46 milyon SIM kart, 4.5G için değişti!

Birkaç hafta sonra kullanmaya başlayacağımız 4.5G için, sadece uyumlu bir telefon yeterli değil!

46 milyon SIM kart, 4.5G için değişti!

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği - MOBİSAD - Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi'nin yaptığı açıklamaya göre, şimdiye kadar yaklaşık 46 milyon abone, 4.5G uyumlu SIM kartlara geçiş yapmış durumda. Bilindiği gibi, Nisan ayında hizmete girmesi beklenen 4.5G teknolojisinden yararlanmak için sadece cihazların uyumlu olması yetmiyor; aynı zamanda SIM kartın da yeni teknoloji ile uyumlu olması gerekiyor.

Ekşi, açıklamasının devamında, Nisan ayına kadar 7 milyon abonenin daha 4.5G destekli SIM kartlara geçeceğini düşündüklerini söyledi. Bu da, Nisan ayı başında, yaklaşık 53 milyon adet 4.5G destekli SIM kartın kullanımda olacağını gösteriyor.

Türkiye'de 74 milyon aktif hattın yaklaşık yüzde 70'i 4.5G'li SIM karta geçmiş olsa da, kullanımda olan 4.5G destekli cihazların sayısı şimdilik şimdilik sadece 17 milyon civarında. Bakalım 4.5G, telefon satışlarına nasıl bir etki yapacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yani ülkenin yarısı fakir 4.5 G destekli telefonları yok

@11 Mart 2016 10:09 Burnu havada milletin o ne çöp yeahh diye burun kıvıracağı snapdragon 212 lerde bir 4.5g var. Bir iki yıl içinde oranın daha da artacağını tahmin ediyorum.

sekiz senedir nokia E55 kullanıyorum. 3.5G yazıyor. Yeni sim kartla 4.5 G yazmayacaksa ne işim olur güncellemeye.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir