7.93GHz'ye ulaşarak dünya rekoru kırdı

Overclock şampiyonu Nick Shih, ASRock'un yeni nesil anakartında yine rekor kırdı!

7.93GHz'ye ulaşarak dünya rekoru kırdı

Birçok dünya rekoruna imza atmış ve adını ASRock'ın ilk hızaşırtma odaklı özel anakartı Z77 OC Formula'ya yazdırmış olan Nick Shih'ten yeni bir rekor bu sefer yeni FM2 platformu üzerinde geldi. Ünlü hızaşırtma şampiyonu yeni nesil FM2 APU ve ASRock FM2A85X Extreme6 anakart üzerinde 7,9930.69Hz'e ulaşarak HWBOT'ta tekrar "NO.1" seviyeye ulaştı.

Nick Shih, rekor ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kendisi için 7,93Ghz'in sadece bir ısınma olduğunu hedefinde ise 8GHz olduğunu söyledi.

Rekor kırılan yeni FM2A85X Extreme6, ASRock'ın yeni FM2 platformu için geliştirmiş olduğu en özellikli anakartlarından ve şimdiden birçok uluslararası ödülün de sahibi. ASRock'a özgü Premium Gold Caps, Digi Power'ın yanısıra 8+2 güç fazı gibi özelliklere sahip anakart, dizayn ve performansı ile öne çıkıyor.

Her tip kullanıcıya hitap eden ASRock anakartlar üzerinde FM2 platformu ile beraber gelen X-Boost özelliği ile açılış sırasında tek tuşa basarak %15,77 ye kadar kolay hız aşırtmada yapılabildiğini de belirtelim.

Daha detaylı bilgi için bu adrese tıklayabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ama stabil mi ?

tabii ki hayır

işsizlerin gereksiz boş işi overclock......

Eminim 4.5 Ghz lik i7 performansina ancak ulasmistir. :D

overclock cihazların ömrünü yiyip bitiriyor. kullanın işte normal hızında.

stabil olamaz ki arkadaşım :) Sadece anlık :)

tüm boş beyinli intel fanboyları buraya toplanmış... o hızda stabil olarak çalışıyor intel'in en üst modeli bile o kadar oc ile stabil değil... kıskanmayın oc işi AMD'nin uzmanlık alanıdır intel sadece ofis boyluktan anlar...

overclock tutkudur siz anlayamazsınız :P

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir