4 yıldır beklenen telefon nihayet hazır!

Dört yılı aşkın bir zamandır çıkmasını beklediğimiz, ama bir türlü ortaya çıkmayan telefon; nihayet karşımızda...

  • Cenk Atlı
Lenovo, Windows 10 telefon için hazır!

Bir Lenovo yöneticisi Kasım 2011'de yaptığı bir açıklamada firmanın 2012'nin ikinci yarısında sunulacak bir Windows Phone üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Fakat söz konusu telefon günyüzüne çıkmadı ve bu konuda Şubat 2014'e kadar başka bir resmi açıklama da yapılmadı. Microsoft, iki yıl önce yaptığı duyuruda Lenovo'nun Windows Phone cihazları üretmek için anlaşma imzalayan dokuz yeni partnerden biri olduğunu açıkladı.

Bundan birkaç ay sonra ise yine bir Lenovo yetkilisi firmanın ilk Windows telefonunun 2014'te geleceğini duyursa da, bu da olmadı. Cihazın 2015'te çıkacağına dair planlar da gerçekleşmedi. Nihayet 2015'in ortalarına doğru yeni bir açıklama yapan Lenovo, Microsoft'un platformlararası yazılım çabalarının Windows telefonlara olan ilgilerini azalttığını duyurdu.

Fakat bu inişli çıkışlı hikayede tam dört buçuk yılın ardından nihayet mutlu sona ulaşılmış gibi görünüyor. 'SoftBank 503LV' adı verilen yeni Lenovo modeli, ABD'li operatör Sprint'in çatı firması SoftBank tarafından sunulan ilk Windows 10 Mobile cihazı ve ilk Lenovo modeli olma özelliği taşıyor. Her iki tarafında da cam materyalden yararlanılan cihazın özellikle çalışanlara yönelik bir "lüks duygusu" sunmayı hedeflediği belirtiliyor.

5 inç boyutlu TFT LCD özellikli 1280x720 piksel çözünürlüğe sahip ekranla gelen cihazda sekiz çekirdekli 1.5 GHz hıza sahip Qualcomm Snapdragon 617 sistem üzeri yonga bulunuyor. 3 GB RAM desteğine sahip olan cihazın 32 GB dahili depolama alanı ve 128 GB microSD kart desteği var. 8 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip olan cihazın batarya değeri ise 2250 mAh.

Cihazın fiyatına dair henüz bir açıklama yok, fakat Ekim'de satışa çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bunu bekleyen varsa kafası güzelmiş herhalde

windowslu cihazlar için bir süre daha beklemek gerekiyordu windows 10 dan sonra cihazlar cıksaydı hem windows 10 ile sekronize çalısırlardı ve çıkan tüm telefonlar daha stabil çıkardı android kullanıcısı olarak windows severim sistem daha stabil ve geliştirmeye müsait olmasını beklerim

Tft ekran olmamış 1080p olsa daha iyi bir cihaz olurdu bence

Dev bir firmadan vasat bir telefon

İyi haber sevindim, artarak devamını dilerim. :)

windows phone gömüldü LENOVO daha yeni telefonu tamamladı...

Özelliklere bakılırsa sırf yapılan anlaşma gereği tazminat ödememek için çıkarılmış göstermelik bir telefon gibi duruyor. Microsoft un kendi üretimi olmayan telefonlara nasıl sahip çıktığını görmek isteyenler HTC nin M8 modelinin Windows phone versiyonuna bakabilir.

Sen de yorum yaz

Turhost