Facebook'ta En Popüler Uygulamalar

Facebook'u diğerlerinden ayırt eden özelliği uygulamaları. En popülerlerini sizin için derledik...

facebook apps, facebook uygulamaları
Son zamanların en çok ilgi çeken sosyal ağı olan Facebook, ülkemizde de yaygın bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz aylarda Microsoft'un Facebook'a gösterdiği ilgi nedeni ile medyada da geniş yer alan Facebook, kullanıcı sayısını tüm dünyada hızla arttırıyor.

Sosyal ağ aslında çok da yeni bir kavram olmamasına rağmen Facebook, getirdiği dinamizm ile kullanıcılarının tekrar tekrar siteye girmelerini ve uzunca bir süre bilgisayarlarının başında kalmasını sağlıyor.

Facebook, bu kadar hareketli bir yapıda olmasını kuşkusuz sunduğu özelliklere borçlu. Belli ağlara üye olmanın haricinde kullanıcıların arkadaşlarının farklı faaliyetlerinden haberdar olabilmesi, çeşitli ilgi gruplarına girebilmesi, fotoğraf ve video paylaşabilmesi gibi genel sosyal ağlarda bulunan özellikler, Facebook'da da bulunuyor.

Facebook'u diğer sosyal ağlardan ayırt eden en büyük özelliği ise kullanıcıların profillerine ücretsiz olarak ekleyebildikleri uygulamalar. Bu uygulamalar çoğunluğu Facebook'un haricindeki yazılım geliştiriciler tarafından hazırlanan, belli işlevleri olan ufak web yazılımları. Bu uygulamaların kullanıcıların arkadaşları ile etkileşime geçebilmeleri, profillere eklenebilmeleri ve Facebook ile bütünleşmiş çalışabilmesi, bu uygulamalara farklı bir boyut kazandırıyor.

Bugünlerde Facebook'da en çok ilgi çeken uygulamalardan bazılarını sizin için inceledik. Bu uygulamaların kısa tanıtımlarını ve yorumlarımızı aşağıda bulabilirsiniz. Eğer siz de bu uygulamaları Facebook profiline eklemek isterseniz, altlarındaki bağlantılara tıklamanız yeterli olacaktır.

CHIP Online da Facebook'ta
Tabii ki siz siz olun Facebook CHIP Online uygulamasını yüklememezlik etmeyin. Şimdiye kadar 3000 kişiden fazla kullanıcı bu uygulamayı profillerine ekledi ve en son teknoloji haberlerini anında izliyorlar!

Facebook CHIP Online Uygulamasını yüklemek için tıklayın

Tolga Orhon
CHIP Online
DEVAMI:Movies ve iLike
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • sabundan meyveler uygulaması da çok şirin, acayip tuttu

  Ziyaretçi
  25 Tem 2011 01:35

 • gzlmıs

  Ziyaretçi
  15 Eyl 2009 15:27

 • ark benim face eski surum yeni surume nasıl geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  Ziyaretçi
  06 Eyl 2009 22:27

 • yha face bookuma wideo yukluemek istıorum ama nasıl yuklucemı bılmıorum yardımcı
  olan lokmu

  Ziyaretçi
  28 Ağu 2009 13:36

 • sayfama video larım görünsün diye kutucuk nasıl koycam yardımcı olurmusunuz

  Ziyaretçi
  08 Tem 2009 23:42

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya'yı değiştiren kare!Bu fotoğrafı herkes Web'in ilk fotoğrafı sanıyor. Ama arkasındaki hikaye, aslında çok daha farklı!

Sony, Vita'yı nasıl kurtarır?Sony'nin, bir türlü istenen başarıyı yakalayamayan PlayStation Vita'sı için halen umut var mı?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar