Oynat NASA uzay resimlerini böyle değiştiriyor NASA, Hubble teleskobunun çektiği o 'muhteşem' fotoğrafları photoshop'la böyle düzenliyormuş!

NASA uzay resimlerini böyle değiştiriyor

NASA, Hubble teleskobunun çektiği o 'muhteşem' fotoğrafları photoshop'la böyle düzenliyormuş!

Hubble'ın çektiği inanılmaz uzay fotoğraflarını hepimiz gördük. Ancak bu resimlerin basit bir fotoğraf olmadığı, farklı gri resimlerin bir araya getirilerek renklendirildiği ortaya çıktı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Videodan çok müziğe bayıldım :D

yok artık....

Resim değil Fotoğraf.

Fotoğrafları amma bozuyorlarmış. Utanmasa seda sayan a benzetecekmiş :D

yok artık dedim
çünkü amaçları kendilerinde süper bir teknoloji olduğunu göstermek
aslında siyah beyaz çekim yapıorlar
oysa kainat bu resimlerdekinden bence daha güzeldir

Videodaki müziği bilen var mı acaba ? Nedir ?

Fotoğrafları amma bozuyorlarmış. Utanmasa seda sayan a benzetecekmiş :D
YAZMIŞ ORADAKİ SEDA SAYAN YERİNE BÜLENT ERSOY YAZSAYDI

videonun sonunda müzik ile ilgili bilgi var..

nasa sende mi :))

kimsenin bişey değiştirdiği yok, çekilen fotoğraflar ultraviole yada özel dalga boylarında elde edilen görüntüler. Bunlara nasa sadece elementlerin rengini veriyor, atıyorum o bölgede oksijen mevcutsa mavi renklendiriliyor, her elemente özgü bir renk var.

Arkadaşlar NASA o fotoğrafları milyarlarca km uzaklardan alıyor aslında gerçektende renkli ancak ışık o mesafelerden bozularak geliyor alınan görüntülerin spectrum analizleri yapılıyor bu çok gelişmiş bilgisayarlarla yapılan oldukça karmaşık bir işlem ve bu analizler sonucunda resimler renklendiriliyor. O gördüğümüz resimlerin hepsi gerçek renkleridir..

ordaki renklerdirmeyi değiştirmeyi kafasına göre yapmıyor ordaki yıldızlar maddelerin gerçek rengini hesaplayıp ona göre renklendiriyor yoksa şöyle daha güzel böyle daha iyi diye değil

arkadaş herkes uzman olmuş haberimiz yok sanki nasada çalışıyor hepsi :) gerçek renginin öyle olduğunu nereden biliyorsunuz sanki gördüler =) nasadakiler bile görmedi boyuyorlar işte

@12 Nisan 2013 15:32 adamlar her elemet için renkler kullanıyor ki buda uzun araştırmalar sonucu bulunuyor öyle rastgele boyamıyorlar

insan gözü kızıl ötesi ışınları algılayamadığı için bizim görebileceğimiz bir hale getiriyorlar işte. biz çok ince bir aralıktaki dalga boylunu görebiliyoruz sadece. kendimizi de bir şey sanıyoruz:)

Sen de yorum yaz