Microsoft tarihinin en önemli 10'u...Bill Gates ve Microsoft

1 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

öyle veya böyle. Bilgisayar kullanan herkesin hergün gördügü ya da söyledigi tek yazılım şirketi microsofttur. Gerisi ise onun başarısını çekemeyen kişilerin birşeyler yapma çabasından ibarettir...
bundan 10 yıl önce tekti şu an da tek ve bundan 10 yıl sonra da tek olacak. ,Microsoft, 10 yıldan sonrasını bilemiycem :)) ufkum o kadar geniş degil :D

Gates dünyanın en zengin üçüncü insanıdır.Eskidendi birinci olduğu zamanlar...

Neden hızla gelişen özgür yazılım dünyasına katkıda yada destek bulunmak çabasında değilde tekel firmaların avukatlığını yapıyorsunuz. Microsoft kocaman bir dev olabilir. Ama Hızla gelişen bu (linux) özgür yazılım ve açık kaynak lı programlar ile ezilmeye mahkum er yada geç.

microsoft rulez!

Daha iyisi çıkıncaya dek...1 numara

o değil de biraz kaya çilingiroğlu'nu anımsatmıyor mu bill abi?

bundan 10 yıl önce ms tek olabilir şuanda tek olabilir ama bundan 10 yıl sonra tek olmayacak.bundan emin olun..teknoloji çok hızlı ilerliyor ve dünyada söz sahibi olan tek bir yazılım şirketi 10 yıl sonra olmayacak.belki 2 belki 3 belkide daha fazla.

bencede kaya çilingir oğluna oğluna çok Benziyo:))

windows altında çalışan programlar oyun vs. nezaman başka bir sistemde sorunsuz çalışmaya başlar oz aman tekel olmaktan çıkar iş. Ama o zamana kadar microsoft 1 numara..

Sen de yorum yaz

Bill Gates ve Microsoft

Microsoft'un kurucu ortaklığıyla yazılım dünyasında adını duyurmayı başlayan Gates, aynı zamanda dünyanın en zengin insanı olma unvanını da taşıyor. Onun önderliğinde geliştirilen Windows işletim sistemi serisi de bugün 25. yaşına ulaşmış bulunuyor. Zengin olmadan önce Seattle'da Lakeside School'da öğrenimini sürdüren Gates, o yıllarda arkadaşı Paul Allen ile birlikte daktilo başında program yazmakla uğraşıyordu. 1975 yılında Harvard Üniversitesi'nde öğrencilik hayatını sürdüren Gates ve Allen, kendi programlama dilleri olan BASIC ve MITS'i geliştirdiler. Aradan geçen yılların ardından Micro-Soft adını verdikleri bir ortaklık kuran ikili, daha sonraki yıl da şirketlerinin ismini Microsoft olarak tescil ettirdi.