Oynat XP Mode Böyle çalışıyor Windows 7'nin son bombası XP Mode nasıl çalışıyor? Sorunun cevabı videomuzda...

XP Mode Böyle çalışıyor

Windows 7'nin son bombası XP Mode nasıl çalışıyor? Sorunun cevabı videomuzda...

Basitçe Windows 7 XP Mode işletmelerin yazılımlarını değiştirene kadar bir can simidi olacak gibi görünüyor. Detayları videomuzda bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Sonlardaki kadının "PC" galiba yine "MAC" (MacbookPRO)

Her gördüğün sakallıyı baban sanma =)

Güzel bir sisteme benziyor windows7 umarım vista da olduğu gibi bizleri ve bill gates i hayal kırıklığına ugratmaz :)

yha bn bişi anlamadım :s:s:sP

nedemek istiyo burda ya hiçi bişi anlamdım

----Videoda denilenlerin kisa aciklamasi ------

Kisaca burda dedigi size aciklayim eger bilgisayariniz vt teklonojini destekliyorsa olur diyor ama olmazsa olmaz mi soylemiyor
neyse burda anlattigi sanal makina olacagi yani windows 7'de xp mode virtual pc(sanal pc VMware Workstation gibi) bunu kullanarak xp windows calistirilabilecek ve butun applicationlar windows 7 icinde calisacak bu nedemek oluyor winwdows 7 kullananlar windows xp donus yapmadan windows 7 silmeden icinde sanal makinadan windows xp kullanabilecek kullanicalar bunu kullanilirken daha guvenli sekikde kullanacak hicbir sorun olmayacakmis

PC de ayrı sanal bir XP çalıştırmaktan çok farklı birşey değil. vmware, virtualbox vs. sanal işletim sistemi kurulabilen her programla da yapılabilir. Durum böyle olunca gerçek XP kurup çalıştırdığın haline göre çok da performanslı olmayacak, bunun için baya bir ram de ayırmak gerekecek gibi duruyor. Hele ki oyun oynamayı düşünen varsa unutsun :))

SAdece enterprise ultimate versiyonunda varmış cogumuz göremeyecegiz zaten

Bence Microsoft Windowsla ilgili yeni versiyonlar çıkardıkca sürekli eski versiyonları aratıyor kullanıcıya, buda aynı format üzerinde sürekli bir devinim halinde olduğunu gösteriyor. Artık gerçek anlamda windows dışında onu çağrıştırmayacak çok daha farklı bir program yapmalı aksi halde xp den sonrası pek bir değer ifade etmiyor. Ben vista kullanıyorum fakat ms7 geçmeyi düşünmüyorum.

Burda bence anlatmak istediği windows 7 ile uyumlu olmayan proğramları xp modunda çaıştırabilecek. yani xp de çalışan bütün proğramlar oyunlar windows 7 de de çalışacak ben ce ile :))

Virtual PC uzerinde XP programlarini calistirabilecekmisiz. Windows 7 32 bit versiyonunu kurdunuz, yaw 32 bit degil mi isletim sistemi? Ne gerek var habire bu kadar degisiklige, her yeni Windows versiyonunda eski programlari calistirmak zulum mu olacak? Bunlar hep para kazanma taktikleri. Windows Xp kullanmaya devam edin, cani cikana kadar. Zaten 5 sene sonra 64 bit isletim sistemleri standart olacak, o zaman da 32 bit yazilim kullanmanin anlami kalmayacak, o zaman gecersiniz yeni Windows a, artik Windows 8 mi olur, Linux mu olur, sizin karariniz. Windows 7 bir kandirmacadan baska birsey degil...

civ civ bunlar virtual pc ile xp çalıştırıcaz sonrada onunla gidip xp sürümü programları çalıştırıcaz budur..
32 bit işletim sisteminden 64 bit e geçmiş birisi olarak sorarım buradan Program Files (x86) nın anlamı nedir ?? 64 bit işletim sistemi 64 bit işlemci anakart vs al sen git bi ton para ver onlara ama programların desteklemesin windows ta onları emüle etsin aha budur anlamı. tırt artık birilerinin çıkıp yeni bşeyler yapması gerekli aynı zmanda son kullanıcıyada hitap eden bişeyler.. linux gibi open sourse ettik aleti deyipte yazılımcı oda php yazan tiplerin işine yarar bi işletim sistemi yapmanın bi anlamı yok..

peki arkadaşlar benim ati radeon 7200 ekran kartımı win7 tanımadı forumda bir arkadaşım 7500 den ötesine destek vermiycek diyor atinin yada driver sorunu yaşayan biri bunu kullanarak oyun film gibi bişeler seyredermi çünkü standart vga olarak görüyor ve çözünürlük iyi ama videoda donuyor ekran görüntüsü cok kötü driver da bu şekilde yükleyemezmi

Burada anlatılmak istenen kısaca şu; Microsoft olarak biz yine bi haltı beceremedik ama sizin cebinizdeki paraya da ihtiyacımız var; win7'yi satın alın ama içinde sanal makina yardımıyla WinXp kullanın - zaten başka türlü winxp programlarını çalıştıramazsınız, eee bi de win7 için yazılmış programlar hazır değil- böyleliklen win7'nin kazığını yemiş olursunuz.
İnsanlar sürekli eleştiriyor Windows programları Linux'te çalışıyor mu diye? Yav kardeşim windows programları henüz daha windows üzerinde doğru düzgün çalışmıyor, bari bu konuda linux kullananlara çamur atmayın. İF

windows 7 RC2 build 7201 test ediyorum şu ana kadar eski yeni olan birsürü program denedim kesinlikle hiçbir uyumsuzluğa neden olacak bir bulguya rastlamadım.....

windows 7 rtm ile çok şeyler olacağı kanısındayım driver program uyumsuzluğu adı altında hiç bir sorununuz kalmayacaktır merak etmeyin

ziyaretci olmasan sana bir şeyler yazacaktım ama neyse .Kardeşim sen windows 7 ile xp mode arasında yorum yapmışsın daha iyisini yapacaksın sonra yorum yazacaksın yada adam gibi yorum yazacaksın.sende adamların yazdığı program türünden bir tanesini yaz yok program uyumsuzluğu bilmem ne .Adam kullanıcların sorunlarını güncelleme yapmadan kullanıcı raporları bilgisayarlarda oluşup yazılımcılara gönderilmeden adamlar müneccimmi senin yaşadığın problemleri bilsinler.düzgün çalışması için herşeyin sürekli güncellemeler yapılıyor.okuyup o beyninde yorum yapamıyorsun sanırım.bak orada 170 milyon sadece 2009 satış bekleniyor.en kötü rakam bu bu kadar kullanıcının sorununu çözmek kolaymı.sen daha bir işe gittiğinde iki serverla karşılaştınmı şoke oluyorsun daha bizde sistem ler bu kadar gelişmediği için adamlar milyonlarca isteğe cevep vermeye çalışıyorlar.
Bir tane arkadaşımda yazmış 32 bit değilmi xp kullanın ya arkadaşlar yazılarını okurken gülüyorum ben bildğim konu hakkında yorum yapar konuşurum tartışırım siz bilmediğiniz bir konu hakkında nasıl yorum yazabiliyorsun.sen bir defa bana x86 ile x64 arasındaki farkı söle yok 64 bit standart olacak bu dünyada eski hiçbir zman bitmeyecek ve standartlaşmayacaktır.tüm kullnıcıların ayrı istekleri var x86 yeri ayrıdır x64 yeri ayrıdır adamlar gerizekalımı hem x86 program yazıyorlar hemde x64'e.vaktim olsa sayfalarca size notlar yazardım ama yazmıyorum.çünki her bir kelimede dahada kırıcı oluyorum.amacım kimseyi kırmak değildir sadece gerçekten bir konu hakkında doğru yanıltıcı bilgi vermemk adına yorum yazalım.
saygılarımla ,
Badday

Badday microsoft türkiye çalışanı galiba konusmalara bakılırsa

ben de windows7 7100 kullanıyorum su cıkısla harika dahada güzel olacagına inanıyorum ama sartlarıda pc parcaların iyi olacak

Sayın badday a;

Kardeş sen arkadaşa "daha iyisini yapacaksın sonra yorum yazacaksın" demişsin.
Kendi bakış açından haklı olabilirsin belki fakat benim gibi müşteri bakış açısıyla baksaydın heralde seninde yorumun farklı olurdu.

Şöyleki: Ben müşteriyim bedava kullanmıyorum.Para ödeyerek Alıp kullanmaya çalıştığım bir malın sağlıklı çalışmasını istemek hakkım.

Evet ben yazılımcı değilim,yazılımdanda hiç anlamam.
Bu benim müşteri olarak yorum yapma hakkımı elimdenmi almış oluyor?

Peki sen nasıl yorum yapabiliyorsun sen daha iyisini yapabiliyormusun?

Elbette vatandaş kullandığı malı gerektiği şekilde eleştirecek.

Microsoft daha XP yi bile rayına oturtamamışken,Vistayı piyasaya sürdü.Çoluk çocuğumuza XP tarih oluyor yeni sistem vista alalım dedik aldık.Almaz olaydık.
Daha vista emeklemekteyken birde windows 7 yi piyasaya sürüyor.Peki benim aldığım vista ne olacak?Yani o kadar parayı çöpemi attım.Benim maaşımdan daha pahalı bir ürüne para ödeyip daha bir yıl bile olmadan aldığın mal tarih oldu.Sen yenisini al der gibi windows 7 yi piyasaya süren microsoft eleştirilmezde ne yapılır?

Madem microsoft çalışanısın,bende müşteriyim.Sorunlarımıza çare bul.Malının daha yeni sürdüğün modelini stabil çalışır hale getirmeden,yeni ürün sürme piyasaya.

Ha dersenki "Vista hatalı bir temele sahip o temelle olmuyor o nedenle yeni ürünü yeni temelle toptan değiştirdik".O zamanda eski işe yaramayan hatalı temelli malını yeni hatasız tememlli malınla ücretsiz değiştirmek durumunda olursun.

Bende yazılımdan anlamam.Ama eleştiriyorum.Çünkü para ödedim para.
Şimdide kendimi kandırılmış hissediyorum.

Yazılımdan anlamayan eleştirmiyecekmiş.Mantıkmı bu?
Sen çokmu anlıyorsun?Anlıyorsunda bu güne kadar icat ettiğin sistemlerden bizimmi haberimiz yok ?

Siz önce Xp nin tam stabil çalışmasını sağlayın sonra yeni yeni sistemleri bize satmak için reklam edersiniz.Benim XP ye updateden verdiğiniz yamaları, yamaya yamaya 10 GB tı geçti.Artık yamalarınızı yamamaz oldum.Sizin yamalardan bilgisayarım yerinden kalkamaz oldu.

Madem sen çok usta yazılımcısın bütün yamaları kaldır tek bir yama yap hem XP hiç değilse 6 gb ta düşsün,hemde daha stabil olsun.Tabi bunuda benim gibi müşterilere updateden sağlamalısın.

Hadi kardeşim hadi yoluna ben iki sefer microsoftun kazığını yedim üçüncüyü yemem artık.İyi kötü alışırım pardusa.(saçma sapan isimlendirmeleri olmasa zaten çoktan geçerdim pardusa)

Hadi kardeşim yoluna benim reklama karnım tok.

Sayın badday'a diye başlayan arkadaşa:
Vista,SP2 ile adam olmuştur.

Adam olsa ne kıymeti kaldı beyefendi windows 7 den sonra belliki microsoft vistayı da üvey evlat yapacak.Boşuna boşuna habire yeni sistem satın alacağız.Artık eminim bu Windows 7 den hemen sonra başka bişeyi piyasaya sürer.Hatta çoktan onun hazırlıklarına başlamıştır bile.Ben microsoftun sistemlerine yetişmiye çalışmıyacağım artık Pardusa alışmıya çalışacağım.
Microsofttan yediğim kazık yeter.

Aslında @Badday adlı arkadaş bir noktada haklı o da bu denli büyük yazılımların kolay kolay yazmanın imkansız olduğu. Hobi amaçlı resimleri sıkıştıran yazılım yazayım dedim açıkçası şunu diyebilirim ki yazılım yazdıktan sonra insanın piskolojisi acaip derecede değişiyor. Olur olmadık şeylere insanın kafası takılıyor.(Yazılımdaki değişkenin adı x_vector de niye x_vect değil gibi) Hadi bundan vazgeçtim belki bu sorun bir şekilde çözülür mesela çarşıda iki tur atarsın kafan dağılır yada televizyon izlersin müzik dinlersin vb. yazılımı yazarken çok saçma bir bellek hatası yüzünden sayfalarca kodu tekrar tekrar analiz edip düzeltmeniz gerekiyor. Kodları öyle yazacaksınız ki hem hızlı olacak hemde stabil.

Microsoft bence büyük bir firma bir tane yazılımcıları yok ki bin tane var belki. Kullanıcılar şikayetçilerde boş yere şikayet etmiyorlar herhalde. Onların şikayetlerini dinlemek lazım ve en kısa zamanda microsoft; yazılımcı ordusuyla sorunu çözmesi lazım haklımıyım haksızmıyım? Kullanıcılar en az 200 TL'sini yatırıyor. Microsoft; yazılım satarak elde ettiği gelirle rahatlıkla maliyeti karşılayabilir bence. Microsoft'un iyi bir işletim sistemi çıkaramaması çok garip bir durum.

Yalnız bu arada @Badday arkadaşım x86 ile x64 arasındaki farkı biliyormusun diye soruyorsan; işlemci tasarımına merak sardığımdan nerdeyse bu komut setlerini hatip ettim diyebilirim.(Meraklı olunca bu ne şu ne derken x86,x87,x64 gibi komut setlerini öğrenebiliyorsunuz) Hatta inşallah yakında bu komutları çalıştırabilen mantık devresi tasarlıyabilecek noktaya geleceğim. Kolay olanlarını tasarladım bile.(Belki çok kolay olabilir ama bir yerden başlamak gerek değilmi :) )

XP modu kullanmadim ama kesinlikle asiri sistem ihtiyaci vardir diye dusunuyorum, kurup bakacagim. Kullandigim bir uygulama XP sistem ve 2 gb ram istiyor. Win7 makinemde de 2 gb ram var, deneme icin kurmustum. Gercekten de gorsel arabirimin daha iyi olmasina karsin daha hizli ve stabil. Fakaaaaaat... Bizim yazilim calismadi tabii, calismasini da beklemiyordum zaten. Ozelliklerden XP SP2 uyumlu calistir dedim. Yazilimi calistirmayi denedigimde bana sisteminizde yalniz 1 gb ram mevcut, ram bellek ekleyip tekrar deneyin mesaji verince dumur oldum tabii. Bizim ram in yarisi uyumluluk ugruna ucup gitti. Daha dusuk sistem ihtiyaci olan programlarda sorun cikmaz belki ama biraz hassas ve tabii fazla sistem ihtiyaci olan uygulamalarla calismaniz gerekiyorsa elinizdeki sisitemi XP'de tutun. Win7 filan gibi seyler icin henuz erken. Yazilimcilardan destegi tam gelmedigi surece gecmeye gerek yok.

hepsi para tuzagı, ms dos kullan bak keyfine :)

sanki yeni bişeymiş gibi VMware ile yıllardır kullanıyorum ben hatta 4 sistem aynı anda okeyde puan yapmak için :D yanlız Ram yüksek olması lazım

Arkadaslar hemen hemen tüm sürümlerde herkes ayni seyden bahsediyor kaziklandik diye.Fakat söyel bir durum var neden Bu windows 7 olsun yada xp olsun satin almadan önce ihtiyaclarimizi karsilayip karsilayamacagini arastirmiyoruz.Ben su an Windows 7 kullaniyorum ve cok da memnunum.Ben bilgisayar progrmacisiyim.Bence bu isi basarmislar sonunda.Elbise biel alirken insan önce bedenien olup olmadigini bakmiyoırmu.Su anda piyasa 100 lerce isletim sistemi var Windows 7 almak zorunda degilsiniz ki.Ben nerdeyse 1 aydir Xp mode icin arastirma yapiyorum acaba benim isime yararmi diye.Yaramazsa kurmayacam.Bir dusunun kurup silmesi sadece 2 saatimi alir ama ben 1 aydir arastiryorum kurup kurmamak icin sizce salakmiyimki bunu yapiyorum.Bir düsünün isterseniz.Herlkese kolay gelsin...

boşuna xp demeyin xp devride bitiyor artık.güncellenmeyecek artık dedem gibi bastonu elinizde okey oynarsınız ancak

denedim işe yarıyo ama bu benim işime yarıyo diye sizin işinizede yarayacak diye bişi yok programın kurulumu basit tıkla çalıştır türünde masaüstünde ayrı bir pencere acılıp xp yi gösteriyor

xp dunya genelınde guncellemesı bulunmamaktadır sadece turkıyede 2013 kadar guncelleme yayınlanacak ve ondan sonrası yok zaten win 8 geldi

Sen de yorum yaz