamada atlayabilirseniz demire tutunarak Jack?i aşağı atabilirsiniz. Daha sonra araya sinematik girecek ve oyun bitecek.

Sen çok mu okuyorsun da bu küresel devir de dil kursundan söz ediyorsun!..

Ziyaretçi 06 Ara 2009 13:13 Harikasınız.

Sen de yorum yaz