4 inç'lik bir iPhone 5E mi geliyor?

Yeni bir dedikoduya göre Apple, iPhone 5S'in yenilenmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor!

4 inç'lik bir iPhone 5E mi geliyor?
5E'nin anlamı "error" değil "enhanced"

Apple'ın sıradaki iPhone'ları için internette birçok dedikodu ve sızıntı dolaşıyor. Çince web sitesi MyDrivers'ın yeni bir iddiasına göre ise Apple, yeni bir "iPhone 5E" modeli (E'nin buradaki anlamı Enhanced / Gelişmiş) üzerinde çalışıyor.

Siteye göre iPhone 5E, 2013'ün iPhone 5S'inin devamı niteliğinde bir telefon olacak. İddialar doğruysa iPhone 5E, 4 inç ekran, Apple'ın önceki işlemcilerinden A8 ile gelecek ve 1GB RAM'e sahip olacak. Depolama seçeneklerinin 16GB ve 64GB olacağı söyleniyor. Telefonun ekranı, iPhone 6S ve 6S Plus'ın ekranı gibi biraz kavisli olacak ve Apple Pay'i destekleyecek.

iPhone 5E'nin bir süredir konuşulan iPhone 6C olma ihtimali de var. MyDrivers iPhone dedikoduları hakkında çok güvenilir bir kaynak olmadığından, iPhone 5E için heveslenmeden önce biraz beklemekte fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iPhone 5E gibi alakasız bir isim yerine 6C(Compact) yapmak çok daha mantıklı. iPhonenun enteresan modelleri olursa albenisi yok olur diye düşünüyorum.

iPhone 5 Error olmasın o...

Apple'dan baska ne beklenir, 1 gb ram :) Adamlarin hazir sagilacak inekleri var, onlar telefonda donanima degil isirik elma logusuna bakarlar. Apple olsun, tahta olsun fark etmez...

@12 Ocak 2016 22:31 Dediklerine bakılırsa dandroidçi birisin ve ios kullanmamışsın , sen dandroid ile devam et 4gb remli modelleri kullan ama o kullandığın telefon 3-5 ay sonra yavaşlamaya kasmaya başlıyor , iphonede ram e gerek yok zaten kasma donma olmayan, uygulamaların ios ile birebir uyumlu olan bir telefonu kullanmaya layık değilsin , sen git samsung galaxy s7 al hadi bb.

Bize ramleri yetiyor!

Bence İphone 5 e biraz saçma olur çünkü zaten daha önce hem hiç e yi kullanmadı hemde zaten 6 çıktı neden 5 i yapıyolarki Ama iphone 6C olabilir bence

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir