100GB'lık Blu-ray disk piyasaya sürülüyor

Yakında satışa sunulacak olan bu Blu-ray disk, içine bakın kaç GB'lık veriyi sığdırabiliyor!

100GB'lık Blu-ray disk piyasaya sürülüyor

Verbatim'in BDA (Blu-ray Disc Association) onaylı ve yüksek kapasiteli yeniden yazılabilir Blu-ray Diskleri kullanıcıların yüksek çözünürlükte fotoğraf, müzik veya HD video dosyalarını 4x yazma hızı ile yedeklemelerine olanak veriyor. 100GB depolama alanına sahip BDXL diskler yaklaşık olarak 40.000'den fazla fotoğraf, 20.000'i aşkın şarkı ve 8 saatin üzerinde HD video depolayabiliyor.

Blu-ray Diskler DVD ve CD ortamlarına göre çok daha fazla depolama kapasitesi sunduğundan, büyük hacimli verileri kaydetmek için çok daha az disk gerekiyor. Standart Blu-ray Diskler tek katmanlı disk için 25 GB kapasiteye, çift katmanlı disk için ise 50 GB kapasiteye sahipken, Verbatim'in BDXL diskinde 100 GB depo kapasitesi sunan üçüncü bir katman bulunuyor. Diskler, çiziklere karşı koruma sağlayan sert kaplamalı özel bir yüzeye sahip.

Verbatim'in BDXL 100GB'lık Blu-ray Diskleri Ekim ayında tüm Avrupa'da 45€ fiyatla satışa sunuluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

4x hızla da bikaç gün içerisinde yazım işlemi yapar artık. Gereksiz boyut.

80 gb hardiskimden büyük ama 100 gb ı 4x yazma hızı ile 1 yılda cd ye kopyalarsın

Bu iş yatar, usb bellekler harici hdd ler var iken gereksiz... 3D full HD bir filmi sığıdırabilecek kadar olsun yeter ki, şü anda öyleleri mevcüt...Teknolojji israfı !!!

@REdbLACKI film ya da oyun satın alırken harddisk üzerinde satın almak istemezsin herhalde.

bilgisayarın hızına bakar o blurayler saniyede (12x) 450 megabyte kadar veri okuyabiliyor.. cdlerde 1x 36mb hesaplanırken onlarda 54 mb hesaplanıyor.. yüksek hızlı işlem yapabilen hdd yerine ssd vs (saniyede okuma yazma hızı 500 mb dan yüksek olan bir bilgisayar 350 tl lik bir ssd disk ten bahsediyorum) kullanan bir sistemde 100 gb ı 15 dakikada yazıyor..

ps3 için gayet iyi olmuş yeni cıkan oyunlar hayli yüksek veri bulundurmaya başladı 36 gb ps3 max payne bu 2 sene sonra 60 gbleri bulacak yeni oyunlarda

@19 Eki 2012 22:15 PS3'deki discler zaten 125 gb a kadar gidebiliyor. Bunlar içi boş discler. PS3'de oyunlar her zaman tek disc olacak.

Disk değil Disc. Eğer Disk derseniz HDD olur. Compact Disc, Hard Driver Disk işte arasındaki fark.

4x in yavaş olduğunu söyleyenler artık burayla olan ilişkinizi gözden geçirin. 4x hızı disk yüzeyi ile ilgilidir bu yüzden "x" ile fade edilir. 100 GB için 4x gayet iyi bir değer :)

off bee tam arşivlik olmuş :)

o parayı vereceğine HDD al daha iyi

4x hızı disk yüzeyi ile ilgilidir bu yüzden "x" ile fade edilir ________________________________________________________________________ birazdaha açıklasana şunu

Disk değil cd demek daha mantıklı. Blu-ray cd denilebilir.

500gb harddisk alırım daha iyi

ben blu ray yazıcı alacaktım vazgeçtim cd si pahalı yerine 2 tb wd taşınabilir hard disk aldım ilerleyen zamanda inş. ürün gelişip fiyatlar düşerse duruma göre bakar alırız

Sen de yorum yaz