4,5G'yi Boşverin, CES 2017'de 5G'ye Bakın!

CES 2017'de en çok konuşulan yeniliklerden (veya aldatmacalardan) biri, hızı size dört buçuk G'yi unutturacak olan 5G olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
4,5G'yi Boşverin, CES 2017'de 5G'ye Bakın!

Teknoloji için yılın en renkli etkinliklerinden biri olan CES, geleceğe yönelik, en hayalperest veya abartılmış yeniliklerin sergilendiği yer olacak. Böylesine büyük bir etkinlik, 5G için de harika bir tanıtım alanı.

Bugünkü mobil bağlantı teknolojisi 4G veya LTE, 5G'nin gelmesiyle oldukça geride kalacak. 5G'nin sanal gerçekliği her yere taşıma, dizi sezonlarınızı birkaç dakikada indirme gibi faydaları olacak. Kendi giden otomobiller ve nesnelerin interneti, 5G'nin geliştirmelerinden faydalanacak.

Tabi, şu küçük ayrıntıyı atlamamak gerekiyor: 5G birkaç seneden önce hayatımıza girmeyecek. Peki o halde bu kadar heyecana ne gerek var? Neden basit, Verizon, AT&T gibi firmalar, ilk 5G testlerini yapmaya başladılar.

AT&T'nin bu seneki CES'te 5G hakkında konuşması bekleniyor. 5G, Qualcomm CEO'su Steve Mollenkopf'un konuşmasının da merkezinde olacak. Mollenkopf, 5G'nin sosyal ve ekonomik faydalarından bahsederken, sahneyi 5G'nin mobil dışındaki faydalarından bahsedecek diğer sektörlerin liderleriyle paylaşacak.

Bu arada Ericsson, 5G ağlarından verilerin ne kadar hızlı aktığını gösterecek ve şehirlerin 5G sayesinde nasıl daha akıllı olacağının örneklerini verecek.

Bu tanıtımlar 5G'nin hedefini belirleyecek ancak sektör halen 5G standardının detayları hakkında tam bir anlaşmaya vermiş değil. Her şey yolunda giderse bunun 2018'de yapılacağı tahmin ediliyor. 5G'nin sabit mobil geniş bant haline geleceği veya evinize gelen fiziksel internet bağlantısının yerine geçeceği de konuşuluyor. Eğer bu gerçekleşirse, evinize internet bağlantısı getirmek için duvarlarınızı deldirmekten kurtulacaksınız demektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Android sistem oporetoru

kapıya kadar fibere gerek kalmayacak gibi tabii kablo her zaman garanti gibi ama adamlar öyle geliştirmiş ki 5g yi kablo gibi.

Sağlığa etkisi konusunu ne kadar geliştirebildiler ? Bunu da unutmamak gerek.

Dizi sezonlarını birkaç dk da indirme ? İndirme ki kota bitmesin ! Hangi ISP den download olacaksa.. Internet sıralaması Türkiyede Mısır, Fas, Sudan gibi Afrika 3. Dünya ülkeleriyle aynı seviyede..AKN kalksın, Upload download a gelsin. Rusya, Asya Ülkeleri, Avrupa seviyesine yaklaşalım sonra 5G.. Kullandığımız teknolojileri hizmet sağlayıcılar kırpıp kırpıp sunuyorlar. Kullanıcı ödediği ücretin hakkını alamıyor.

Sen de yorum yaz