2017'nin iPhone'unda bu da olacak!

Apple, iPhone'un 10. yıldönümünde, yani önümüzdeki yıl gelecek iPhone'da, Galaxy Note 7'de de yer alan bu özelliğe sahip olabilir!

  • Cenk Atlı
2017'nin iPhone'unda bu da olacak!

Apple, iPhone konseptinin doğuşunun 10. yıldönümünü kutlayacağı 2017'de piyasaya sürülecek yeni iPhone'da çarpıcı değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili dedikodular bu yeniliklerden birinin tıpkı Samsung'un yapmaya başladığı gibi, bir iris tarayıcısı olacağı yönünde.

Nokia Lumia 950 gibi telefonlar üzerinden aslında çok daha uzun bir zamandır kullanımda olan bir özellik olsa da iris taraması yine de Samsung Galaxy Note 7 için oldukça önemli bir yenilik. Bu özelliğin aynı zamanda Galaxy S8'e de gelme ihtimalini düşünürsek, iPhone 8'in de bir iris tarayıcısına sahip olmasıyla birlikte söz konusu özelliğin artık iyice yaygınlaşacağını söyleyebiliriz.

iPhone 8'in (ya da iPhone 7s) kullanıcılarının gözlerini tarayabileceğine dair bu dedikodu ilk olarak Çinli bir medya raporunda yer aldı ve Digitimes tarafından ortaya çıkarıldı. Söz konusu haberde ayrıca "market gözlemcilerine" göre Xintec adlı bir firmanın iris tanıma yongalarının kitle üretimine başladığı ve bunlardan bazılarının 2017 model iPhone'da kullanılacağı belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

neden geriden takip ediyor?

Samsung reklamı çok iyi yaptı yenilik diye sunamaz artık. Ieye diye birşey olur heralde. Bu arada ilk bu özellik lumia 950 de çıktı geçen sene. Bu arada artık standartları apple değil samsung belirliyor. Apple yavaş yavaş bitiyor.

Dünyada ilk bizde diye tanıtırlar :D

Live Photo'da ilk Lumiada vardı, Kablosuz Şarj'da ilk lumiada vardı. İris tarayıcının adını değiştirir ilk bizde var der nasıl olsa...

İlk biz yapmadık belki ama en iyisini biz yaptık diye sunacaklar . Aksi bir ihtimal düşüemiyorum bile

Sen de yorum yaz