Oynat Nokia, Lumia 920 videosunda hile yapmış Nokia, Lumia 920 videosunda ortaya çıkan bu "detay" nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı!

Nokia, Lumia 920 videosunda hile yapmış

Nokia, Lumia 920 videosunda ortaya çıkan bu "detay" nedeniyle özür dilemek zorunda kaldı!

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

hile neymiş peki buradaki

@06 Eylül 2012 15:01 nokia ile çekildi denilen video kamera ile çekilmiş. arabanın camına yansıyor.

hile ne ? nerde ne var

hahaha.. bariz belli oluyor.. oıs on da steadyshoot açık oıs off ta kapalı çekmişler.. aklını sevsinler nokia :D bu arada aklıma ne geldi.. sony telefonlarına slt kameralarındaki steadyshoot u entegre etsin..

48. sn de gölgeden dslr cihaz gözüküyor sanki :)))

evet neymiş bu hile

videonun 27. saniyesinde çok bariz belli oluyor orada aslında lumia 920 değil bir kamera ile çekiyorlar!!!

videonun 27. saniyesinde çok bariz belli oluyor orada aslında lumia 920 değil bir kamera ile çekiyorlar!!!

26 dan 27. saniyeye geçerken, arkadaki paravanın camına bisikletli kızı çeken araba ve içindeki çekim yapan dahi yansıyor. Hatta arabanın rengi bile belli beyaz-kırmızı.

00:27 saniyede durdurun karavanın camındaki yansımadan bakın

27 saniyede pause ederseni arkadaki karavanın camında ki yansımada normal kamerayı görebilirsiniz.

sanırım bazıları video nun biraz daha sade ve gerçeğe yakın çekilmesine kanıp bunun bir REKLAM Filmi olduğunu anlayamamış. Nokia biraz daha abartılı özellikler ve görüntüler içeren bir Reklam Filmi yapsaydı hergün etrafta gördüklerimizden farkı olmayacaktı ve kimse de ses çıkarmayacaktı(yani en azından ben öyle tahmin ediyorum)

Başka bir isteğin var mı ? Sen nasıl istersen öyle üretsinler : ''hahaha.. bariz belli oluyor.. oıs on da steadyshoot açık oıs off ta kapalı çekmişler.. aklını sevsinler nokia :D bu arada aklıma ne geldi.. sony telefonlarına slt kameralarındaki steadyshoot u entegre etsin..''

arkadaşlar alan derinliğinden bu görselin dslr bir kamera ile görüntülendiği apaçık ortada

haydi bakalım şimdi de nokia ya kötü demeye devam edin :D

arkadaşlar size bilgi çekim esnasında telefon güneşe doğru çevirdiğiniz zaman kararıyosa telefondur kararmıyosa gerçek kameradır ordan anlayın

farkındaysanız bisikletle geçerlerken güneş vuruyo kameraya eğer telefonla çekilseydi o çekim güneşin önünden geçerken kapkara olurdu telefonlarla güneşi çektiğiniz zaman o kısım kapkara oluyo deneyin gerçek kamerayla çekilmiş onu başaramıyolar telefonda ne biçim dünyanın en iyi merceği bu

27. saniyediki arka camdaki yansımaya dikkat ! bi arkadaştan alıntı. iyi yakalamışlar helal olsun.

bu güzel kızıda hileye ortak etmişler yazık...

ben nokiacıyımdır fakat burada telefonu deilde sanki OIS ne demek onu öğretir gibi olmuş. yerlerinde olsam gerçekten bütün reklamı lumia 920 ile çeker gerçekte ne kadar iyi kamerası var onu gösterirdim :)

sanki diğer telefonlar bu özelliği kullanabiliyorda. Ağzımı bozdurmayın şimdi özellik entegre edildiğinde ne diyeceksiniz? Uzaylılar geldide çektimi? Zaten özür açıklaması yapılmış.

orda bikere güneş vuruyo kameraya anında bisikletle çektikleri güneşin olduğu yer kararırdı nokıa papazı bulurdu dslr kararma yapmıyo güneşi çeker mercek büyük

48. saniyedeki hölgeye bakın hiçte adama benzemiyor sanki kamera monte edilmiş hibi :)

özür açıklaması yapılmışmış. Kimse anlamasa yedirecekler. Nokia'nın ne kadar vahim bir durumda olduğu belli. Yazık... İnsanları salak yerine koyuyorlar resmen.

@18 Eyl 2012 18:49 arkadaşım, al eline bir lumia dene, bu reklam filmi hile yapılması normal, aynı sonucu veriyor mu vermiyor mu cihazı alıp deneme çekimi yapacaksın.

Nokia bence şu an piyasada olan ve galaxy s4 gelene kadarki en iyi telefonu yapmış aslında diğer akıllı telefon üreticilerinin de ekleyebileceği ama eklemediği özellikleri eklemiş iphone 5 in bugün nokianın 6 sene önce telefonlarında yapabildiği panaromik çekim özelliğini gösterip hava atması hata sayılmıyorsa bu da hata değildir.

Sen de yorum yaz

 

Turhost