30 yıllık Zaman Kapsülü sonunda bulundu!

1983'te toprağa gömülen "Steve Jobs Zaman Kapsülü" sonunda oraya çıktı! İşte içindekiler...

30 yıllık Zaman Kapsülü sonunda bulundu!

Aspen, Colorado'da toprağın altında 30 senedir gizlenen, "Steve Jobs Zaman Kapsülü" olarak bilinen dev tüp, sonunda bulundu ve dışarıya çıkarıldı.

Steve Jobs, 1983'teki Aspen Uluslararası Tasarım Konferansı'nda iPad, kablosuz ağ ve hatta App Store hakkında bazı kehanetlerde bulunmuştu. Jobs, konuşması sırasında Lisa fareyi kulanmış, ardından onu konferansa katılanların bağışladığı çeşitli ürünlerle beraber bir tüpün içine yerleştirerek gömmüştü.

Tüpün içerisinde birçok farklı ürün yerleştirilmiş olsa da ismi, tarihe "Steve Jobs Zaman Kapsülü" olarak geçti. İçinde Lisa farenin de bulunduğu tüpün bir gün bulunması umuluyordu, ancak küçük bir sorun vardı: tüpün konumu bulunamıyordu. Ancak nihayet zaman tüpünün gömüldüğü yer bulundu ve makinelerle gün yüzüne çıkarıldı. Aslında tüpün 2000 yılında çıkarılması planlanıyordu, ancak bölgedeki büyük bir çevre düzenleme projesi yüzünden organizatörler onun yerini keşfedemedi.

Kapsülün içinden çıkanlar arasında altı Balantine birası, Moody Blues kaseti ve bir sabır küpü var. Daha fazla görüntü için sonraki sayfalarımıza göz atın.

Steve Jobs Zaman Kapsülü ortaya çıktı - II

.

Steve Jobs Zaman Kapsülü ortaya çıktı - III

.

Steve Jobs Zaman Kapsülü ortaya çıktı - IV

.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

afedersiniz ama dalga mı geçiyorsunuz yoksa bir kapsül daha mı çıktı? bu kapsül bulunalı neredeyse 6 ay olacak yanlışlıkla aynı haberi tekrar yayınladıysanız o başka.

Geçen sene çikartilmisti bu. Yeni mi haber yapiyorsunuz?

bu haberi aylar önce yayınlamıştınız anladığım kadarıla takip edecek bir konu bulamadınz hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtp tekrar yayınlıyorsunuz...

Haber bulamadınız mı.. Kac aylık haber.. Pes doğrusu..

Bu haberi daha önce de yapmıştınız zaten. Yeni gibi sunulması garip geldi.

duygulandım.....

Duygularıma hakim olamıyorum(!)...

Bide duygularıma hakim olamıyorum duygulanıyorum falan gibi şeyler yazan var.sanki babanız,anneniz ölen adam.hangi kafayla duygulanıyorum dersiniz şaşarım doğrusu

vay be tam 30 yıllık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir