2014'ün kameraları!

2014'ün en dikkat çekici dijital kameralarını ve bizlere neler sunduklarını inceledik...

2014'ün kameraları!

2014 yılında da üretici firmalar yeni kamera modelleri çıkarmaya devam ediyorlar. Kimi modeller yalnızca ufak değişikliklerle gelirken, kimi modeller ise oldukça yaratıcı şeyler deniyor. Bu sene içerisindeki kısa zamanda piyasaya çıkan kameralardan, yılın geri kalanında bizi nelerin beklediğini tahmin etmek de mümkün.

Eskiye kıyasla bu sene daha iyi teknolojiye sahip kameralar, daha ucuzlar. Sony'nin RX100 II'si gibi kompakt kameralar buna örnek olarak gösterilebilir.

Alt uç kameraların satışlarında ise cep telefonu kameralarının iyice gelişmesi sebebiyle ciddi bir düşüş var. Ama bunun kullanıcılar için iyi bir tarafı da var. Firmalar satışları arttırmak için daha önce hiç denemedikleri yaratıcı özellikler deniyorlar.

Fujifim FinePix S1

Hava şartlarına dayanıklı olan bu kamera, 50 kat yakınlaşabiliyor. 16 megapiksele sahip. Bunların yanında, keskin bir vizöre, yüksek çözünürlüklü bir dönen ekrana ve 60 FPS'de video kayıt yapabilen bir video moduna sahip.

Yurt dışı fiyatı: 450 Euro

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Fotograf makineleri hakkında pek bilginiz olmadığı a6000 e kompakt demenizden belli...

@09 Mar 2014 11:10 turknikon.com herhalde Türkiye'de Nikon hakkında var olan en iyi internet sitesidir. O sitede Nikon 7100 modeline de tasarım konusunda kompakt kelimesini kullanmış. Kompakt kelimesinin sende oluşturduğu algıyı merak ettim doğrusu.

@09 Mar 2014 15:02. Fotograf sektöründe kompakt makine denildiği zaman mercimek sensörlü ucuz lensi değişimeyen makineler kastadilir.Bahsettiğin sitede boyutu kompakt deniyor...

A6000 apsc sensor ve kompak degildir muhtesem bir makinadir Herzaman sony

Özellikleri güzel almayı düşünüyorum ama önce mobilyamı almam lazım bunun için www.evdemobilyam.com diye bir site buldum

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir