20 bin TL'lik televizyonları yanlışlıkla devirdi!

Hepimizin başına gelebilir: Mağazada masumca dolaşan bu adam, değeri 20 bin TL'yi bulan televizyonları iskambil kağıdı gibi böyle devirdi!

Oynat 20 bin TL'lik televizyonları yanlışlıkla devirdi! Hepimizin başına gelebilir: Mağazada masumca dolaşan bir adam, değeri 20 bin TL'yi bulan televizyonları iskambil kağıdı gibi devirdi!

Hemen "sakarlık" demeyin, çünkü hepimizin başına gelebilir. İngiltere'de elektronik mağazasında dolaşan bir müşteri, büyük ekranlı televizyonları incelerken ortalığı bir anda yıktı ve geçirdi.

Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde genç adamın, çiftler halinde duran dört televizyonun arasına girip eğildiği ve cihazlardan birine yakından baktığı görünüyor. Bu sırada adam, televizyona çarpıyor olsa gerek (bize nefes gücüyle yıkılıyor gibi göründü), arka arkaya duran iki TV'yi birden deviriyor. Ancak olay burada bitmiyor, adam telaşla ayağa kalkarken arkasındaki televizyonları da yerle bir ediyor.

Yaşananların ardından adam, ellerini gol kaçıran futbolcuları andıran biçimde kafasına götürürken, benzer bir hareketi müdürüne bu olayı nasıl açıklayacağını düşünen mağaza çalışanı da yapıyor. Daha arkada görünen bir kişi ise kafasını çevirip, yaşananlara şöyle bir baksa da, pek oralı olmuyor ve mağaza keşfini sürdürüyor.

İngiltere'deki mağaza zinciri HBH Woolacotts'un yayınladığı, YouTube üzerinde 2,5 milyon izlenmeyi geçen bu videonun sahte olduğunu iddia edenler var, ancak sahte olsa bile bizi eğlendirmeyi başardığını inkar edemiyoruz. Dahası HBH Woolacotts da yaşananları eğlenceli bulmuş görünüyor. Firma, Facebook sayfasında "bu video gösteriyor ki, internetten alışveriş yapmak daha iyidir" diyen bir kişinin gönderisine şu cevabı verdi: "Bizim web sitemizden olduğu sürece, elbette."

Devrilen ve hasar gören TV'lerin maliyetinin 5.000 sterlin (yaklaşık 19.000 TL) olduğu söyleniyor. TV'leri deviren adamın mağazaya bir ödemede bulunup bulunmayacağı bilinmiyor; ancak TV'lerin domino taşları gibi devrilecek biçimde yerleştirildiğini düşünen sanırız yalnız biz değiliz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben zaten pahalı tv görünce yaklaşmıyorum bile devrilcek diye korkuyorum.

Sanki kasıtlı yapılmış gibi görünüyor . Reklam olabilir....

Birikmiş bilincimizle alay ediyorlar. Avrupa'yı ve tüketici haklarını bilmesek vah vah adam yandı diye bizdeki yerleşik hukuksuzluğu orda da varsayacağız. Oysa tüm mağazalarda bütün eşyalar sigortalıdır kasıt olmadığı sürece isterse bakarken elinizden düşsün hiçbir ürün müşteri tarafından ödenmez. Bunu bilmeyen tüketiciyi elbette bazı art niyetli çalışanlar bir güzel söğüşler. Ben olsam dava açarım; ürünler ya bir çocuğun üstüne devrilseydi, niye sabitlemediniz? Tazminat talep ederim, yaralandım

Mağazada cihazlar sabitlenmemişse müşterinin günahı ne!

Sabitlenmemiş. Mağaza hatası. Türkiye'de olsa tht müşteriyi haklı mağazayı haksız bulur. Mağazada tv'leri sabitlettirmeyen müdürünü, müdürde çalışanlarını cezalandırır.

sahte olduğunu düşünmüyorum gayet normal akıyor herşey sabitlenmeyen tvler haricinde

Tv lerin ayakları düzgün bağlanmamış sanki. Yoksa o kadar kolay düşmesi imkansız. Hele ki öne doğru düşenler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir