4.5G ile birlikte Türkiye'de!

Vodafone, yeni nesil anten teknolojisini 4.5G ile birlikte Türkiye'ye getiriyor.

4.5G ile birlikte Türkiye'de!

Türkiye'nin Dijital Dönüşümü'ne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, Nisan başında hizmete girecek 4.5G teknolojisine yönelik yenilikçi yatırımlarına devam ediyor. Geçen sene itibariyle Türkiye'de ilk kez "aktif anten" teknolojisini deneyen ve şebekesinde kullanmaya başlayan Vodafone , bu teknolojiyi  4.5G kurulumları için geliştirme süreçlerine de başladı. Vodafone Türkiye mühendislerinin katkıları ile geliştirilen yeni nesil 4.5G uyumlu Aktif Antenler öncelikle 1 Nisan itibariyle Türkiye'de daha sonra ise 5 kıtadaki tüm Vodafone ülkelerinde kullanılmaya başlanacak.

Mallik Rao: "Yeni nesil teknolojileri, 20 ülkeye taşıyoruz"

4.5G'ye teknoloji altyapısı başta olmak üzere her yönden hazır olduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mallik Rao, şunları söyledi: "Tüm dünyada yeni nesil genişbant teknolojilerinin lider operatörlerinden biri olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu  global deneyimimizi Türkiye'ye taşımanın yanında Vodafone Türkiye mühendislerinin katkısıyla geliştirilen yeni nesil teknolojileri de faaliyet gösterdiğimiz 20 ülkeye taşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 yılında başlatılan proje kapsamında Vodafone Türkiye mühendisleri tarafından yeni nesil, akıllı, kurulumu kolay ve tümleşik aktif antenler başarıyla geliştirildi. Bu antenler sayesinde sadece kapsama ve kalitemizi iyileştirmekle kalmayacağız, aynı zamanda bina ve kulelerde ilave alana duyduğumuz ihtiyaç ortadan kalakacak. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen aktif anten teknolojisinin, 1 Nisan 2016 itibariyle sadece Vodafone Türkiye şebekesinde değil, aynı zamanda 5 kıtadaki tüm Vodafone ülkelerinde de kullanılacak olmasından mutluluk duyuyorum."

Yeni nesil aktif antenlerle tümleşik yapıya geçilecek

Yeni nesil aktif antenlerin hayata geçirilmesiyle, 4.5G teknolojisi ile birlikte şebekeye eklenen anten ve radyo ünitelerinin sayısının artması bekleniyor. 4.5G ile beraber hayatımıza girecek olan bantlar da dikkate alınarak Türkiye koşullarına en uygun boyutlarda, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek, ideal bir gelecek nesil anten tasarımı üzerinde çalışıldı. 2015 yılından bu yana yürütülen çalışmaların sonucunda, tüm bantları destekleyen 1,5 metre boyutunda tümleşik aktif anten modeli geliştirildi. İlave ekipman ihtiyacını da azaltacak olan yeni nesil aktif anten teknolojisi sayesinde hem tümleşik bir yapıya geçilecek hem de sahip olunan akıllı özelliklerle ekstra kapsama ve kapasite sağlanabilecek. 4x4 MMO teknolojisini de destekleyen antenler böylelikle gelecek nesil terminallerin hız ihtiyaçlarına da cevap verebilecek.

20 ülkede 4G, 5 kıtada ve 15 ülkede 4.5G hizmeti veriyor

Vodafone Grubu, 30 yıllık deneyimiyle, tüm dünyada 4G ve üstü teknolojilerin oluşmasına ve gelişmesine önemli katkılar sağlıyor. Bugün 20 ülkede 4G, 5 kıtada ve 15 ülkede ise 4.5G hizmeti veren Grup, 4G ve üstü teknolojilerde dünyada en çok ülkede tecrübesi ve altyapısı olan operatör konumunda bulunuyor. Bu alanda dünyanın en büyük uluslararası dolaşım ağına da sahip olan Vodafone'un 4G uluslararası dolaşım hizmeti verdiği ülke sayısı 78'e ulaştı. Diğer yandan, 3G hizmetine başladığı 2009 yılından bu yana müşterilerine 4G ve üstü teknolojilerle uyumlu SIM kartlar sunan Vodafone'un SIM kartlarının %90'ına yakını 4.5G uyumlu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Adamin biyiklari bende birsey cagristirdi ya :)

Vodafone Türkiye'ye Vodafone Hindistan mı bakıyor?

Türkiye mühendisleri nedir ya. Siz hiç Almanya mühendisleri diye birşey duydunuz mu?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost