512 GB kapasiteli microSD gerçek oldu!

Ufacık bir microSD bellek kartına bu kadar fazla GB'ın sığacağını hiç tahmin eder miydiniz?

Microdia'dan 512 GB kapasiteli microSD kart

Depolama birimlerinin ebatları küçüldükçe kapasitelerinin artması teknoloji olarak hayal bile edemediğimiz ürünlerle karşılaşabilmemizi sağlıyor. Kaliforniya merkezli Microdia firmasının üretmiş olduğu microSD hafıza kartı da, tam 512 GB depolama kapasitesi sunuyor.

Computex fuarında tanıtılan ürün özellikle profesyonel fotoğrafçılar gibi yüksek kapasitede depolama ihtiyacına sahip kullanıcı kitlesinin hayallerini gerçeğe dönüştürecek. Teknoloji devi SanDisk geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi'nde 200 GB kapasiteli bir microSD hafıza kartı ürettiğini duyurmuştu. Microdia'nun üretmiş olduğu yeni ürün 512 GB kapasitesiyle bu alanda en yüksek depolama alanı sunan hafıza kartı oldu.

Microdia Xtra Elite hafıza kartı Secure Digital 4.0 standardı ve Ultra High Speed (UHS) desteğiyle, 300 Mbps veri aktarım hızına sahip olacak. Ürünün fiyatı tam olarak netlik kazanmasa da, tahminen 1.000 dolar civarında bir fiyat etiketiyle karşılaşacağımızı tahmin ediyoruz...

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Asıl devrim 1 TB'lık micro sd cart ile olacaktır.

300 Mbit değil 300MB yazıyor 2000x te bunun kanıtı. Yalnız bu kadar hızlı bir kart okuyucu var mı?

Evet ederdim daha yüksek boyutlarıda hayal ediyorum. Ben hayal ederim onlar gerçekleştirir. Her şey benim hayal etmemle başlar ben olmasam hiç bir şey olmaz. O derece mühim birisiyim. Kimsin diye soracaklara gelsin son lafımda, ben Muhittin ağabeyiniz.

Hayvan gibi SD kart yapıyosunuz ya

telefonlar desteklemez ki .s

Kartı çıkartıyorlarda, hangi cihazda çalışacak, öyle bir cihaz yok.Desteklese bile inanılmaz iş yükü bindirir cihaza bu boyutta bir sd kart.Telefon ve tabletler x64 yapıya geçtiğinde konuşulabilir belki.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir