Zorin OS: İster Windows 7, ister XP gibi LinuxZorin OS

1 / 11

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

türkçe dil desteği var mı? acaba, olsaydı deneyebilirdim.

*.exe uygulaması çalışır mı bunda?Deneyen var mı?

@13 Tem 2013 14:32 tabiki çalışmaz, tabi wine gibi bir uygulama yüklenmediği sürece. sadece görüntü olarak windows gibi, işleyiş tamamen linux

@13 Tem 2013 14:32 çalışır. bakın vine var.

@13 Tem 2013 14:32 wine sayesinde çalışır :)

@13 Tem 2013 14:32 .exe uygulaması çalışır ama nasıl çalışır kötü çalışır. Ayrıyetten tüm .exe dosyaları çalışacak diye bir şey de yok. Çalışmaya bilir de. Ayrıca her .exe dosyası Linux te işlev görmez. CCleaner uygulaması windowsa göre yapılmıştır. Gidip Linuxe kurarsan hadi kurulsa bile bir işe yaramaz. Ama wine nın desteklediği programları 95% çalıştırır.

pardusu kullanın exe desteği var

keşke pardusa devlet desteği devam etseydi

TR dil seceneği varmı acaba

%98 Türkçe ( widows gibi), çok kararlı, ücretsiz, kolay , kullanışlı, desteği ve güncellemesi bol, Virüs geçirmez, popüler bir dağıtımdır. ben 4 senedir bu işlerle uğraşırım ve windowsu kullanmayı bile doğru dürüst bilmeyen arkadaşlarımın cihazlarına da kurdum , onlar bile hiç zorluk çekmedi , hatta çoğu hiç windowsun yüzünü açmadıklarını söylüyorlar artık. Ama kurmadan önce kurulum videolarını veya Türkçe resimli anlatımlarına bir göz atın. Ayrıca kurduktan sonra ise popüler linux forumlarında en az bir tanesine üye olun. Para pul istemiyorlar. çok faydasını görürsünüz. Özellikle windowsunuza virüs girince veya çökünce.

@10 Eki 2013 12:16 Steam çalıştırıyor mu?

@04 Kas 2013 18:55 Evet, steam linux sistemlerine destek veriyor. Fakat eğer oyuncu iseniz windowstan şaşmayın. Ama illa ki linux kullanacağım diyorsanız SteamOS'u beklemenizde yarar var.

ZorinOS geçen yıl Pentium III bilgisayarda kullanmıştım ve çok beğenmiştim. Eski bilgisayara can vermişti.

Türkçe desteği var. Ama önce ingilizce kurup, dil ayarlarından Türkçeyi yüklemeniz gerekiyor. Ubuntuyu kullananlar rahatlıkla Türkçe yapabilir.

zorin xp kurulu bilgisayarın c/ klosörüne yüklersek d/klosöründekiler silinirmi bilen varsa ve yazarsa sevinirim

Sen de yorum yaz

Zorin OS

Windows 7 görünümü