"5G Tarihin En Büyük Aptallığı"

Sağlık bilimi dünyası 5G'ye itiraz etmeyi sürdürürken, yeni bir isim ciddi sağlık endişelerini dile getirdi!

  • Levent Öztürk
"5G dünya tarihinin en büyük aptallığı..."

Beşinci nesil kablosuz teknolojinin (5G) uluslararası yayım süreci, bilim adamları ve sağlık profesyonellerinin itirazlarına rağmen hızlı bir şekilde devam ediyor. İddialara göre hükümetler ve endüstri, teknolojinin çok karlı olması ve herkesi teknokrasiye geçmeye zorlaması nedeniyle kamu sağlığını düşünmeden hareket ediyorlar.

İtiraz eden isimlere katılan son isim ise Washington State Üniversitesi Biyokimya ve Temel Sağlık bilimleri profesörü Martin L. Pall oldu. Pall, yaptığı araştırma ve sunumda 5G teknolojisine daha yakın bir bakış ile herkesi yaklaşan tehlikeye karşı uyardı. Pall, "tek bir biyolojik test yapmadan on milyonlarca 5G anteninin kurulmasının, Dünya tarihindeki en aptalca fikir" olduğunu söylüyor. 5G'nin neden daha önceki nesillere göre daha tehlikeli olduğunu açıklamak için ise çok daha fazla anten kurulmasının planlanması, geçişlerden emin olmak için çok yüksek enerjili çıkışların sağlanması, yüksek dalga seviyeleri gibi sebepler belirtiliyor.

Ayrıca Pall yaptığı sunumda, var olan rehberlerin ve düzenlemelerin bir işe yaramadığını belirterek detaylı bilimsel belgelerden alıntılar ile teknolojinin sekiz farklı şekilde insan sağlığını kötüye etkilediğini söylüyor. Bu sekiz etkinin arasında daha düşük doğurganlık, nörolojik/nöropsikiyatrik etkiler, hücresel DNA hasarı, aptosis – programlı hücre ölümü, oksidatif stress ve serbest radikal hasar, endokrin (hormonsal) etkiler, aşırı hücreler arası kalsiyum, kanser bulunuyor.

Pall'ın konuşmasının bitiminde ise 5G'ye geçişin "tamamen çılgınca" olduğu belirtiliyor. Ayrıca Pall, 5G'ye itiraz eden tek isim değil. Kolombiya Üniversitesi Psikoloji ve Hücresel Biyofizik Bölümü'nden Dr. Martin Blank, tıp doktoru ve profesörü Dr. Sharon Goldberg, BM Personeli Claire Edwards da daha önce 5G yayımına itiraz eden isimler arasında bulunuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

anladığım kadarıyla microdalgaya sokulmaktayız canlı canlı pişeceğiz ne diyeceğimi şaşırdım herhalde ölene kadar yaşıyacağız

@klyglsn sadece saçmalıyorlar ilk otomobiller çıktığında bu tip bilim adamları onları yasaklatmaya çalışmıştı...

@grezimonk ne alaka ..be kardeşim..

@grezimonk Grezimonk hala yorumlarda varsın :)

@klyglsn o nasıl bir yorumdur yiğidimm.

şantajla durduramayınca medyaya bulaştılar bu şarlatanların tek amacı para kopartmak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play