Çinlilerden iPad taklidi inanılmaz iki cep!

1 / 6

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Rahmetli Sakıp ağa nın meşhur ,sözü ,bağıra, bağıra söylerdi KALİTE,KALİTE.

odun gibi resmen

Birşeyleri öğrenmek, taklit ile başlar. Acaba biz millet olarak elektronikte ne gibi yenilik veya bir ürün icat ettik ki. Yada hangi telefonun taklidini yaptık ??

Cinlileri küçümsememek lazım. Onlarda öğrenyorlar ;) Bizler hala yerimizde sayıyoruz...

japonlar avrupanın vidalarını kopyalamayla teknolojiye başladılar

@05 Mar 2011 14:37 Çook yanlış hemde Çoook yanlış düşünüyorsun.Bilakis tam tersi.Avrupalılar Japonları taklit etmiştir.Niye mi? Şu masalı değil hikayeyi oku.2. Dünya savaşı sırasında Almanlar Japonlara saç kılından daha ince iğne yapıp göndermişler ve demişler ki Biz teknolojide işte bu kadar ilerledik demişler.Japonlar ne yapmış? Aynı iğneyi alıp içine dikkat içine yiv set çekip Geri göndermişler.Ve onlar da demişler ki. (Alaylı 1 şekilde) Ne yapalım bizde teknolojide ancak bu kadar ilerledik demişler.Şimdi söyle Kim kimi kopyalamış? Selamlar.

çinliler taklit etmek yerine japonlar gibi kendi teknolojilerini üretseydi şu anda bilişim sektörü tamamen ayaklarının altında olurdu. Ne bileyim mesela bi Adobe Photoshop 1000$ değil de bi benzeri 100$ olabilirdi. Ne de olsa Çin Malı! Şimdi GIMP var diyeceksiniz doğru ama başka program mı yok? Daha bir sürü seçenek var yeter ki adamlar düzgün yapsın, çoğu açık kaynak alternatifler malesef GIMP kadar iyi olmuyor ama şunu da unutmamak lazım ki sonuçta kuzey avrupalılar bu Linux sayesinde bayağı kâra geçiyor...

Sen de yorum yaz