17 milyon TL'ye satılan oyuncak, rekorun yeni sahibi oldu

Kenner markalı bir Star Wars figürü olan roket fırlatabilen Boba Fett, Heritage Auctions'ın gerçekleştirdiği bir açık artırmada tam 525.000 dolara satıldı ve yeni rekortmen olduğunu dosta düşmene ilan etti.

17 milyon TL'ye satılan oyuncak, rekorun yeni sahibi oldu

Eski bir Star Wars figürü, yapılan açık artırmada rekor bir fiyata satıldı. Oldukça nadir olduğu bildirilen Kenner markalı roket fırlatabilen Boba Fett aksiyon figürü, yakın zamanda yapılan bir müzayedede 525.000 dolar gibi dudak uçuklatan bir meblağa alıcı buldu.

Heritage Auctions'ın basın açıklamasına göre, bu fiyat, Haziran 2022'de 236.000 dolara alıcı bulan Boba Fett'in elinde tuttuğu en pahalı Star Wars aksiyon figürü rekorunu ikiye katladı. Bu son satış, 1979 dolaylarında asla piyasaya sürülmeyen figürün elle boyanmış versiyonunun günümüze ulaşan sadece iki örneğinden biri. Daha şaşırtıcı olanı ise bu figür, bir Kenner çalışanı tarafından bulunmuş ve söylenene göre çalışanların eve götürmesi için bırakılmış oyuncakların bulunduğu bir kutudan çıkmış.

Heritage ayrıca, bu minyatür Mandalorian'ın bir Barbie'yi geçerek açık artırmada satılan en değerli eski oyuncak olduğunu belirtiyor. Türünün tek örneği olan 1 karatlık elmas takılı Barbie 2010 yılında 302.000 dolara satılmıştı. Ancak Boba Fett bu rekoru yerle bir etmeyi başardı.